ProMail’in kapsamlı raporlama altyapısını kullanmak ve rutin olarak raporları oluşturmak ve değerlendirmek, sorunları ortaya çıkmadan önce sorunları ortaya çıkarmak, eğilimleri keşfetmek ve değerlendirmek, politika ayarlaması ihtiyacını belirlemek ve çok daha fazlasını yapmak için kullanıcılara, alan yöneticilerine ve sistem yöneticilerine gereken bilgileri sağlar.

Kullanıcılar, ProMail’in kullanımıyla doğrudan alakalı çeşitli raporlara erişebilir. Bunlar, her iki e-posta (klasörle) tarafından kullanılan disk alanını ve ayrıca dosya depolama (grup sohbeti ve ekip çalışma alanları aracılığıyla paylaşılan dosyaların kullandığı alanı da içeren) içeren disk kullanım raporlarını, çeşitli trafik raporlarına ek olarak içerir. gelen ve giden mesajlar ve daha fazlası.

Ayrıca, genel posta kutularına gelen ve giden mesajlarını, genel disk kullanımının bir dökümünü ve yakalanan spam sayımlarını ve virüslerini içeren hızlı bir genel bakış sunan kullanıcılar için bir gösterge paneli de bulunmaktadır.

Alan adı yöneticileri, yönettikleri alan adıyla doğrudan ilgilenen raporlara ek olarak tüm standart kullanıcı raporlarına erişebilir. Örneğin, spam ve virüs raporlarının yanı sıra alan trafiğiyle ilgili trend raporları. Buna ek olarak, alan yöneticileri, bir raporun “Modunu” geçerek kullanıcı istatistiklerine dönüştürebilir.

Ayrıca, alan yöneticileri için alan kullanımı için bir bütün olarak hızlı bir genel bakış sunan bir gösterge tablosu da vardır. Bu, toplam gelen ve giden iletileri, mesaj bant genişliğini, genel disk kullanımının bir dökümünü, spam sayımlarını ve yakalanan virüsleri ve daha fazlasını içerir.

Trend ve Özet Raporlar

ProMail, düzinelerce önceden tanımlanmış eğilim raporu içerir ve alan yöneticileri ve sistem yöneticileri için bu eğilim raporları, bir raporun “Modu” nu değiştirerek alan raporlarına (sistem yöneticileri için) veya kullanıcı raporlarına (hem alan adı hem de sistem yöneticileri) dönüşebilir. Bu, raporu, alan adıyla veya kullanıcı tarafından özetleme eğilimini göstererek değiştirir. Modu değiştirmek için, her rapor için seçilen tarih aralıklarının solundaki açılır listeden bir seçenek seçin. Konum için aşağıdaki resme bakın. (Bu bir alan adı yöneticisi raporudur, bu nedenle tek seçenek bu raporu bir Trend veya Kullanıcı olarak görüntülemektir.)

  • Trend raporları, trend çizgileriyle bağlantılı veri noktalarını, seçilen bir zaman dilimi boyunca sistem, alan veya kullanıcı için görüntüler. Trend raporları, aylar, aylar, günler ve saat başı (vb.) Aylık kullanımları ve performansı belirlemek için özellikle kullanışlıdır.
  • Bir Raporun Modunu değiştirerek, bir Trend raporu, kullanıcı tanımlı bir zaman bloğu içinde alan ve kullanıcı düzeyinde özetlenmiş verileri görüntüleyen bir özet raporuna dönüşebilir. Özet raporlar, özellikle alanların ve kullanıcıların birbirlerine ilişkin genel kullanım ve performanslarını belirlemek için yararlıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir