Bulut Cloud VDS

VDS Sunucu

vmware ile güçlendirilmiş Güçlü ve Ekonomik Bulut Sunucu Çözümü

LİMİTSİZ Trafik
ÜCRETSİZ Kontrol Panel
15 Gün İade Garantisi
SSD Disk

19.95 115,74 /Ay

VDS Sunucular

Linux veya Windows Seçebileceğiniz VDS Sunucu Paketlerinde Paylaşımsız Kaynaklara Sahip Olun

CPU RAM SSD Disk Trafik Panel
VDS 1 2 Core 1024 MB 40 GB 100 Mbps Ücretsiz
$199,95 1.159,71₺ /yıl
VDS 2 4 Core 2048 MB 60 GB 100 Mbps Ücretsiz
$299,95 1.739,71₺ /yıl
VDS 3 6 Core 4096 MB 100 GB 100 Mbps Ücretsiz
$499,95 2.899,71₺ /yıl
VDS 4 8 Core 8192 MB 150 GB 100 Mbps Ücretsiz
$749,00 4.344,19₺ /yıl
VDS 5 12 Core 16384 MB 200 GB 100 Mbps Ücretsiz
$999,00 5.794,19₺ /yıl
VDS 6 16 Core 32768 MB 300 GB 100 Mbps Ücretsiz
$1.495,00 8.670,99₺ /yıl

SSD Depolama

SSD Diskler 10 Kata kadar okuma ve yazma hızı, sata disklere göre daha yüksek IOPS değeri ve random okuma performansı sağlar. Bu sayede siteleriniz hızlı açılır

Yönetilebilir Yapı

Müşteri Panelinden kolayca reset, reboot ve diğer işlemleri yapabilir ayrıca bulut sunucunuzun kaynak kullanımlarını gerçek zamanlı görebilirsiniz.

Ücretsiz Panel

Ücretsiz sunduğumuz Directadmin ve MaestroPanel kontrol panelleri ile tarayıcı üzerinden site oluşturun, mail adresi veya database açın.

Bulut Sunucu Hizmetinde Öne Çıkan Özellikler

VMWare ESXi alt yapısı ile güçlendirilmiş bulut sunucu hizmetinin faydaları ve öne çıkan özellikleri

Ölçeklenebilir Yapı

Sunucu yapılandırırken ihtiyacınız olan kaynak miktarını esnek bir şekilde belirlersiniz. Farklı bir kaynak dağılımı isterseniz bize bildirin yapılandıralım.

Online Yönetim

Yönetim panelinizden gerçek zamanlı olarak kaynak kullanımını görebilir, gerektiğinde yeniden başlatma, sunucu kapatma gibi işlemleri kendiniz yapabilirsiniz.

7/24 Teknik Destek

İhtiyaç duyduğunuzda konusunda uzman teknik personelimiz ile desteğe hazırız. Ücretli ve ücretsiz destek seviyelerimizi inceleyin.

SSD Disk yapısı

Tüm Bulut sunucularımız SSD diskler üzerinde yapılandırılmaktadır.

Ücretsiz ve Yedekli DNS

İstediğiniz taktirde hosting.com.tr DNS sunucularında yedek DNS yapılandırması yapıyoruz.

Sunucu Taşıma

Başka bir yerde bulunan sunucunuzu taşımak isterseniz 10Gb a kadar ücretsiz taşıyoruz. Daha yüksek datalar için ücretli olarak sunucunuzu taşıyoruz.

Sıkça Sorulan Sorular

Bulut Sunucu (Cloud Server) fiziksel bir sunucunun özel yazılımlar ile sanal kaynaklar (CPU, Ram, Disk) atanması ile elde edilen sunucu hizmetlerinin bütünüdür. Yani fiziksel kaynakları birden fazla işletim sistemi kullanabilir. Aynı sunucuda farklı servisler birbirlerinden etkilenmeden çalışabilir. Bulut bilişim yani sanallaştırmada kullanıcı izolasyonu ve güvenliği ise çok yüksektir. Hiç kimse diğer sunucudaki servisi veya dosyaları göremez. Bulut sunucu sistemi ile bu sayede yerden, elektrik tüketiminden ve network maliyetlerin tasarruf edilerek daha ekonomik ama performanslı bir hizmet elde etmek mümkün olmaktadır.

VDS (Virtual Dedicated Server) İngilizce ifadesinin kısaltmasıdır. Yani sanal atanan kaynaklar ile elde edilen sunucu sistemidir. Bu yöntem diğer sanallaştırma teknolojilerine göre daha performanslı ve güvenlidir. Ana sunucudan atanan Ram, CPU ve Disk gibi kaynaklar gerçek sınırlar içerisindedir. Bir kullanıcıya atanan kaynak sistemden ayrılır. Başka bir kullanıcı ile paylaştırılmaz. Örneğin sunucunuzu 8 GB ram ile sipariş ettiğinizde kullanmasınız bile 8 GB ram size atanır ve sistemden düşer. Diğer sistemlerde ise atanan kaynaklar boş ise farklı bir kullanıcı tarafından kullanılabildiği için sistem yoğunlunda toplamda herkesin hizmeti yavaşlar.

Talep ederseniz elbette bulut sunucunuzun özelliklerini değiştirebilirsiniz. Bulut sunucunuzda örneğin bazı sitelerinizin ziyaretçileri oldukça arttı. Sunucunuz yavaşlamaya başladığında ram, işlemci, disk gibi özelliklerinizi artırabilmekteyiz. Örneğin sitenize kısa süre bir trafik beklediğinizde satış ekibimiz ile iletişime geçerek CPU ve Ram kaynağını anında artırabilirsiniz. Çoğu zaman kısa süreli bu artırımlar için ücret talep etmiyoruz.

Elbette avantajlı. Örneğin 3 adet sunucuya ihtiyacınız var. Birini web server, birini kişisel serverınız, diğerini de mail server olarak kullanmak istiyorsunuz. Eğer fiziksel sunucu tercih ederseniz 3 adet fiziksel sunucuya ihtiyacınız olacak her biri için donanım yatırımı, elektrik tüketimi, raf kirası ve network port hizmeti gibi ek masraflar ilave olacaktır.

Bulut Sunucu (VDS Paketleri) işte tam burada işimize yarıyor. İhtiyaçlarımıza uygun konfigürasyonlarda 3 adet VDS sunucu sipariş edip yapılandırabilirsiniz. Bulut sunucular küçük ölçekte (1GB ram, 40 GB disk vb gibi) sipariş edilebilir ve ihtiyaç dahilinde genişleyen bir sistemdir. Kiralık sunucularda ise bu mümkün değildir.

Bulut sunucu siparişinizi verdikten sonra mümkün olan en kısa sürede kuruyoruz. Bulut sunucunuzun kurulumunu yapıyor ve talep ettiğiniz konfigürasyonları ayarlıyoruz daha sonra  bulut sunucunuzun testlerini gerçekleştiriyoruz ve sorunsuz bir şekilde tarafınıza teslim ediyoruz.

Bulut sunucular dahil olmak üzere bütün web hosting, bayi hosting, seo hosting, wordpress hosting ürünlerimizin tümünde SSD disk kullanıyoruz. SSD diskler diğer disk türlerine göre çok daha hızlı veri transferine olanak sağlaması nedeniyle performans açısından olumlu katkı sağlamaktadır.

Öncelikle Hosting.com.tr web sitemizde bulunan bulut sunucu sayfamıza giriş yapın. Bulut sunucu paketlerimizden  ihtiyacınıza en uygun paketimizin sipariş ver butonuna tıklayınız, açılan sayfada bulut sunucunuzun işletim sistemi, kontrol paneli, veritabanı, web sunucusu ve ilave seçenekler kısmından dilediğiniz gibi konfigürasyonları seçiniz. Daha sonra ödeme sayfasına giderek bulut sunucunuzun ödemesini gerçekleştirebilirsiniz.

Evet. Sipariş verirken bulut sunucu konfigürasyon sayfasında yedekleme hizmetini satın alabilirsiniz. Satın alma işleminin ardından bulut sunucunuzun yedeği günlük olarak alınacak ve herhangi bir sorun yaşamanız durumunda veri kaybınız en aza indirilmiş olacaktır.

Bulut sunucuların, web hosting paketlerine göre birçok avantajı vardır.  Örneğin, web hosting paketlerinde sunucu üzerinde herhangi bir olumsuzluk sizin web sitenizi de etkileyebilir fakat bulut sunucu sadece size özel bir alandır ve sizin siteniz dışında herhangi bir site kaynağınızı kullanamaz. Ayrıca web hosting paketlerinde güvenlik ve performans nedeniyle kısıtlanan bazı özellikleri sorunsuz bir şekilde kullanabilirsiniz.

Evet. Bulut sunucunuzun kaynaklarını ne zaman isterseniz yükseltebilirsiniz. Kaynak yükseltmesi için sipariş oluşturma konusunda satış ekibimizden canlı chat aracılığıyla yardım alabilirsiniz.

Elbette. Satın aldığınız bulut sunucunuz için 1 adet özel ip tahsis edilmektedir ve özel ip ücreti VDS sunucu fiyatına dahildir. İhtiyaç halinde özel ip satın almak istemeniz durumunda satış ekibimizle iletişime geçerek özel ip siparişi oluşturma konusunda yardım alabilirsiniz.

Bulut sunucu kurulumu için yüksek seviyeli donanımlar ve bazı özel yazılımlar gerekmektedir. Satın aldığınız bulut sunucunun tüm kurulum ve konfigürasyonunu biz yapıyoruz. Özel kurulum tekniklerimiz sayesinde en yüksek verimi performansı almanız için gerekli tüm ayarlamalar uzman teknik ekibimiz tarafından manual olarak yapılmaktadır. Performans ve verimlilik açısından otomatik kurulum (setup) kullanmıyoruz. Satın aldığınız bulut sunucu hizmetiniz, size bütün kontrolleri yapılarak tamamen hazır bir şekilde teslim edilir.

Çözüm Odaklı Destek