Bu makalemizde aktif olan hosting hizmetimizin kontrol paneline nasıl giriş yapabileceğimizi ve kontrol panel şifremizi nasıl güncelleyebileceğimizi detaylı olarak inceleyeceğiz.

1) Öncelikle müşteri hesabımıza girerek ” Hostinglerim “ butonuna basıyoruz.

2) ” Yönet “ butonuna tıklayarak işlemlerimize devam ediyoruz.

3) Linux Hosting kullanan müşterilerilerimiz için cPanel sağlanmaktadır. ” cPanel’e Giriş Yap “ butonuna tıklayarak kontrol panelinize erişebilirsiniz. Sağ tarafında bulunan ” Yeni Şifre ve Şifre Tekrar “ bölümleri ise cPanel’e giriş yaptığınız şifreyi değiştirmenizi sağlamaktadır. İlgili şifre değiştirme işleminde zor bir şifre belirlemeniz zorunludur sistem kolay şifreleri kabul etmeyecektir.

Yapacağınız şifre değişikliği Kontrol Panel Giriş Şifrenizi ve FTP Şifrenizi GÜNCELLEYECEKTİR.

4) Windows Hosting kullanan müşterilerilerimiz için Plesk kontrol panel sağlanmaktadır. ” Kontrol Paneline Gir “ butonuna tıklayarak kontrol panelinize erişebilirsiniz. Sağ tarafında bulunan ” Yeni Şifre ve Şifre Tekrar “ bölümleri ise Plesk kontrol panele giriş yaptığınız şifreyi değiştirmenizi sağlamaktadır. İlgili şifre değiştirme işleminde zor bir şifre belirlemeniz zorunludur sistem kolay şifreleri kabul etmeyecektir.

Yapacağınız şifre değişikliği Kontrol Panel Giriş Şifrenizi ve FTP Şifrenizi GÜNCELLEYECEKTİR.

| Hosting.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir