ProMail’in sağlam görev sistemi, kullanıcıların yapmaları gereken şeyleri takip etmelerine yardımcı olmak için tasarlanmıştır. Alışveriş listelerinden uzun vadeli görevlere kadar kullanıcılar, ürün listeleri oluşturabilir, vade tarihleri ​​belirleyebilir, durum ve tamamlama yüzdesini güncelleyebilir ve hatta görevlere öncelik verebilirler. Ayrıca, bir e-posta değişiminin yapılması gereken bir işe yol açtığı zamanlar olduğu için, e-posta mesajları, görevi çevreleyen tüm iletişimin organize edilmesini sağlayacak şekilde görevler için başlangıç ​​noktası olabilir veya bunlarla bağlantılı olabilir.

Görevlerinize erişmek için Görevler simgesini tıklayın. Varsayılan olarak, Görevlerim kaynağı görüntülenir. Diğer görev kaynakları sizinle paylaşılıyorsa, eşleştirildikten sonra Görevlerimin altında görünürler. Birden çok görev kaynağı görünür hale getirmek, için Tüm Görevler görünümünü seçmek tüm görevleri görüntüler.

ProMail’in Görevler bölümünün farklı alanlarını anlamanıza yardımcı olmak için çeşitli özellikleri ve izleme alanlarını etiketleyen basit bir arayüz diyagramı oluşturduk.

Görevlerinizde Gezinme

Burger Simgesi

Klasörlerin en üstünde, Burger simgesini göreceksiniz. Bu, gelen kutunuzu daha küçük cihazlarda görüntülerken son derece faydalı olan ağaç görünümünü gizlemenize veya göstermenize olanak tanır.

Görev Görünümleri

Genel olarak, Görevler sayfası iki bölüme ayrılmıştır:

 • Görevler görünümü, tüm görev kaynaklarınızı ve oluşturulmuş tüm Kategorileri görüntüler. Buna ProMail’e eklediğiniz görevler olan “Görevlerim” ve diğer kullanıcıların sizinle paylaştığı kaynaklar dahildir.
 • Her görev bir bireysel kart ile gösterilir.

Tüm Görevler Görünümü

Görevlerinizi görüntülediğinizde, oluşturduğunuz veya sizinle paylaştığınız her görev ayrı bir kartta listelenir. Her kart, bu sayfada daha ayrıntılı olarak açıklanan aşağıdaki bilgileri listeler:

 • Görev Konusu – Bu, “İpotek evraklarını doldurun” veya “Yeni Web Sitesi İçeriğini İnceleyin” gibi görevin açıklayıcı başlığıdır.
 • Açıklama – Bunlar görevin detaylarıdır. HTML düzenleyicisini kullanarak, bir görevin ayrıntıları farklı renkler, resimler, web sitelerine veya videolara bağlantılar ve daha fazlası ile kalın metin, liste, farklı yazı tipi veya yazı tipi içerebilir. İstediğiniz kadar yaratıcı olabilirsiniz
 • Kaynak – Bu, görevin ”Ör. Görevlerim veya paylaşılan görev listesinin” nereden geldiğini gösterir.
 • Başla – Görevin başlaması için ayarlandığı tarih ve saat.
 • Bitiş – Görevin tamamlanması gereken tarih ve saat.
 • Hatırlatıcı – Bir görev sona ermek üzere olduğunda bir hatırlatma bildiriminin gönderilmesini istiyorsanız, bu açılır menüden seçin.
 • Öncelik – Bu, her görev için bir önem düzeyi belirlemenize olanak tanır. Bir öncelik, görevleri, bu görevleri tamamlamak için ne kadar önemli olduğuna göre sıralamak için çok daha kolay hale getirir.
 • Durum – Genellikle, bunlar:
  • İptal edildi – Görev oluşturuldu, ancak sonunda gerekli olmadığına karar verildi.
  • Başlamadı – Görev oluşturuldu – belki daha fazla bilgiye ihtiyaç var veya başka bir kullanıcıdan gelen bir göreve bağlı – bu yüzden henüz başlamadı.
  • Tamamlandı – Görev bitti.
  • Devam Ediyor – Görev şu anda üzerinde çalışıyor.
 • Tamamlandı – Bu, görevi tamamlama açısından bulunduğunuz yeri düzenli olarak güncellemenizi sağlar. Bu, özellikle görev, kuruluşunuzdaki diğer kişilerle paylaşılıyorsa yararlıdır. Bir kenara göre, bir görev %100’e ulaştığında, “Durum” otomatik olarak “Tamamlandı” olarak değişecektir. Tersine, bir görev %100 olarak ayarlandıysa ve bu nedenle Tamamlandıysa, Tamamlanma Yüzdesi %100’den daha azına değişirse, görevin Durumu otomatik olarak “Devam Ediyor” olarak değişir.

Genel olarak, Tüm Görevler görünümünden aşağıdaki seçenekler kullanılabilir:

 • Yeni– Yeni bir görev oluşturur.
 • Seç– Bir seferde birden fazla görev seçmenizi sağlar. Birden çok görevi seçmek için Seç’e tıklayın ve bir veya daha fazla karta tıklayın. Seçim modundan çıkmak için tekrar Seç düğmesine basın. Bir görevi kaldırmak için tekrar üzerine tıklamanız yeterlidir. Alternatif olarak, aşağı oku tıklayın ve aşağıdaki seçeneklerle sunulur:
 1. Tümünü Seç– Görüntülediğiniz listedeki tüm görevleri seçer.
 2. Tümünün Seçimini Kaldır– Seçilen görevlerin seçimini kaldırın.
 3. Sil– Seçilen görevleri siler. NOT: Klavyenizdeki Delete tuşunu da kullanabilirsiniz.
 • Sıralama menüsü– Sıralama menüsüne tıklamak, aşağıdaki seçenekleri getirir:
 1. Konu– Görevin adı / adı.
 2. Bitiş tarihi– Görevin tamamlanması gereken tarih.
 3. Tamamlandı– Görev boyunca ne kadar mesafe son teslim tarihini karşılamaktadır.
 4. Öncelik– Görevin önemi.
 5. Yükselen– Önce en etkin / yeni / önemli olan öğeleri yerleştirerek sıralamayı sıralayın.
 6. Azalan– Önce en az aktif / yeni / önemli olan öğeleri yerleştirerek sıralamayı sıralayın.
 7. Başlamamış– Görevin henüz başlatılmamış olduğunu belirten durum.
 8. Devam Etmekte– Görev şu anda üzerinde çalışıldığına dikkat çekiyor.
 9. Tamamlanan– Görevin tamamlandığını belirten durum.
 10. İptal edildi– Durum iptal edildi ve durum üzerinde çalışma yapılmayacaktı.
 • Eylemler (…) menüsü– ProMail’i Microsoft Outlook’a bağlar ve görev bilgilerini senkronize eder.

Görevler ve Takvimler

Görevler genellikle kendileriyle ilişkili bir zaman dilimine sahip olduğundan, diğer etkinliklerde yaptığınız gibi, görevlerinizi takviminizde görüntülemeyi seçebilirsiniz. Başlangıç ​​saatine ve / veya bitiş zamanlarına sahip olmayı seçebilirsiniz. Bunu yönetmek için, Kullanıcı Ayarlarınıza gidin ve Takvim Ayarları’nı açın. Seçenekler kartında, bunları açmak veya kapatmak için “Takvim görünümünde görev başlangıç ​​zamanlarını görüntüle” ve / veya “Takvim görünümünde görev zamanlarını görüntüle” seçeneklerini değiştirebilirsiniz. Diğer herhangi bir takvim etkinliğinde olduğu gibi, görev başlangıç ​​ve bitiş zamanları da görev için ayarladığınız bildirimleri tetikler.

guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments