.COM Domain Kayıt veya Transfer 9.95$ yerine sadece 7.95$ - Alan adınızı kaydetmek için tıklayın!

Kiralık Sunucu

Yüksek hitli siteler ve daha yüksek performans için beklentiniz büyükse kendinize özel Kiralık Sunucu (Dedicated Server) ile işinizi geliştirin.

Kiralık Sunucu

CPUÜcret
Intel Xeon
E3-1225-V2
79 $ 1 Aylık
Intel Xeon
E3-1230-V2
99 $ 1 Aylık
Intel Xeon
E3-1240-V2
89 $ 1 Aylık
Intel Xeon
E3-1220-V2
120 $ 1 Aylık
Intel Xeon
E3-1220-V2
120 $ 1 Aylık
Dell Sunucu R210Intel Xeon
E3-1240-V2
149 $ 1 Aylık

Bulut Sunucu Hizmetinde Öne Çıkan Özellikler

VMWare ESXi alt yapısı ile güçlendirilmiş bulut sunucu hizmetinin faydaları ve öne çıkan özellikleri

Ölçeklenebilir Yapı
Sunucu yapılandırırken ihtiyacınız olan kaynak miktarını esnek bir şekilde belirlersiniz. Farklı bir kaynak dağılımı isterseniz bize bildirin yapılandıralım.
Online Yönetim
Yönetim panelinizden gerçek zamanlı olarak kaynak kullanımını görebilir, gerektiğinde yeniden başlatma, sunucu kapatma gibi işlemleri kendiniz yapabilirsiniz.
7/24 Teknik Destek
İhtiyaç duyduğunuzda konusunda uzman teknik personelimiz ile desteğe hazırız. Ücretli ve ücretsiz destek seviyelerimizi inceleyin.

SSD Disk yapısı
Tüm Bulut sunucularımız SSD diskler üzerinde yapılandırılmaktadır.
Ücretsiz ve Yedekli DNS
İstediğiniz taktirde hosting.com.tr DNS sunucularında yedek DNS yapılandırması yapıyoruz.
Sunucu Taşıma
Başka bir yerde bulunan sunucunuzu taşımak isterseniz 10Gb a kadar ücretsiz taşıyoruz. Daha yüksek datalar için ücretli olarak sunucunuzu taşıyoruz.

Hosting.com.tr'yi Yakından Tanıyın

Sizden aldığımız geri bildirimler ve sorular için bazı hazır yanıtlar hazırladık. Aşağıda bulamadığınız soruları Satış Temsilcilerimize sorabilirsiniz

Sıkça Sorulan Sorular

Sunucu destek hizmeti vermekteyiz. Bu hizmetimizle ilgili ayrıntılı bilgi için: https://www.hosting.com.tr/sunucu-destek linkini inceleyebilirsiniz.

Sunucunuzda oluşan güvenlik açığı, arıza, yavaşlama vb. sorunları gidermek ve optimizasyon, sunucu hızlandırma, bakım gibi ihtiyaçlarınızı karşılamak için verdiğimiz hizmetlerin genel adı sunucu destek hizmetidir.

Sunucu destek paketlerimizde bulunan hizmetlerimize örnek olarak;

Sunucuya yapılan saldırıyı tespit etme ve savunma,

E-mail ile ilgili problem tespiti,

Sıfırdan sunucu kurulumu,

İşletim sistemi güncelleme,

Sunucunuzda bulunan servislerin optimizasyonu gibi sıralayabiliriz.

Antispam Hizmeti istenmeyen postaların engellenmesi, filtre edilmesi için kullanılan yazılım ve donanım temelli bir servistir. Son yıllarda artan spam posta mesajlarını almanızı engelleyerek daha güvenli bir posta kutusu (mailbox) hizmti almanızı sağladığı için çok faydalı bir servistir.

Antispam hizmeti akıllı algoritmalar sayesinde gerçekten gereksiz mailleri engeller ve mail iletişiminizin verimini artırır. Kaynaklarınızı verimli kullanmanızı sağlar, mail adresinizin kotasını gereksiz yere doldurmamış olursunuz. Spam iletilerin içerisinde bir çok tehlikeli bağlantı ve kimlik avı dolandırıcığılı yöntemi bulunabilir. Bu iletileri almayarak daha güvende olursunuz.

Hosting hizmetlerimize basit düzeyde antispam hizmeti dahil ve ücretsizdir. Fakat her geçen gün artan ve değişen tehtidlerden dolayı sürekli güncellenen, geliştirilen profesyonel bir servis olduğu için lisans maliyetleri mevcuttur. Getirdiği faydanın yanında yıllık kullanım fiyatları oldukça makul sayılabilecek bir seviyededir.

Bu hizmet spam iletileri engellediği gibi mail yöntemi ile bulaşan virüs, exploit, kimlik avı dolandırıcılığı, phishing, fidye yazılımları, Crypt.Locker, fatura dolandırıcılığı ve benzeri bir çok tehtidi büyük oranda engeller.

Bu hizmet mail sunucunuz ile size mail gönderen sunucuların arasında bir köprü gibi çalışmaktadır. Kısaca size gelecek iletiler önce yedekli AntiSpamGateway (Mail MTA) sunucumuza gelir, özel algoritmalar sayesinde spam mail içerikleri engellenirken temiz iletiler mail kutunuza teslim edilir. Bu hizmeti alarak ayrıca antispam programı satın almanıza bilgisayarlarınıza bir ek yazılım, antispam plugin vb kurmanıza gerek yoktur.

Bu işlemi biz yapabiliriz. Siz sadece Wordpress Hosting paketini satın alın ve eski şifreleriniz ile biz destek talebi açın.

Bu sunucular erişimin çok yüksek olduğu SSD disklerde çalışır. Ayrıca farklı Cache uygulamaları ile yanıt süreleri en üst düzeyde tutulmaktadır.

Evet. Eski sürümler her zaman web siteniz için risk oluşturur. Biz bunun farkındayız ve Wordpress Hosting paketlerimizde güncellemeleri biz takip ediyoruz. Son sürüm yayınlandıktan sonra 48 saat içerisinde sistem otomatik olarak Wordpress sürümünüzü güncelliyor.

Hayır. Binlerce farklı 3. Parti eklenti ve tema olduğu için bunlar sistem tarafından güncellenmez. Bu nedenle bu tür eklentilerinin güncellemesini siz takip etmelisiniz.

Hosting hizmeti için bir çok paket ve değişik parametre ve fiziksel sınırlar mevcuttur. Bu seçimi yapmadan önce sitenizi ve kullandığı yazılım teknolojisini analiz edin. Ayrıca kullanım amacınızı belirleyin. PHP ve MySQL teknolojisi kullanan siteler için en uygun paket Linux Hosting paketleridir. Eğer SQL Server, ASP ve ASP.Net gibi yazılım teknolojilerini kullanıyorsanız mutlaka Windows Hosting paketlerini satın almalısınız. Doğru seçimi yaptığınızda hosting hizmetinden en yüksek performansı alacağınızı unutmayın.

Web Hosting fiyatları piyasa koşullarına, kullanım ortalamaları ve maliyetlere göre belirleniyor. Hosting.com.tr olarak sürekli otomasyona ve altyapımıza yatırım yaparak maliyetleri düşürmeye en düşük fiyata hosting hizmeti vermeye çalışıyoruz. 12 yılı aşkın süredir sattığımız hosting hizmeti sayısına göre Türkiye'nin güvenilir ve önde gelen hosting şirketiyiz.

Sınırsız web hosting hizmeti yayın yaptığı sunucu ve fiziksel kaynakları ile sınırlıdır. Bu durumu daha çok ölçülmeyen disk alanı veya ölçülmeyen trafik şeklinde belirtmek mümkündür. Son yıllarda düşen trafik ve disk maliyetleri bu şekilde hizmet vermeyi daha olanaklı duruma getirmiştir. Bunlar dışında başka kaynak limitleri mevcut olabilir. Paket karşılaştırma tablosunu ve detaylarını inceleyebilirsiniz.

Hosting hizmetimiz mevcut olan açık kaynak veya kapalı kaynak kodlu (ioncube, zend ve sourceguard vb) lisanslı neredeyse tümüyle uyumludur. Önde gelen script ve web tabanlı yazılımlara örnek vermek gerecek olursa

Linux için; WordPress, Opencart, Joomla, Magento, PrestaShop, Laravel, CodeInteger, PHP framework ve PHP ile yazılmış PHP 5.3 sürümü ve yukarısı tüm scriptler
Windows için; MySQL, SQL Server 2012, SQL Server 2014, SQL Server 2016, Klasik ASP, ASP.Net 2.0, ASP.Net 3.5, ASP.Net 4.6 ve MVC desteği mevcuttur.

Ayrıca bilgi almak isterseniz teknik destek yetkililerimizden veya satış ekimizden bilgi alabilirsiniz.

Evet tüm sunucularımızı ve hosting hizmetlerini haftalık olarak düzenli yedekliyoruz. Ayrıca tüm sistemlerimizi felaket durumlarına ve disk arızalarına karşı günlük olarak imaj bazında yedekliyoruz. Sitenizde bir veri silerseniz veya eski tarihli bir yedek yüklemek isterseniz teknik ekibimizden bunu talep edebilirsiniz.

Hosting hizmetinin çalışması için öncelikle bir alan adına (domain) ihtiyaç vardır. Bir domain tescil ederek internet siteniz için bir isim satın almış olursunuz. Bu isim sitenizi internette temsil edecektir. Hosting alımı sırasında yeni bir domain tescil etmeniz, transfer veya tescil edilmiş mevcut bir domain belirtmeniz istenecektir. Satın alma işlemine geçip sepete bir ürün ekleyeren bu seçimi yapabilirsiniz.

Güçlü bir güvenlik algoritmasına sahibiz. Düzenli olarak güncel yazılımları takip ediyoruz. Sahip olduğumuz tüm sunucuları monitör ederek olası kesintileri erkenden fark etmiş oluyoruz. Hosting hizmetinizin bulunduğu sunucularımız 7/24 izlenmektedir. Altyapımızda güvenlik açıklarını tarayan ve engelleyen bazı sistemler mevcut.

  • Kötü amaçlı yazılım taraması (Malware scanning)
  • Şifre kırma saldırısı (Brute force attack)
  • İki aşamalı Ddos saldırısı tespit ve engelleme
  • Mod_Security ile Web Application Firewall

Güvenlik açıkları hosting hizmetinden daha çok yazılım veya veritabanı programlama hatalarından veya kullanıcılardan kaynaklanabilir. Bu nedenle güncel ve lisanslı ürünler satın almanızı basit şifre yerine güçlü şifreler belirlemenizi tavsiye ediyoruz.

Domain transferi için talep edilen ücret transfer sonrası alan adının 1 yıl süre ile uzatılması için gereklidir. Yani alan adınızı Hosting.com.tr 'ye transfer edince 1 yıl süre ile uzatmış olursunuz.

Evet, domain transferi başarılı olmadığı durumlarda otomatik olarak yeniden başlatabilir veya ücret iadesi talep edebilirsiniz.

Domain bir web sitesinin çalışması için olmazsa olmaz bir servistir. Ziyaretçilerin sitenizi ziyaret edebilmesi için bir isimle ilişkilendirilmesi, internet sisteminin çalışması için domain sistemi geliştirilmiştir. Domain sistemi olmasaydı tüm web sitelerini telefon numarası gibi IP adresi ile ziyaret etmek gerekirdi. Bu durum çok pratik bir çözüm olmadığı için domain sistemi geliştirilmiştir. Bu nedenle bir domain sorgulayıp boş ise kayıt etmeniz gerekir.

Evet. Domain siparişi verdiğiniz ve ödeme yaptığınız anda .tr uzantılı domainler anında satın alınır. Eğer belge gerektiğinde rezerve edilir ve belgeleriniz onaylığında aktif hale gelir.

.tr alan adları hariç diğer tüm uzantılar (.com, .net, .org vb) ilk önce gelen alır kuralı ile çalışmaktadır. Ancak çok önemli bir markanız varsa ve markanızın haklarını ihal eden bir rakip varsa VIPO (uluslar arası marka hakem heyeti) ile dava açıp hukuk yolu ile alabilirsiniz. Aksi durumda daha önce kayıt edilmiş bir alan adı ancak boşa düşerse yeniden kayıt edilebilir.

Evet kredi kartı ile yapılan satın alımlar anında işleme girer ve domain kayıt otoritesine iletilir. Yinede domain kayıt olduktan sonra Müşteri panelinde inceleyip Whois sorgusu ile kontrol edebilirsiniz. En sağlıklı yöntem whois sorgusunu kontrol etmektir. Whois sorgusu yapmak için aşağıdaki bağlantıya tıklayın.

Whois Sorgusu

Evet, .tr uzantılı olanlar ve diğer tüm domainlerin yönetimi online olarak gerçekleşmektedir. Whois değişikliği ve name server değişikliği gibi işlemler kontrol panelden anında yapılmaktadır.

Domain tescil ve kayıt işlemleri merkezi yurtdışında bulunan ICANN ve IANA kurumları tarafından organize edilmektedir. Domain sistemi uluslar arası kurallara göre organize edilmektedir. Sisteminin çalışması için bazı maliyetler olduğu için domain ücretsiz olarak kayıt edilemez. Bir çok uzantının fiyatı değişiklik göstermektedir. Bu fiyat uzantıyı organize eden kurumun politikaları ve maliyetleri ile belirlenir. Hosting.com.tr olarak ödenen domain kayıt ücretlerini bu organizasyonlara iletmekteyiz. Bu nedenle domain kayıt ücretleri mevcuttur.

Hayır, Domain aldığınız sırada hosting almak zorunlu değil. Sadece domain alma ile aşağıdaki servisleri ücretiz olarak kullanabilirsiniz. Bu hizmetlerin bütününe Domain Park Servisi ile isimlendiriyoruz.

Ücretsiz Açılış Sayfası
Ücretsiz DNS Yönetimi
Ücretsiz Web Yönlendirme
Ücretsiz Mail Yönlendirme

Özel anlaşmalarımız sayesinde Türkiye’de en ucuz .tr uzantılı domainleri biz satıyoruz.

Evet. .tr uzantılılar dahil olmak üzere tüm domainleri istediğiniz zaman istediğiniz firmaya transfer edebilirsiniz. Sadece .com,.net,org gibi uluslararası domainlerde ilk kez kaydedilmiş ve yenilemesi yapılmış domainlerde üzerinden 60 gün geçmeden başka bir yere transfer edilmesi uluslararası kurallar nedeniyle yapılamaz. Ancak ücret ödenmesinden 60 gün geçtikten sonra serbesttir. .tr domainlerde ise böyle bir durum yoktur, istediğiniz zaman istediğiniz yere taşıyabilirsiniz.

Bir domain kayıt etmeden önce kayıt edilebilir mi? kontrol etmek gerekir. Bu sürece alan adı sorgulama denir. Alan Adı sorgulama işlemi whois sunucuları üzerinden yapılır. Daha önce alınmış bir alan adını kimin kayıt ettiğini öğrenmek için aşağıdaki bağlantıya tıklayıp alan adını buradan sorgulayın.

Domain Whois Sorgulama

Hayır, Domain transferi sırasında web siteniz ve mailleriniz kesintiye uğramaz. Domain transferi ile sahip olduğu DNS bilgileri de firmamıza geçeceği için hiç kesinti yaşamadan transfer süreci tamamlanır.

Tescil Edilmiş durumda olan .TR uzantılı domainlerinde transfer başvurunuzun gerçekleşebilmesi için alan adı sahibinin yazılı ve imzalı onayı gerekmektedir. Aşağıda yer alan PDF veya .doc uzantılı başvuru formlarından birini doldurarak ve kaşeleyip imzalayarak tarafımıza göndermeniz gerekmektedir. Mevcut sorumlu kodunuzu öğrenmek için aşağıdaki linke tıklayın. Sorumlu kodunuz XXXXX-metu şeklindedir.

Whois Bilgileri Kontrolü
Sorumlu Değişikliği Formu DOC
Sorumlu Değişikliği Formu PDF

Alan Adı (Domain) kayıt ve tescil hizmeti internet ortamında bir çok firma tarafından verilmektedir. Bazı durumlarda uygulanan fiyatlar veya başka bir nedenden dolayı eski kayıt firmanızdan memnun değilseniz alan adınızı Hosting.com.tr 'ye taşıyıp domain transferi yapabilirsiniz. Domain transferi için her uzantının veya kayıt otoritesinin uyguladığı değişik prosedürler olabilir. Bunları detaylı incelemek isterseniz ICANN domain transfer politikalarını inceleyebilirisiniz.

Domain transferi bir kaç adımda yapılmaktadır. Özetle bu işlemi 4 adımda tamamlayabilirsiniz. 

1. Öncelikle eski kayıt operatöründe hazırlık yapın. Domain transfer kilidini kaldırın, Kimlik gizleme (Whois Privacy Protect vb) hizmeti aktifse kaldırın. Domain transfer şifrenizi (Domain EPP Key) edinin. Domain transferinden önce ve sonra dns değişikliği veya iletişim bilgilerini değiştirmeyin.
2. Alan adınızı sorgulayıp transfere uygunsa sepete atın. Ardından ödeme adımına kadar ilerleyin ve siparişi bitirin.
3. Domain Yönetim sorumlusu (domain administrative contact) mail adresine bir onay maili gelecek. Bu maildeki bağlantıya tıklayın.
4. Son aşamada 2 kayıt otoritesi arasında alan adı'nın geçişi 5-7 gün içerisinde tamamlanmaktadır.

Bulut Sunucu (Cloud Server) fiziksel bir sunucunun özel yazılımlar ile sanal kaynaklar (CPU, Ram, Disk) atanması ile elde edilen sunucu hizmetlerinin bütünüdür. Yani fiziksel kaynakları birden fazla işletim sistemi kullanabilir. Aynı sunucuda farklı servisler birbirlerinden etkilenmeden çalışabilir. Bulut bilişim yani sanallaştırmada kullanıcı izelasyonu ve güvenliği ise çok yüksektir. Hiç kimse diğer sunucudaki servisi veya dosyaları göremez. Bulut sunucu sistemi ile bu sayede Yerden, elektrik tüketiminden ve network maliyetlerin tasarruf edilerek daha ekonomik ama performanslı bir hizmet elde etmek mümkün olmaktadır

VDS sunucu siparişlerinin onaylanmasının ardından maximum 60 dakikada kurulumları tamamlanıp müşterilerimize teslim edilmektedir.

VDS sunucularımızın tümünde SSD disk kullanmaktayız. Diğer disk türlerine göre çok daha hızlıdır ve sunucu hızına doğrudan olumlu etki yapmaktadır.

VDS (Virtual Dedicated Server) İngilizce ifadesinin kısaltmasıdır. Yani sanal atanan kaynaklar ile elde edilen sunucu sistemidir. Bu yöntem diğer sanallaştırma teknolojilerine göre daha performanslı ve güvenlidir. Ana sunucudan atanan Ram, CPU ve Disk gibi kaynaklar gerçek sınırlar içerisindedir. Bir kullanıcıya atanan kaynak sistemden ayrılır. Başka bir kullanıcı ile paylaştırılmaz. Örneğin sunucunuzu 8 GB ram ile sipariş ettiğinizde kullanmasınız bile 8 GB ram size atanır ve sistemden düşer. Diğer sistemlerde ise atanan kaynaklar boş ise farklı bir kullanıcı tarafından kullanılabildiği için sistem yoğunlunda toplamda herkesin hizmeti yavaşlar.

Talep ederseniz elbette VDS sunucunuzun özelliklerini değiştirebilirsiniz. VDS sunucunuzda örneğin bazı sitelerinizin ziyaretçileri oldukça arttı. Sunucunuz yavaşlamaya başladığında ram, işlemci, disk gibi özelliklerinizi artırabilmekteyiz. Örneğin sitenize kısa süre bir trafik beklediğinizde satış ekibimiz ile iletişime geçerek CPU ve Ram kaynağını anında artırabilirsiniz. Çoğu zaman kısa süreli bu artırımlar için ücret talep etmiyoruz.

Elbette avantajlı. Örneğin 3 adet sunucuya ihtiyacınız var. Birini web server, birini kişisel serverınız, diğerini de mail server olarak kullanmak istiyorsunuz. Eğer fiziksel sunucu tercih ederseniz 3 adet fiziksel sunucuya ihtiyacınız olacak her biri için donanım yatırımı, elektrik tüketimi, raf kirası ve network port hizmeti gibi ek masraflar ilave olacaktır.

Bulut Sunucu (VDS Paketleri) işte tam burada işimize yarıyor. İhtiyaçlarımıza uygun configürasyonlarda 3 adet VDS sunucu sipariş edip yapılandırabilirsiniz. Bulut sunucular küçük ölçekte (1GB ram, 40 GB disk vb gibi) sipariş edilebilir ve ihtiyaç dahilinde genişleyen bir sistemdir. Kiralık sunucularda ise bu mümkün değildir.

Web sitesi Barındırması yani web hosting, bir web sitesinde yayınlanmak istenen içeriklerin, sayfaların, resimlerin veya dokümanların internet kullanıcıları tarafından erişebileceği bir sunucuda (server) saklanmasıdır.

İnternette web site yayınlamak için özel olarak üretilmiş, internet hatlarına yüksek hızlı bağlantısı olan, yüzlerce ziyaretçiye aynı anda hizmet verebilecek bir bilgisayarda (sunucuda) yayınlamak istediği dosyaların saklanması gerekir. Web sitesine ait dosyaları barındıran ve internet erişimine sunan bu bilgisayarlara web sunucusu (web server), bu veriyi saklama, barıdnırma ve yayınlama işlemine de web hosting denir.

daha detaylı bilgiler için ilgili makeleyi inceleyebilirsiniz

Bu tamamen barındıracağınız web sitelerine bağlıdır. Eğer barındıracağınız siteler arasında yüksek trafikli site bulunuyorsa VDS sunucu tavsiye ederiz, çünkü VDS sunucunuzda bulunan donanımlar sadece sizin siteleriniz için çalışmaktadır. Bu yüzden bayi hesabınıza göre VDS sunucunuzda daha yüksek performansa sahip olursunuz.

LiteSpeed ücretli bir web sunucu yazılımıdır. Ücretsiz alternatifi Apache 'ye göre 10 kata kadar performans artışı sağlayabilir. Özel geliştirilmiş PHP Sapi arabirimi sayesinde PHP süreçlerini daha hızlı yorumlar ve daha stabil çalışmaktadır. Apache ile 100% uyumludur ve kod değişikliği yapmanız gerekmez. Bu nedenle tüm hosting ve bayi hosting hizmetlerinde LiteSpeed kullanmaktayız.

Evet Bayi hosting paketlerinde özel ip adresi sağlanmaktadır. Fiyat ve detaylar için satış ve destek ekibimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

Linux Bayi hizmetlerinde cPanel, Windows Bayi hizmetlerinde ve SEO Bayi paketlerinde Plesk kontrol panel desteği verilmektedir.

Bayi Hosting veya ingilizce adıyla Reseller Host normal web hosting gibidir, farkı ise bayi hosting satışı yapabileceğiniz bir sistemdir. Örneğin Bayi Business hosting paketimizi aldığınız takdirde bu hostinginizde 50 adet web sitesi barındırabilirsiniz.

Bayi hosting (Reseller Hosting) sunucuları markasızdır (White Label). Yani sunucu içerisinde ve hizmette Hosting.com.tr ile ilgili hiç bir ibare bulunmaz. Bu sayede satış yaptığınız müşterileriniz sunduğumuz hizmetiler ile fiyatlarınızı kıyaslayamaz. Bayi sunucularımız tıpkı hosting hizmeti sunduğumuz diğer sunucular gibi tüm teknik ve güvenlik özelliklerine sahiptir. Sunucu yönetimi uzman ekibimiz tarafından yapılmaktadır.

Evet tüm bayi paketlerinde (Reseller Hosting) tıpkı hosting hizmetinde olduğu gibi hizmet süresi boyunca Ücretsiz SSL desteği mevcuttur. Ücretsiz SSL desteği siteyi ekledikten yaklaşık 24 saat içerisinde otomatik olarak kurulmaktadır. Bir site eklediğinizde Ücretsiz SSL hizmetinin aktif olması için bir süre bekleyin. Çalışmazsa destek hizmetinden yararlanabilirsiniz. Bunla birlikte sitenizde bazı düzenlemeler yapmanız gerekebilir.

Bayi hosting (Reseller Hosting) hizmetinde web sitesi trafiği ölçülmez, yani sınırsızdır. Ayrıca limitsiz veritabanı, limitsiz mail kutusu, limitsiz FTP ve limitsiz subdomain gibi bir çok bileşen limitsizdir.

LiteSpeed Web sunucusu ücretli bir linux yazılımıdır. Açık kaynaklı web sunucusuna (Apache) göre 10 kata kadar performans ve kararlılık sağlar. Bu nedenle web hosting hizmeti daha hızlı ve stabil şekilde sağlanır. Bu nedenle tüm linux sunucularımızda standart olarak bu yazılım kullanılır.

SSL hizmeti web sunucusu ile ziyaretçi bilgisayarı arasında şifreli bir iletişim kanalı oluşturur. Bu sayede kredi kartı, üyelik bilgileri, şifre ve parola gibi özel bilgilerin  çalınmasına izin vermez. Bu teknoloji yakın bir zamana kadar ücretli verilmekteydi. Artık tüm hosting hizmetlerinde standart olarak ücretsiz sağlanmaktadır. Hosting hizmeti satın aldıktan sonra 24 saat içerisinde otomatik olarak kurulur. Ayrıca sitenizde bazı düzenlemeler yapmanız gerekebilir.

Evet ne zaman isterseniz hosting hizmetinizi silip fabrika ayarlarına geri getirebilirsiniz. Bunun için Müşteri paneli -> Hosting yönetimi -> Hosting Sıfırlama adımına gidin ve hosting hizmetinizi ilk günkü ayarlara getirebilirsiniz. Tüm veriler kalıcı olarak silineceği için bu işlemi yapmadan önce eski verilerinizi yedeklediğinizden emin olmalısınız.

Evet hosting hizmeti aldığınızda kendi adınıza özel mail adresine veya adreslerine sahip olabilirsiniz. Mail adresleri hosting hizmetinin bir parçası olarak kullanılabilir. isminiz@firmaniz.com şeklinde mail adresleri açabilirsiniz.

Evet abc.com şeklinde aldığınız bir hosting hizmetini xyz.com şeklinde değiştirebilirsiniz. Bu işlem müşteri paneli içerisindeki hosting yönetim alanından online olarak yapılmaktadır. Bu işlem sırasında eski hosting hizmeti ve tüm içeriği (ftp, mail ve veritabanları) silinir ve yeni domain ile bir hosting hizmeti aktif olur. Bu nedenle yedek almadan bu işlemi yapmayın. Not: Domain tescil etme işlemi ise değiştirilemez, iade edilemez veya iptal edilemez. İsim değiştirmeye karar verdiyseniz yeni isim ile domain siparişi vermeniz gerekir.

