Hosting.com.tr Affiliate Sistemi ile Nasıl Komisyon Kazanılır?

Hosting.com.tr Affiliate Sistemi ile Nasıl Komisyon Kazanılır?
Hosting Fiyatları

Affiliate pazarlama, bir şirketin ürün veya hizmetlerini başkalarına önererek, sizin affiliate bağlantınız aracılığıyla bir satın alma işlemi gerçekleştirmesi durumunda komisyon kazanabileceğiniz bir sistemdir.

Affiliate pazarlamanın en önemli avantajı, kendinize ait bir ürün veya hizmetiniz olmasa bile yaptırdığınız satış üzerinden para kazanabilmenizdir. Ayrıca yapabileceğiniz satış sayısında herhangi bir sınırlama yoktur. Ancak bu kolay bir iş değildir; insanları satın almaya yönlendirebilmek için web sitesi trafiği artırmanız ve tavsiye ettiğiniz ürünleri seçerken dikkatli olmanız gerekir.

Hosting.com.tr Affiliate Sistemi Nedir?

Türkiye hosting sektöründe sunulan en yüksek komisyonlu web hosting programlarından biri olan Hosting.com.tr Affiliate Sistemi, katılması tamamen ücretsiz bir programdır. 

Hosting.com.tr Affiliate Sistemi, benzersiz izlenebilir bağlantılar ve özel banner’lar kullanarak Hosting.com.tr’ın tekliflerini web sitenizde veya blogunuzda tanıtmanıza olanak tanır.

İzleme bağlantısı, trafiği Hosting.com.tr web sitesine yönlendirir. Daha sonra ziyaretçinin tarayıcısında küçük bir metin dosyası saklanır; Hosting.com.tr, satışı daha sonra takip etmek amacıyla bu veriyi kullanır.

Ödemenin işleme konulabilmesi için minimum komisyon eşiği 250 TL olarak belirlendiğinden, ilk ödemenizi alabilmeniz için bu miktarın üzerine çıkmanız gerekmektedir. Bu tutara ulaşınca, kazancınızın hesabınıza havale veya EFT yapılmasını talep edebilir ya da Hosting.com.tr kredinize ekleterek yeni ürün ve hizmet alımlarında kullanabilirsiniz. 

Neden Hosting.com.tr Affiliate Sistemine Katılmalısınız?

Statista’ya göre 2019 itibari ile 1,72 milyar aktif web sitesi var ve bu sayı her geçen gün artmaktadır. Dolayısıyla, bir affiliate pazarlamacı olarak bu rakamlar, web hosting alanına girmeniz için büyük bir fırsat anlamına gelebilir. 

Ancak tanıtımını yapmayı düşündüğünüz web hosting sağlayıcı ne kadar güvenilirdir?

Eğer affiliate pazarlama yapmaya yeni başlayacaksanız, Hosting.com.tr’ın büyük bir pazar talebi olduğunu ve Türkiye’deki en iyi web hosting sağlayıcılarından biri olduğunu bilerek bu işe başlayabilirsiniz.

Ayrıca kaliteli müşteri hizmetleri, birbirinden farklı hosting paketleri, düşük maliyetli teklifleri, harika çalışma süreleri, ücretsiz SSL sertifikaları, tek tıklamayla WordPress kurulumu gibi özelliklerini de göz önünde bulundurarak Hosting.com.tr’ın Affiliate Sistemine katılırken ne kadar avantajlı olduğunuzu anlayabilirsiniz.

Hosting.com.tr Affiliate Sistemine Nasıl Dahil Olunur?

Çevrimiçi para kazanmak isteyenler için Hosting.com.tr Affiliate Programı, referans olduğunuz her kullanıcı için Hosting.com.tr’den ödeme almanıza olanak tanır.

Satış ortağı olmak için uzman olmanıza ya da herhangi bir yatırım yapmanıza gerek yoktur. Web sitenizi açıldıktan sonra Hosting.com.tr ürün ve hizmetlerini (hosting, sunucu, e-posta ve hazır site ürünleri) tanıtmanız gerekir. Bu sayede referanslarınızın yaptığı her satın alma işlemi için belirli bir komisyon kazanırsınız. 

Hosting.com.tr Affiliate Sistemi’ne kayıt olmak için tek yapmanız gereken linke tıklayarak sözleşmeyi kabul etmektir.

Hosting.com.tr Affiliate Sistemine Kimler Katılmalıdır?

Hosting.com.tr Affiliate Sistemi’nin bir parçası olmak için başvurmayı düşünüyorsanız, uygun olup olmadığınızı veya kriterleri karşılayıp karşılamadığınızı merak ediyor olabilirsiniz.

Üyelik için tek gereklilik, bir web sitesine sahip olmanız olsa da, programa diğerlerinden daha uygun olan bazı web sitesi türleri ve para kazandıran nişler vardır. Bunlar aşağıdaki şekildedir:

1. Teknoloji Blog Yazarları

Bireyler veya işletmeler, çevrimiçi varlıklarını genellikle tavsiyelere dayandırır ve bu durum, affiliate pazarlama fırsatlarına destek sağlamak için bu tür içeriklere başvuranları avantajlı kılar. Yani teknoloji üzerine yazan bir blog yazarıysanız, bu, tüm pazarlama çabalarınızın karşılığını alacağınız anlamına gelir.

2. Influencer’lar

Sosyal medya profilinizi ve platformunuzu bir reklam üssü olarak kullanamasanız da, bir blog yazarı olan influencer’lar affiliate programları için mükemmel adaylardır.

Sahip oldukları geniş erişim ve içerikleriyle etkileşime giren özel hedef kitle sayesinde, satış ortağı olarak son derece başarılı olabilirler.

Hosting.com.tr Affiliate Sistemi’nin Avantajları Nelerdir?

Aşağıdaki listede Hosting.com.tr Affiliate Sistemi’nin avantajlarından bazılarını bulabilirsiniz:

1. Yüksek Komisyon Oranları

Bu program aracılığıyla kazanabileceğiniz para miktarında herhangi bir üst sınır yoktur. Yani, ne kadar çok müşterinin satın alma yapmasını sağlarsanız, kazancınız da o kadar iyi olur.

%10’luk sabit oranlı bir komisyona sahip olmak, kazancınızı tahmin etmenizi kolaylaştırır ve kazancınız konusundaki kafa karışıklığını ortadan kaldırır. 

Ancak, yeni bir ortak olarak Hosting.com.tr’dan ilk komisyon ödemenizi alabilmeniz için minimum 250 TL kazanmanız gerekir. 

2. Özel Banner Setleri

Hosting.com.tr, metin bağlantılarının yanı sıra tüm ürünler için hazır şekilde bulunan banner setlerini de kullanımınıza sunar. 

Bu sayede farklı banner tasarım ve boyutlarını test edebilir ve hangisinin en iyi sonuçları verdiğini görebilirsiniz.

3. Basit Kayıt İşlemi

Hosting.com.tr Affiliate Sistemi’ne başvurmak için yönetim ekibinin incelemesi için sözleşmeyi onaylamanız ve kısa bir başvuru formu doldurmanız yeterlidir. Bu işlem yalnızca birkaç dakikanızı alır.

4. İşlem Ücreti Yok

Hosting.com.tr sizin için tüm ekstra masrafları karşılar. Örneğin, Ekim ayına ait komisyonlarınızın toplamı 1.000 TL’ye ulaşırsa, Hosting.com.tr toplam tutarı herhangi bir kesinti olmadan size gönderir.

5. Düşük Para Çekme Limiti

Affiliate sistemi olan bazı markalar, para çekebilmeniz için öncelikle yüzlerce hatta binlerce TL kazanmanızı isterken, Hosting.com.tr’dan para çekmek için sadece 250 TL’lik bir kazanç sağlamanız yeterlidir.

6. Uzman Destek Ekibi

Hosting.com.tr, karşılaşabileceğiniz her türlü sorunda size yardımcı olmaya hazır, teknik bir destek ekibi bulunmaktadır. 

Ayrıca sorununuzu çözmenize yardımcı olabilecek kılavuzlar ve videolar bulabileceğiniz kapsamlı ve sağlam bilgi bankasına sahiptir. 

