9.99$'a .TR Domain Ön Siparişi Ver Hemen Sipariş Ver

Affiliate Sözleşmesi

Bu satış ortaklığı(affiliate) sözleşmesi, Hosting.com.tr’nin başlatmış olduğu satış ortaklığı programı için oluşturulmuş olup, Hosting.com.tr ve satış ortağı arasındaki tam hüküm ve koşulları ayrıca satış ortağı web sitesinden, Hosting.com.tr sitemize bağlantıların kurulmasını, ödeme, komisyon ve satış ortaklığı kapsamındaki diğer bilgileri içermektedir. Ortaklık programını profilinizde aktifleştirerek, bu sözleşmedeki tüm hükümleri ve koşulları kabul etmiş sayılırsınız.

Tanımlar

Satış Ortağı - Kayıtlı müşteri hesabında satış ortaklığı özelliğini aktif eden, Hosting.com.tr’nin ürünlerini ve hizmetlerini kendi web sitesi üzerinde veya başka şekillerde gösteren, tanıtan ve kuruluş izleme kodu aracılığıyla yapılacak olan satın almalar üzerinden komisyon kazanacak kişi veya kurumlar.

Satış Ortağı Sitesi - Satış ortağının Hosting.com.tr ürün ve hizmetlerini yayınladığı ve gösterdiği internet sitesi.

Hosting.com.tr’nin Ürünleri ve Hizmetleri - Hosting.com.tr web sitesi üzerinden aktif satışta olan ve alan adı, SSL ve Icewarp kurumsal e-posta hizmeti dışında kalan tüm hizmetler.

Komisyon Ücretleri - Hosting.com.tr sitemize yönlendirdiğiniz ve referansı olduğunuz müşteri tarafından yapılan her nitelikli satın alma için hesabınıza aktarılacak olan ücret.

Komisyon Eşiği - Bir satış ortağının Hosting.com.tr’den bir ödeme almadan önce tahakkuk etmesi gereken komisyon ücretleri.

Nitelikli Satın Alma - Satış ortaklığı programına dahil olan Hosting.com.tr ürünlerinin ve hizmetlerinin en az on iki (12) ay veya daha uzun bir süre ile satın alınması ve herhangi bir şekilde iptal edilmemesidir.

Referans Olunan Müşteri - Satış ortaklığı bağlantısı ile Hosting.com.tr sitemize üye olmuş ve geçerli hesap ve fatura bilgileri sağlayan her yeni ve benzersiz müşteri.

Kayıt Formu - Hosting.com.tr ürünlerini ve hizmetlerini satın almak için bir müşteri tarafından sisteme üyelik oluşturmak için kullanılan form.

Satış Ortaklığı Programına Kayıt

Satış ortaklığı yani affiliate programına katılmak için Hosting.com.tr sitemize https://www.hosting.com.tr/musteri-paneli/yeni-musteri/ bağlantısı ile kayıt olmalı, hesabınız için SMS doğrulamasını gerçekleştirmeli ve https://www.hosting.com.tr/musteri-paneli/ortaklik/ bağlantısı ile hesabınızda satış ortaklığı programını aktifleştirmeniz gerekmektedir.

Satış Ortaklığı Materyallerinin Kullanımı

Bağlantıların Kullanımı - Satış ortağı programına katılmayı kabul ederseniz, size çeşitli grafik ve metinsel bağlantılar sunacağız (her biri burada "Bağlantı" veya toplu olarak "Bağlantılar" olarak anılacaktır). Bağlantılar, web sitenizin satış ortaklığı programının bir üyesi olarak tanımlamaya yardımcı olacak ve web sitenizden veya gönderilecek e-posta içeriklerinden Hosting.com.tr web sitesine bir bağlantı oluşturacaktır. Bu tür bağlantıları oluşturarak, kullanmak için bizimle tam olarak işbirliği yapmayı kabul ediyorsunuz. Ayrıca, sahip olduğunuz satış ortaklığı bağlantılarını ve Hosting.com.tr’nin sunacak olduğu grafikleri her zaman bu sözleşmeye uygun olarak kullanacağınızı kabul edersiniz. Tüm satış ortakları sahip oldukları satış ortağı bağlantılarını web sitelerinin ilgili bölümlerinde belirgin bir şekilde gösterecektir. Ayrıca, yönlendirilen müşterinin bilgisi olmadan bağlı kuruluş izleme tanımlama bilgisini ayarlayan tanımlama bilgisi doldurma tekniklerini (örn. iframe) kullanmamayı kabul edersiniz.

Sorumluluk Reddi - Bu sözleşmenin izin verdiğinin dışında Hosting.com.tr ticari markasını, adını veya başka fikri mülkiyetlerinin herhangi birini Hosting.com.tr’nin önceden açık ve yazılı izni olmadan bir alan veya web site adında, herhangi bir anahtar kelime veya Google reklamlarında (veya diğer arama motorlarındaki benzer programlarda) herhangi bir arama motoru reklamında (ücretli veya başka bir şekilde), herhangi bir çıkar karışıklığına neden olacak veya yaratacak bir şekilde kullanmak, internette veya herhangi bir arama motoru reklamında yer almak, Hosting.com.tr’nin fikri mülkiyet haklarının yasal olmayan ihlalini oluşturacağından, Hosting.com.tr’nin bu sözleşme kapsamında veya Hosting.com.tr fikri mülkiyet haklarına ilişkin herhangi bir işlem yapılması durumunda tüm yasal işlemlerin ücreti ve maliyetlerin satış ortağı tarafından karşılanacaktır.

İndirimler ve Kuponlar - Her durumda Hosting.com.tr’nin önceden yazılı izni olmadan Hosting.com.tr ürünleri ve hizmetleri için herhangi bir geri ödeme, kredi veya indirim yayınlamanıza izin verilmez. Satış ortakları referans müşteriler için yalnızca afiş ve görsel materyaller ve satış ortaklığı bağlantısını kullanarak referans müşteri tahsisi yapabilirler. Satış ortağının internet sitesi kullanıcıları Hosting.com.tr web sitesinin ilgili alanına bağlayan her bağlantı, Hosting.com.tr web sitesinin görünümünü, hissini veya işlevselliğini hiçbir şekilde değiştirmeyecektir. Bağlantıları, kuponları, geri ödemeleri, kredileri veya indirimleri çevreleyen koşulların herhangi bir ihlali, bu sözleşmenin esaslı bir ihlalini teşkil edecek ve satış ortaklığı programından çıkarılmanıza veya komisyon ücretlerinin kesilmesine neden olabilir.

Sipariş İşleme

Hosting.com.tr, bir satış ortağı sitesinden Hosting.com.tr’ye bağlantıları takip eden ve yönlendirilen müşteriler tarafından verilen siparişleri işleyecektir. Kendi takdirimize bağlı olarak, zaman zaman belirleyebileceğimiz belirli gerekliliklere uymayan siparişleri reddetme hakkımızı saklı tutarız. Hosting.com.tr’nin hizmetleri, iptal, işleme, geri ödemeler ve ödeme işlemleri dahil olmak üzere sipariş işleme ve yerine getirilmesinin tüm yönleri bizim sorumluluğumuzda olacaktır. Satış ortağı siteniz tarafından oluşturulan nitelikli satın almaları takip edeceğiz ve bu bilgileri web sitemiz aracılığıyla size sunacağız. Doğru izleme, raporlama ve komisyon tahakkuklarına izin vermek için web siteniz ile web sitemiz arasındaki bağlantıların doğru şekilde biçimlendirildiğinden emin olmalısınız. Aksi halde sorumluluk Hosting.com.tr’nin değil, satış ortağınındır.

Komisyon Tespiti ve Nitelikli Satın Alımlar

Komisyonlar, aşağıdaki “Komisyon Tahakkukları” uyarınca tahakkuk eden komisyona tabi olan her nitelikli satın alma için Hosting.com.tr web sitesinde belirtilen komisyon oranlarına göre hesaplanacaktır. ‘Nitelikli Satın Alma’ aşağıdaki maddeleri içermemektedir;

 • Herhangi bir Hosting.com.tr satış ortaklarından veya yan kuruluşlarından aktarılan bir referans olunan müşteri tarafından yapılan satın alma.
 • Herhangi bir Hosting.com.tr satış ortağı veya başka bir programla da ilişkili olan bir ‘Tavsiye Edilen Müşteri’ tarafından yapılan satın alma.
 • Referans olunan müşteri tarafından ödemeleri güncel olmayan veya para iadesi, yönlendirme veya başka bir programa tabi olan bir satın alma.
 • Satış ortağı, affiliate programıa katılmadan önce tamamlanmış veya bir satış ortağı bağlantısı aracılığıyla düzgün bir şekilde takip edilmemiş bir satın alma.
 • Satış ortağı bağlantısı ile Hosting.com.tr sitesini ziyaret ettikten sonra en az otuz (30) gün içinde sipariş vermemiş veya Hosting.com.tr’nin hizmet şartlarını ihlal eden bir referans olunan müşteri tarafından yapılan satın alma.
 • Hosting.com.tr’nin kendi takdirine bağlı olarak şüphelendiği bir satın alma, gerçek ve hayali bilgiler üreten yazılımın kullanımını, aynı müşteriden birden fazla hesabı veya hesapların yönlendirilmesini içeren ancak bunlarla sınırlı olmayan dolandırıcılığın sonucu olma.
 • Hosting.com.tr’nin kendi takdirine bağlı olarak belirlediği üzere, aşırı bir iptal oranına sahip bir satış ortağı tarafından yönlendirilen bir satın alma.
 • Referans olunan müşteriye, satış ortağı tarafından kuponlar, geri ödemeler, krediler veya indirimler teklif edilen veya alan bir referans olunan müşteri tarafından yapılan bir satın alma.
 • Satış ortağı veya referans olunan müşteri bir iş fırsatı programında (tamamen kendi takdirimize bağlı olarak tarafımızca belirlendiği üzere) promosyon yapıyorsa veya etik dışı olduğunu düşündüğümüz veya sahte üyelikleri çekmesi muhtemel pazarlama uygulamalarını kullanıyorsa referans olunan müşteri tarafından yapılan satın alma ve/ veya yenileme olasılığı çok düşük olan kayıtlar.
 • Satın alma işlemi sırasında Hosting.com.tr’nin web sitesinden çıkarken indirimli teklif içeren bir açılır pencere alan referans olunan müşteri tarafından yapılan satın alma.
 • Sunucu ürünlerinde komisyon lisans, ek destek ve ek olarak seçilen diğer sunucu özelliklerinin (ek RAM, ek disk, yedekleme vb.) hariç tutulması ile hesaplanmaktadır. Burada komisyon hak edişi sunucunun baz fiyatı üzerinden hesaplanmaktadır.
 • Aynı referans olunan müşteri adı, e-posta adresi veya Hosting.com.tr kimlik tarafından belirlenen diğer tanımlayıcı özelliklere sahip iki (2) web barındırma hesabının tanımlanması ile belirlenen, "Etki Alanı Spekülasyonuna" katılan bir referans olunan müşteri tarafından yapılan satın alma kendi takdirimize bağlı olarak, Hosting.com.tr tarafından belirlendiği üzere, web sitelerinde içerik bulunan veya benzer içerik, şablon veya biçimlendirmeye sahip iki (2) veya daha fazla web barındırma hesabından yapılan ödemeler.
 • Sunucu ürünlerinde komisyon lisans, ek destek ve ek olarak seçilen diğer sunucu özelliklerinin (ek RAM, ek disk, yedekleme vb.) hariç tutulması ile hesaplanmaktadır. Burada komisyon hak edişi sunucunun baz fiyatı üzerinden hesaplanmaktadır.

Komisyonun Ödenmeyeceği Durumlar

Hosting.com.tr, satış ortaklığı programında yeni olan veya Hosting.com.tr tarafından tamamen kendi takdirimize bağlı olarak belirtildiği üzere potansiyel olarak hileli komisyonları olan satış ortaklarına, referans olunan müşterilerin meşruiyetini ve iptal oranlarını belirlemek için ilk komisyon ücretlerinin ödenmesini durdurma hakkını saklı tutar.

Hosting.com.tr, dolandırıcılık veya diğer uygunsuz faaliyetlerden dolayı bu sözleşmenin herhangi bir şartının satış ortağı veya referans olunan müşteri tarafından potansiyel olarak ihlal edildiğinden şüphelenirse, komisyon ücretlerinin ödenmesini herhangi bir zamanda ve süresiz olarak askıya alma hakkını saklı tutar. Hosting.com.tr, herhangi bir hileli, şüpheli ve iptal edilmiş satın alma işlemine karşılık gelen tüm komisyon ücretlerini satış ortağının mevcut ve gelecekteki komisyon ücretlerinden düşme hakkını saklı tutar.

Hosting.com.tr, ‘Nitelikli Satın Alma’ kriterlerini karşılamayan herhangi bir komisyon ücretini hemen iptal etme veya daha sonra incelemek üzere durdurma hakkını saklı tutar. Üye, ödeme, reddetme ve komisyon ücretlerinin tutulmasından sorumludur. Hosting.com.tr, satış ortağını komisyon ücretlerinin durumu hakkında aktif olarak bilgilendirmekle yükümlü değildir. Satış ortağının iptal edilen veya alıkonulan bir komisyon ücreti hakkında bir sorusu varsa, satış ortağının ödeme gününden itibaren otuz (30) gün içinde, komisyon ücretinin ödenmesini hakkında talep iletmek için Hosting.com.tr ile iletişime geçmesi gerekir. İptal edilen veya alıkonulan komisyon ücretleriyle ilgili kararlarda herhangi bir değişiklik kesin olarak Hosting.com.tr’nin takdirine bağlı olarak yapılır.

Herhangi bir Hosting.com.tr satış ortağı yönlendirmesi veya başka bir programla ilişkili herhangi bir referans olunan müşteri için komisyonlar, nitelikli satın alma olarak değerlendirilemez. Başka bir deyişle, çifte komisyon veya tazminat alamazsınız.

Bir satış ortağı tarafından Hosting.com.tr’ye yönlendirilen referans olunan müşteri, Hosting.com.tr tarafından tamamen kendi takdirine bağlı olarak aşırı bir iptal oranına sahip olduğu belirlenebilir. Hosting.com.tr, söz konusu satış ortağı için bekleyen ve gelecekteki komisyon ücretlerini durdurma veya reddetme hakkını saklı tutar.

Bir satış ortağı tarafından Hosting.com.tr’yi kasıtlı olarak dolandırmak için referans olunan müşterileri, nitelikli satın almaları veya komisyon ücretlerini manipüle etme, tahrif etme veya şişirme girişimleri veya bu sözleşmenin herhangi bir ihlali durumunda, Hosting.com.tr’nin satış ortaklığı programına katılımını feshetmesi için derhal gerekçe teşkil eder ve satış ortağından kaynaklanan herhangi bir komisyon ücretinin kaybedilmesiyle sonuçlanacaktır.

Olası kredi kartı sahtekarlığı ve yüksek iptal oranları durumunda, doğrulama için 90 günün üzerinde ödülleri tutma hakkını saklı tutar.

Eğer kullanıcı affiliate linki üzerinden gelirse komisyon tanınır, aksi halde komisyon tanınmayacaktır. Linkin kontrolü satış ortağı sorumluluğundadır.

Satış ortakları kendi alışverişlerinden komisyon kazanamazlar.

Bağlı bulunduğu satış ortağına komisyon kazandıran hesabın 90 gün boyunca aktif kalması gerekmektedir, aksi halde komisyon kazanılamayacaktır.

Komisyon kazanılabilmesi için referans olunan müşteri ilk linke tıkladıktan sonra 30 gün içinde alışveriş yapmalıdır. 30 gün içinde alışveriş yapmayan ve ilk alışverişini 30 günün dışında yapan referans olunan müşteriler, bağlı olduğu satış ortağına komisyon kazandıramamaktadır.

Eğer referans olunan müşteri Hosting.com.tr’ye affiliate bağlantısı dışında üye olarak, satın alma gerçekleştirdi ise bu durumda da komisyon kazanılamayacaktır.

Referans olunan müşteri tarafından satın alınan hizmetlerin iptal ve iadesi durumunda komisyon sağlanamaz.

Komisyona hak kazanmak için referans olunan müşterilerin affiliate programı dahilinde bulunan ürünleri en az on iki (12) ay süre ile satın alınması gereklidir.

Birden fazla satış ortağı bağlantısı ile siteye ziyaret eden referans olunan müşterilerin komisyonları son satış ortağına yansıtılır.

Satış ortağının kayıtlı bilgileri güncel ve doğru olmalıdır. 90 gün içinde bilgiler doğru olarak sağlanmaz ise satış ortaklığı komisyonu iptal edilmektedir.

Komisyon Tahakkukları

Satış ortağı tarafından kazanılan komisyonlar, sadece gider pusulası eşliğinde ve minimum 250 TL komisyon eşiğine ulaştığınızda ödeme talep edebileceksiniz.

Referans olunan müşterinin affiliate programı dahilinde satın aldığı ve en az on iki (12) aylık alınan ürünlerden %10 oranında komisyonu satış ortağı kazanacaktır.

Ödemeler, satış ortağının sağlayacağı banka hesabına Hosting.com.tr tarafından gönderilecektir. Türkiye ve Paypal aracılığı ile yapılacak ödemelerden komisyon alınmaz, ancak yurtdışı bankaları için yapılacak ödemelerde değişen oranlarda komisyon alınmaktadır.

Komisyon Ücretleri, tahakkuk ettikleri ayın veya diğer dönemin bitiminden yaklaşık kırk beş (45) ila altmış (60) gün sonra işlenecektir. Hosting.com.tr, yalnızca bu sözleşmeye uygun olarak yapılan nitelikli satın almalar için size tazminat ödeyecektir.

Hosting.com.tr, kendi takdirine bağlı olarak, herhangi bir zamanda mevcut komisyon ödeme yöntemlerini veya ödeme planını değiştirme hakkını saklı tutar. Bu tür değişiklikler yayınlandığında yürürlüğe girecektir.

Anlaşmazlıklar - Satış ortağı, Hosting.com.tr’nin gerçek zamanlı satış programı istatistiklerine erişebilir ve herhangi bir anlaşmazlığı, ihtilaflı satış veya olayın meydana geldiği ayın sonundan itibaren kırkbeş (45) gün içinde bildirmeyi kabul eder. İhtilaflı satış veya olayın meydana geldiği tarihten kırkbeş (45) gün sonra bildirilen durumlar, Hosting.com.tr tarafından kabul edilmeyecektir ve satış ortağı, potansiyel bir hak talebinde bulunma haklarını sonsuza kadar kaybeder.

Size bir komisyon ücreti ödemek için gerekli olan doğru vergi ve ödeme bilgilerini Hosting.com.tr’ye sağlamak yalnızca sizin sorumluluğunuzdadır. Hosting.com.tr, aksi takdirde komisyon ücretlerini tetikleyecek olan nitelikli satın alma işleminden sonraki doksan (90) gün içinde gerekli vergi veya ödeme bilgilerini almazsa, ilgili komisyonlar tahakkuk etmeyecek ve söz konusu nitelikli satın alma ile ilgili olarak hiçbir komisyon ücreti borçlu olunmayacaktır.

Nitelikli Satın Alma Raporları - Tıklamalarınızı ve potansiyel nitelikli satın alma istatistiklerinizi günlük olarak gözden geçirmek için Hosting.com.tr müşteri panelinizi kullanabilirsiniz. Bu raporda gösterilen potansiyel nitelikli satın almalar, nitelikli satın almalar için tüm kriterleri karşıladıklarını doğrulamak için incelenmemiştir. Bu nedenle, satış ortağı konsolunda görünen tüm yönlendirilen müşteriler için komisyon ücretleri düzenlenemez.

Bağlı Kuruluş Sitenize İlişkin Yükümlülükler

Satış ortağı, kendi internet sitesinin geliştirilmesinden, işletilmesinden, bakımından ve ilgili site üzerindeki tüm faaliyetlerden sorumludur. Bu tür sorumluluklar, üye sitenizin ve ilgili tüm ekipmanın teknik işleyişini içerir, ancak bunlarla sınırlı değildir; Satış ortağı sitenizde, ürün incelemeleri, açıklamalar ve referanslar oluşturmak, yayınlamak ve bu açıklamaları web sitemize bağlamak, satış ortağı sitenizde yayınlanan materyallerin doğruluğu (Hosting.com.tr ürünleri ve hizmetleri ile ilgili tüm materyaller dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere); satış ortağı sitenizde yayınlanan materyallerin herhangi bir üçüncü şahsın haklarını ihlal etmemesi ve iftira niteliğinde veya başka bir şekilde yasa dışı olmamasını sağlamak gibi konularda ilgili tüm sorumluluk ve sorumlulukları reddediyoruz.

Bu sözleşmenin şartlarına uyup uymadığınızı belirlemek için zaman zaman satış ortağı siteniz aracılığıyla yapılan kayıtları izleme yetkisi tamamen bize ait olmak üzere hakkımız vardır. Uyum sağlamazsanız, satış ortaklığı sürecinizi derhal feshedebiliriz.

Hosting.com.tr Sorumlulukları

Satış ortağı internet sitenizden, Hosting.com.tr sitemize bağlantılar yapmanız için gerekli tüm bilgileri sağlayacağız. Hosting.com.tr, nitelikli satın alma istatistiklerinin hacmini ve miktarını takip etmek için, satış ortağı sitenizden bir bağlantıyı takiben referans olunan müşteri tarafından verilen Hosting.com.tr ürünleri ve hizmetlerinin siparişlerinin işlenmesinden (işleme, iptaller ve geri ödemeler dahil) tek başına sorumlu olacaktır. Hosting.com.tr, ödeme işleme, iptaller, geri ödemeler ve ilgili Hosting.com.tr hizmeti dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere tüm sipariş işlemlerinden tek başına sorumlu olacaktır.

Sözleşmeler Sayfasına Dön

Çerezler Hakkında BilgilendirmeAlışveriş deneyiminizi geliştirmek ve hizmetlerimizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için yasal mevzuata uygun çerezler kullanılır. Hosting.com.tr'yi kullanarak bu çerezleri kabul etmiş olursunuz.
Tamam