Hayır, ne yazıkki tescil işlemi uluslar arası bir sistem tarafından yapılır ve sipariş sırasında ödemeniz bu sistem iletilir. Domain kayıt edildikten sonra değiştirilemez veya ücret iadesi mümkün değildir. Bu nedenle tescil etmeden önce yazım hatalarını kontrol etmeniz çok önemlidir.

Evet. Bu işlemi kontrol panelden yapabilirsiniz. Özel isim sunucusu Child DNS veya Name Server olarak adlandırılabilir. Bu işlem tamamen ücretsizdir ve online olarak yapılan değişiklikler anında gerçekleşir.

Bulut sunucu kurulumu için yüksek seviyeli donanımlar ve bazı özel yazılımlar gerekmektedir. Satın aldığınız bulut sunucunun tüm kurulum ve configürasyonunu biz yapıyoruz. Özek kurulum tekniklerimiz sayesinde en yüksek verimi performansı almanız için gerekli tüm ayarlamalar uzman teknik ekibimiz tarafından manual olarak yapılmaktadır. Performans ve verimlilik açısından otomatik kurulum (setup) kullanmıyoruz. Satın aldığınız ürün kullanıma hazır şekilde teslim edilir.

Hosting paketleri arasında Mini paket hariç tüm paketlerin Large versyonları mevcuttur. İlgili paketlerin Large sürümlerinde daha yüksek CPU ve Ram, INODES(Dosya Limiti), Saatlik Mail Gönderimi vb. ekstra özellikler sağlanmaktadır.

Web sitesi içeriği tamamen sizin yönetiminizdedir. İstediğiniz şekilde, istediğiniz reklamı koyabilirsiniz. Bu konuda herhangi bir engelleme bulunmaz. Google Adwords reklamları da dahil olmak üzere her türlü reklamı yayınlamanız mümkündür.

Çoklu hosting paketlerinde (Duo, Business, Penta, Premium ve Large paketler) tanımlayacağınız ana domain ve hosting paketine ekleyeceğiniz add-on domainler için de Ücretsiz SSL otomatik olarak aktif olmaktadır.

Alım gerçekleştirdiğiniz herhangi bir hosting hizmeti için kontrol paneliniz üzerinden sınırsız subdomain oluşturabilirsiniz.
Konu ile ilgili detaylı bilgi için makaleyi inceleyebilirsiniz.

Hosting hizmetlerinde mail kullanımı hosting paketi kapsamında sağlanmaktadır. Mail kullanımı için ekstra bir hizmet almanız gerekmemektedir. Alım yapacağınız tüm hosting paketlerinde limitsiz mail adresi oluşturabilir ve paket özelliğine göre toplam mail kotası kapsamında mail hizmetinden yararlanabilirsiniz.
Konu ile ilgili detaylı bilgi için makaleyi inceleyebilirsiniz.

Hosting paketlerinde seçiceğiniz pakete göre bir barındırma limiti yer almaktadır. Bu barındırma limiti hosting içerisine tanımlayabileceğiniz domain sayısını ifade etmektedir. Hosting paketi alırken bir ana domain belirlenir ve bu domain 1. domain olarak işlem görür, hizmet aktivasyonu sonrasında paketinize göre add-on domain olarak diğer domainlerinizi ekleyebilirsiniz.
Konu ile ilgili detaylı bilgi için makaleyi inceleyebilirsiniz.

Linux hosting hizmeti kapsamında bir çok script ve web tabanlı yazılımlar desteklenmektedir. En çok tercih edilen yazılımlara örnek vermek gerekirse ;

Wordpress, PrestaShop, Opencart, Joomla, Drupal, Magento, Laravel vb. bir çok PHP Framework ve PHP ile yazılımış PHP 5.3 sürümü ve yukarısı için destek mevcuttur. Linux hosting paketleri içerisinde Softaculous aracılığı ile yazılım dosyalarına ihtiyaç duymadan kontrol panel üzerinden 300+ Uygulamanın kolayca kurulum gerçekleştirebilirsiniz.
Kolay kurulum videolu anlatımları için blog sayfamız üzerinden inceleme gerçekleştirebilirsiniz.

Windows hosting hizmetleri kapsamında SQL Server 2012, SQL Server 2014, SQL Server 2016, MySQL, Klasik ASP, ASP.Net 2.0, ASP.Net 3.5, ASP.Net 4.6 ve MVC Frameworkleri ile uyumludur. Herhangi bir sorun yaşamadan Windows hosting paketleri kapsamında yazılımlarınızı barındırabilirsiniz.

Windows hosting paketleri kapsamında güvenlik ve performans gerekçesi ile PHP kullanımına izin verilmemektedir. PHP yazılımlarınız için Linux Hosting paketlerimizi incelemenizi öneririz.

Windows hosting paketlerimizin tümünde MsSQL hizmeti sağlanmaktadır. Alım gerçekleştirdiğiniz paket özelliklerine göre SQL server sayısı değişkenlik göstermektedir. Databese başına boyut Mini için 1 GB, Basic ve üzeri paketler için 2 GB olarak tanımlanmıştır.

Alım gerçekleştirdiğiniz herhangi bir hosting hizmeti için kontrol paneliniz üzerinden sınırsız subdomain oluşturabilirsiniz.
Konu ile ilgili detaylı bilgi için makaleyi inceleyebilirsiniz.

SSL sertifikası web siteniz ile ziyaretçileriniz arasında güvenli bir iletişim kurmanızı sağlayan güvenlik yazılımıdır.

E-ticaret siteleri ve güvenlik düzeyini artırmak isteyen müşterilerimiz için SSL sertifikası almalarını mutlaka öneriyoruz. SSL sertifikaları ziyaretçinizin sitenizde yaptığı aktiviteleri şifreleyerek sunucuza iletir ve aynı şekilde sunucunuzdan şifreleyerek ziyaretçinize iletir. Örneğin e-ticaret sitelerinin ödeme sayfalarında ziyaretçilerinin banka bilgilerini korumak amacıyla SSL sertifikası kullandıklarını görebilirsiniz.

SSL sertifika kurulumlarımız ücretsizdir. Bu süreci sizin adınıza ücretsiz olarak yapıyoruz. Ayrıca blog sitemizde bu konu ile ilgili çok sayıda makale var. Buradan da yardım alabilirsiniz.

Bayi hosting hizmeti yeniden satış veya reseller hosting olarak tanımlanabilir. Bu hizmette Hosting.com.tr markası ve ürünleri ile ilişkili fiyat, logo, reklam veya belirteç bulunmaz. Bayi olmak için ürünlerden birini satın alıp yeniden satış yapabilirsiniz. Bu nedenle herhangi bir şart yoktur. Barındırılacak siteler içerisinde hosting sözleşmelerimizde belirtilen sakıncalı içerikler barındırılamaz.

Windows hosting hizmetlerinde ASP.NET MVC çerçevesi ile hazırlamış olduğunuz yazılımları sorunsuz olarak çalıştırabilirsiniz.

Tekli (Mini,  Basic) ve Çoklu (Duo, Business, Penta, Premium) Windows hosting paketlerinin hepsinde tanımlayacağınız ana domain ve çoklu hosting paketine ekleyeceğiniz add-on domainler için de Ücretsiz SSL sağlanmaktadır. Ancak yazılımınıza bağlı olarak ayrıca düzenleme gerçekleştirmeniz gerekebilir.

E-posta adreslerini dilediğiniz zaman değiştirebilirsiniz.

ProMail küçük, orta ve büyük ölçekli işletmelerin iletişim ve işbirliği ihtiyaçlarının tamamını karşılayan, komple bir iletişim aracıdır. Takım Çalışma Alanı, Chat, Not, Takvim, Rehber, E-posta gibi ihtiyaçların tamamına çözüm üretir. Yüksek kota, gelişmiş antivirüs ve antispam servisi sunan ProMail, gönderdiğiniz e-postaların inbox klasörüne düşmesini garanti ederek hiçbir işi kaçırmadığınızdan emin olur.

Yüksek kapasiteli e-posta hesapları, inbox garantisi, yüksek boyutlu dosya eki gönderimi, saatlik e-posta gönderim limitlerinin yüksekliği ve hesabınıza atanmış müşteri temsilcisi ProMail'i muadillerinden ayıran özelliklerinden birkaçıdır.

Evet, IMAP desteği olan herhangi bir sağlayıcıdaki e-postalarınızı ProMail'e sorunsuz taşıyabilirsiniz.

Veri Merkezimiz

Resim 1: Ana Yönlendirici Kabineti
Resim 2: Kabinet Alanları
Resim 3: Fiberoptik Kablolar
Resim 4: Patch panel kabloları
Resim 5: Fastiron Edge X448 Swicht
Resim 6: Kabinetteki Sunucular