7. Gelişmiş Takip Sistemi

Hosting.com.tr, tüm tıklamaların gerçekten takip edilmesini sağlayarak şimdiye kadarki en iyi takip sistemlerinden birini sunar. Kullanıcıların, her bir yönlendirme için ödeme almasını sağlamak amacıyla ileri teknoloji kullanır. Böylece her başarılı yönlendirme için ödeme almanızı sağlar.

8. Düzenli İndirimler

Hosting.com.tr, affiliate programına katılanlara düzenli olarak indirim kuponları hakkında bildirimler gönderir. Bu sayede bu indirim tekliflerini web sitenizde yayınlayabilir ve satışlarınızı artırabilirsiniz.

Hedef kitleniz bu indirim kuponlarını kullanarak kendi web sitelerini kurarken tasarruf edebilir. Bu sayede daha fazla dönüşüm elde edebilirsiniz.

Hosting.com.tr Affiliate Satışları Nasıl Artırılır?

Satışları artırmanın ve affiliate ürününün tanıtımını yapmanın çeşitli yolları vardır, fakat öncelik olarak yeterli bilgiye sahip olduğunuz bir ürünle başlamanız gerekir. Ürün hakkında bilgi sahibi değilseniz, hedef kitlenizde güven oluşturamaz ve hiçbir ürünü verimli bir şekilde tanıtamazsınız.

Satışlarınızı veya komisyonunuzu artırmaya yönelik bazı ipuçları aşağıdaki şekildedir:

1. Hosting.com.tr aracılığıyla bir affiliate web sitesi kurun

Affiliate web siteleri satışlarınızı artırmanın en hızlı yöntemlerinden biridir. Bu yüzden affiliate sisteminden en iyi şekilde yararlanmak için bir web sitesi kurmanız gerekir.

Bu noktada satışlarınızı artırmanıza yardımcı olabilmesi için başka bir web hosting şirketi ile çalışmak yerine sitenizi Hosting.com.tr’da barındırmanızı öneririz. 

Neden mi?

Çünkü tüm bunlar size Hosting.com.tr kontrol paneli, çalışma süresi, özellikler vb. hakkında daha iyi bir genel bakış sağlar.

Ayrıca web sitenizi Hosting.com.tr’da barındırmak, hedef kitlenizde güven yaratır.

2. Sağlam bir içerik stratejisi oluşturun

Satış stratejiniz iyi olsa bile içeriğiniz iyi değilse, kimse sizden herhangi bir ürün ya da hizmet satın almaz. Bu yüzden site içeriğinize odaklanmanız hayati bir önem taşır.

Bu noktada potansiyel müşterilerinize Hosting.com.tr’de bir web sitesi barındırmayla ilgili tüm önemli bilgileri ve önerileri verdiğinizden emin olmanız ve sitenizde mutlaka aşağıdaki içeriklere benzer içerikler bulundurmanız gerekir:

  • Önemli hosting planları hakkında bir inceleme yazısı yazın.
  • Güncel fırsatlar veya indirimler hakkında bilgiler verin.
  • Hosting.com.tr’yi diğer popüler hosting sağlayıcılarla karşılaştırın. 

3. Trafik kaynakları

Herhangi bir çevrimiçi işletme veya programda web sitesi trafiğinin öneminin muhtemelen farkındasınızdır. Web sitenizin trafiği yoksa, yeterli satış yapamazsınız. Bu noktada web sitenize gereksiz trafik getirmenin bir anlamı olmadığından, kaliteli trafik çekmeniz gerecektir. Ayrıca web sitenizdeki trafiği artırmak için SEO ve diğer sosyal medya platformları da kullanmanız gerekir.

4. Bülten abonelerinize hoş geldin e-postaları gönderin

Affiliate sistemlerinden para kazanmak için e-posta pazarlama da önemli bir yöntemdir. Bu yöntem, içeriğinizi okumak isteyen sadık takipçilerden oluşan bir topluluk oluşturmanızda size destek sağlar. Bu noktada bir e-posta stratejisi oluşturabilir ve tüm yeni abonelere kendilerini önemli hissetmeleri için bir ”Hoş Geldiniz” e-postası gönderebilirsiniz.

5. Sosyal medya

Tanıtım yapmak için kullanabileceğiniz başlıca sosyal medya platformlardan bazıları Facebook, Twitter, Instagram vb.’dir. Bu platformlar, hedeflenen ziyaretçileri web sitenize çekmenize yardımcı olabilir. Ayrıca bu platformlarda ücretli reklamları kullanarak da trafiğinizi artırabilirsiniz.

Hosting.com.tr hizmetlerini tanıtmak için de sosyal ağlardan yararlanabilirsiniz. İnsanları bu konuda eğitebilir, ürün özelliklerini, devam eden indirimleri anlatabilir ve takipçilerinizi diğerlerine kıyasla bu platformu seçmeye ikna edebilirsiniz. Bunu yapmak için blog yazılarınızı paylaşabileceğiniz Facebook gruplarını da arayabilirsiniz, bu blogunuza daha fazla trafik çekecektir.

Sonuç olarak, affiliate pazarlama alanına girmek, özellikle de yeni başlıyorsanız çok zor olabilir. Diğer tüm yatırımlar gibi  avantajlardan yararlanmaya başlamak için biraz zaman ve çaba harcamanız gerekir.

Bu noktada Hosting.com.tr Affiliate Programı, pazarlamacıların yaptıkları satışlara göre sınırsız miktarda kazanabilecekleri harika bir programdır. Yüksek komisyon oranları sayesinde web sitenizden para kazanmanıza yardımcı olabilir. 

Hosting.com.tr Affiliate Sistemi İle İlgili En Çok Sorulan Sorular

1. Hosting.com.tr Affiliate Pogramı nedir?

Hosting.com.tr Affiliate Sistemi ile başta hosting olmak üzere Hosting.com.tr tarafından sunulan çeşitli hizmetleri tanıtabilir ve Hosting.com.tr Affiliate Sistemi aracılığıyla satın alınan her hosting planından para kazanabilirsiniz.

2. Hosting.com.tr’ı nerede tanıtabilirim?

Hosting.com.tr hizmetlerini web sitenizde, bloglarınızda ve Facebook, Instagram, WhatsApp ve Telegram gibi sosyal medya platformlarında tanıtabilirsiniz.

3. Hosting.com.tr Affiliate Sistemi için kayıt ücreti ödemem gerekiyor mu?

Hayır gerekmez. Hosting.com.tr Affiliate Sistemi’ne katılmak tamamen ücretsizdir.

4. Hosting.com.tr Affiliate Sistemi’ne nereden kayıt olabilirim?

Hosting.com.tr Affiliate Sistemi’ne kayıt olmak için tek yapmanız gereken linke tıklayarak sözleşmeyi kabul etmektir.

5. Hosting.com.tr Affiliate Sistemi’ne kayıt olmak için teknik becerilere sahip olmam gerekiyor mu?

Hosting.com.tr Affiliate Sistemi’ne kayıt olmak için hiçbir teknik beceriye gerek yoktur. Tek yapmanız gereken, Hosting.com.tr hizmetlerinin tanıtımını yapmak ve Hosting.com.tr  web sitesine trafik çekmektir.

6. Hosting.com.tr Affiliate Sistemi’nden ödememi nasıl alabilirim?

Hosting.com.tr Affiliate Sistemi ile minimum 250 TL kazanç elde ettiğinizde, kazandığınız komisyonun tamamını çekebilirsiniz. 

Affiliate geliriniz 250TL’nin üzerine çıktığında dilerseniz hesabınıza havale veya EFT yapılmasını talep edebilir, dilerseniz de Hosting.com.tr kredinize ekleterek yeni ürün ve hizmet alımlarında kullanabilirsiniz. 

7. Hosting.com.tr Affiliate Sistemi’nde komisyon oranları ne kadar?

Hosting.com.tr Affiliate Sistemi aracılığıyla satın alınan her hosting, sunucu, e-posta ve hazır site ürününden  planından %10 komisyon kazanabilirsiniz.

8. Hosting.com.tr Affiliate programı nasıl çalışır?

İhtiyacınız olan tek şey, web sitesinden ücretsiz olarak affiliate programlarına kaydolmaktır. Kaydolduğunuzda benzersiz bir affiliate bağlantınızı oluşturmanız gerekir. Affiliate bağlantınızı aldıktan sonra bağlantıyı kullanarak Hosting.com.tr’yi tanıtmaya başlayabilir ve her başarılı satış için komisyon kazanabilirsiniz.

Domain Sorgulama