.COM Domain Kayıt veya Transfer 9.95$ yerine sadece 7.95$ - Alan adınızı kaydetmek için tıklayın!

Bulut Sunucu

Bulut sunucunuz için kaynakları istediğiniz şekilde yapılandırın. İster yükseltin, ister azaltın. Sadece ihtiyacınız kadarına ücret ödeyin.

Paketleri İnceleyin

Bulut Sunucu Paketleri

Linux veya Windows işletim sistemine sahip çok daha fazla site barındırması yapabileceğiniz VDS (Bulut Sunucu) Paketlerimiz

CPU RAM Disk Aylık ÜcretYardım?
VDS 12 Core 1024 MB 40 GB 19.95 $
VDS 24 Core 2048 MB 60 GB 29.95 $
VDS 36 Core 4096 MB 100 GB 49.95 $
VDS 48 Core 8192 MB 150 GB 74.95 $
VDS 512 Core 16384 MB 200 GB 99.95 $
VDS 616 Core 32768 MB 300 GB 124.95 $

SSD Depolama

SSD Diskler 10 Kata kadar okuma ve yazma hızı, sata disklere göre daha yüksek IOPS değeri ve random okuma performansı sağlar. Bu sayede siteleriniz hızlı açılır

Yönetilebilir Yapı

Müşteri Panelinden kolayca reset, reboot ve diğer işlemleri yapabilir ayrıca bulut sunucunuzun kaynak kullanımlarını gerçek zamanlı görebilirsiniz.

Ücretsiz Panel

Ücretsiz sunduğumuz Directadmin ve MaestroPanel kontrol panelleri ile tarayıcı üzerinden site oluşturun, mail adresi veya database açın.

Bulut Sunucu Hizmetinde Öne Çıkan Özellikler

VMWare ESXi alt yapısı ile güçlendirilmiş bulut sunucu hizmetinin faydaları ve öne çıkan özellikleri

Ölçeklenebilir Yapı
Sunucu yapılandırırken ihtiyacınız olan kaynak miktarını esnek bir şekilde belirlersiniz. Farklı bir kaynak dağılımı isterseniz bize bildirin yapılandıralım.
Online Yönetim
Yönetim panelinizden gerçek zamanlı olarak kaynak kullanımını görebilir, gerektiğinde yeniden başlatma, sunucu kapatma gibi işlemleri kendiniz yapabilirsiniz.
7/24 Teknik Destek
İhtiyaç duyduğunuzda konusunda uzman teknik personelimiz ile desteğe hazırız. Ücretli ve ücretsiz destek seviyelerimizi inceleyin.

SSD Disk yapısı
Tüm Bulut sunucularımız SSD diskler üzerinde yapılandırılmaktadır.
Ücretsiz ve Yedekli DNS
İstediğiniz taktirde hosting.com.tr DNS sunucularında yedek DNS yapılandırması yapıyoruz.
Sunucu Taşıma
Başka bir yerde bulunan sunucunuzu taşımak isterseniz 10Gb a kadar ücretsiz taşıyoruz. Daha yüksek datalar için ücretli olarak sunucunuzu taşıyoruz.

Sıkça Sorulan Sorular

Bulut Sunucu (Cloud Server) hizmetleri ile ilgili aklınıza takılan sorular ve cevapları

Bulut Sunucu (Cloud Server) fiziksel bir sunucunun özel yazılımlar ile sanal kaynaklar (CPU, Ram, Disk) atanması ile elde edilen sunucu hizmetlerinin bütünüdür. Yani fiziksel kaynakları birden fazla işletim sistemi kullanabilir. Aynı sunucuda farklı servisler birbirlerinden etkilenmeden çalışabilir. Bulut bilişim yani sanallaştırmada kullanıcı izelasyonu ve güvenliği ise çok yüksektir. Hiç kimse diğer sunucudaki servisi veya dosyaları göremez. Bulut sunucu sistemi ile bu sayede Yerden, elektrik tüketiminden ve network maliyetlerin tasarruf edilerek daha ekonomik ama performanslı bir hizmet elde etmek mümkün olmaktadır

VDS (Virtual Dedicated Server) İngilizce ifadesinin kısaltmasıdır. Yani sanal atanan kaynaklar ile elde edilen sunucu sistemidir. Bu yöntem diğer sanallaştırma teknolojilerine göre daha performanslı ve güvenlidir. Ana sunucudan atanan Ram, CPU ve Disk gibi kaynaklar gerçek sınırlar içerisindedir. Bir kullanıcıya atanan kaynak sistemden ayrılır. Başka bir kullanıcı ile paylaştırılmaz. Örneğin sunucunuzu 8 GB ram ile sipariş ettiğinizde kullanmasınız bile 8 GB ram size atanır ve sistemden düşer. Diğer sistemlerde ise atanan kaynaklar boş ise farklı bir kullanıcı tarafından kullanılabildiği için sistem yoğunlunda toplamda herkesin hizmeti yavaşlar.

Talep ederseniz elbette VDS sunucunuzun özelliklerini değiştirebilirsiniz. VDS sunucunuzda örneğin bazı sitelerinizin ziyaretçileri oldukça arttı. Sunucunuz yavaşlamaya başladığında ram, işlemci, disk gibi özelliklerinizi artırabilmekteyiz. Örneğin sitenize kısa süre bir trafik beklediğinizde satış ekibimiz ile iletişime geçerek CPU ve Ram kaynağını anında artırabilirsiniz. Çoğu zaman kısa süreli bu artırımlar için ücret talep etmiyoruz.

Elbette avantajlı. Örneğin 3 adet sunucuya ihtiyacınız var. Birini web server, birini kişisel serverınız, diğerini de mail server olarak kullanmak istiyorsunuz. Eğer fiziksel sunucu tercih ederseniz 3 adet fiziksel sunucuya ihtiyacınız olacak her biri için donanım yatırımı, elektrik tüketimi, raf kirası ve network port hizmeti gibi ek masraflar ilave olacaktır.

Bulut Sunucu (VDS Paketleri) işte tam burada işimize yarıyor. İhtiyaçlarımıza uygun configürasyonlarda 3 adet VDS sunucu sipariş edip yapılandırabilirsiniz. Bulut sunucular küçük ölçekte (1GB ram, 40 GB disk vb gibi) sipariş edilebilir ve ihtiyaç dahilinde genişleyen bir sistemdir. Kiralık sunucularda ise bu mümkün değildir.

VDS sunucu siparişlerinin onaylanmasının ardından maximum 60 dakikada kurulumları tamamlanıp müşterilerimize teslim edilmektedir.

VDS sunucularımızın tümünde SSD disk kullanmaktayız. Diğer disk türlerine göre çok daha hızlıdır ve sunucu hızına doğrudan olumlu etki yapmaktadır.

Bulut sunucu kurulumu için yüksek seviyeli donanımlar ve bazı özel yazılımlar gerekmektedir. Satın aldığınız bulut sunucunun tüm kurulum ve configürasyonunu biz yapıyoruz. Özek kurulum tekniklerimiz sayesinde en yüksek verimi performansı almanız için gerekli tüm ayarlamalar uzman teknik ekibimiz tarafından manual olarak yapılmaktadır. Performans ve verimlilik açısından otomatik kurulum (setup) kullanmıyoruz. Satın aldığınız ürün kullanıma hazır şekilde teslim edilir.