Kişiler genellikle farklı sağlayıcılardan birden fazla e-posta hesabına sahip olduklarından, ProMail kullanıcıların diğer çevrimiçi adres defterlerine ve diğer çevrimiçi adres defterlerinden güvenli bir şekilde aktarmalarını kolaylaştırır.

Kişileri İçe/Dışa Aktarma 

Kişilerin içe aktarılmasını veya dışa aktarılmasını başlatmak için, kişi listenizin üst kısmındaki Eylemler düğmesini tıklayın. Açılır listeden şunları görürsünüz:

 • Outlook’a ekle– Bu, kişi listenizi Microsoft Outlook yüklemesine bağlamak için kullanılır.
 • İçe Aktarma– Kişilerinizi harici bir e-posta istemcisinden, Gmail gibi ayrı bir e-posta hizmetinden veya başka bir ProMail hesabından içe aktarmanızı sağlar.
 • Tüm VCARD’ları Dışa Aktar – Tüm kişilerinizi bir e-posta istemcisine, ayrı bir servise veya başka bir ProMail hesabına içe aktarma için standart vCard biçiminde dışa aktarır.
 • Tüm CSV’leri Dışa Aktar – Tüm kişilerinizi bir e-posta istemcisine, ayrı bir servise veya başka bir ProMail hesabına içe aktarma için “virgülle ayrılmış değerler” biçiminde dışa aktarır. CSV dosyaları, Microsoft Excel gibi hemen hemen her elektronik tablo programı kullanılarak da açılabilir.

Kişileri ProMail’e İçe Aktarma

ProMail, iki farklı dosya türünden kişileri içe aktarmayı destekler: vCards (.vcf) ve virgülle ayrılmış metin dosyaları (.csv). ProMail ayrıca, bu dosya formatlarının herhangi bir kombinasyonunu içeren bir .zip dosyasından içe aktarmayı da destekler. İçe aktarılan dosya türünden bağımsız olarak, ProMail’in kontağın alınmasını kabul etmesi için her bir kişinin bir Görünen Adı olması zorunludur. Diğer bilgiler daha sonraki bir tarihte eklenebilir.

Kişileri içe aktarmak için şu adımları izleyin:

 1. ProMail hesabınızın Kişiler alanına gidiniz.
 2. Eylemler(…) butonuna tıklayınız.
 3. Aşağı doğru açılan menüde İçe aktar’ı seçiniz.
 4. Kişileri içe aktar modunu yükler. Burada, yeni kişileri içeri aktarmak için kaynak seçimi yapmalısınız (Örnek: Kişilerim ). Ayrıca bir masaüstü penceresini açmak için Dosya Ekle kutusuna tıklayabilir, dosyalarınız seçebilir veya dosyalarınızı taşıyabilirsiniz.
 5. Dosyayı ekledikten sonra İçe aktar butonuna tıklayınız.
 6. Herhangi bir çakışma olursa, aşağıdaki işlemlerden birini gerçekleştirerek bunları çözmeniz istenir:
 • Kişi ekle – Bu seçenek, vCard’daki bilgilerle tamamen yeni bir kayıt ekler.
 • Değiştir – Bu seçenek, kutudaki kişiyi yüklenen yenisiyle değiştirir. Yakın eşleştirilen kişilerin özelliklerini incelemek için, farenizi sayfanın altındaki listede bulunan büyüteç simgesinin üzerine getirin.
 • Atla – Bu seçenek bu kişiyi atlar ve yüklenen iletişim bilgilerini kaldırır.
 1. Tüm çakışmalar çözüldüğünde, işlem tamamlanır.

ProMail’den Kişileri Dışa Aktarma

Kişiler vCard veya CSV biçiminde ayrı ayrı dışa aktarılabilir. Bu dosyalar daha sonra bu dosya türlerini veya başka bir ProMail hesabına aktaran Microsoft Outlook veya diğer e-posta istemcilerine içe aktarılabilir.

guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments