E-posta yönlendirme işlemi ile kullanıcılar x e-posta adresine gelen iletilerini kendileri belirledikleri y e-posta adresine otomatik ve zahmetsizce yönlendirebilirler. Aşağıdaki resimli anlatım ile cPanel kontrol panelinde e-posta yönlendirme işleminin adımlarını takip edebilir ve kendi paketinizde uygulayabilirsiniz.

Öncelikle hosting.com.tr üye panelinize kayıtlı e-posta adresiniz ve şifreniz ile giriş yapın.

hosting com tr üye paneli

Daha sonra üye paneliniz üzerinden “Hostinglerim” kısmına giriş yapın ve cPanel kontrol paneline sahip hosting paketinizin “Yönet” butonuna tıklayın.

hostingcomtr cpanel girişi

“Yönet” butonuna tıkladıktan sonra açılan ekranda “cPanel’e Giriş Yap” butonuna tıklayarak hosting paketinizin cPanel kontrol paneline giriş yapın.

cpanel e-posta tabı

cPanel’e giriş yaptıktan sonra “E-posta” tabı altında “E-posta Filtreleri” kısmını bulun ve giriş yapın.

e-posta filtreleri yönet

“E-posta Filtreleri” kısmına giriş yaptıktan sonra açılan ekranda e-posta hesaplarınızı görebilirsiniz. Yönlendirmek istediğiniz e-posta hesabının sağ tarafındaki “Filtreleri Yönet” butonuna tıklayınız.

cpanel yeni filtre oluştur

“Filtreleri Yönet” arayüzüne giriş yaptıktan sonra “Yeni Bir Filtre Oluştur” butonuna tıklayın ve filtrenizi ayarlamaya başlayın.

cpanel yeni filtre detayları

“Yeni Bir Filtre Oluştur” butonuna tıkladıktan sonra “Filtre Adı” , “Kurallar” ve “Eylemler” kısımlarını görseldeki gibi doldurunuz ve “Oluştur” butonuna tıklayarak filtrenizi oluşturun.

cpanel filtre oluşturma testi

“Oluştur” butonuna tıkladıktan sonra filtrenin çalışıp çalışmadığını test edebilirsiniz.

Bu adımları izleyerek cPanel hesabınızda e-posta filtresi ekleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir