444 85 56 

Seo Hosting

Arama motorlarında daha iyi sıra elde etmek için açtığınız siteleri farklı C Class ip adreslerine atayabilirsiniz.Bu sayede farklı sunucularda barınıyormuş gibi arama motorlarında daha iyi sıralama elde edebilirsiniz.

Paketleri İnceleyin

Seo Hosting

Seo Web Hosting, Arama Motorları için avantajlı web barındırma hizmeti

plesk-logoClass IPSite SayısıÜcretSatın Al
Seo Starter4 Adet 12 Site 9.95 $ /Ay
Seo Lite8 Adet 24 Site 14.95 $ /Ay
Seo Pro12 Adet 36 Site 24.95 $ /Ay

Cloud Hosting Platformu
Sunucu anlık olarak takip edilmekte, beklenmedik yoğunlukların oluşması durumunda kaynak aktarımı yapılarak web sitelerinizin ve emaillerinizin kesintisiz bir şekilde çalışması sağlanır.
Türkçe Cpanel ve Linux
Linux Hosting paketlerimiz Dünyanın en çok tercih ettiği Ödüllü ve güvenilir Linux Kontrol Panel platformu Cpanel ile birlikte çalışmaktadır.

Türkçe Plesk ve Windows
Windows Hosting paketlerimiz ise kolay kullanıma sahip arayüzü ile kullanıcıların en çok tercih ettiği Windows tabanlı Plesk Panel ile birlikte çalışmaktadır.

Yedekli DNS Sunucular
Web sunucularımızdan ayrı olarak yapılandırılmış merkezi yedekli DNS altyapısı ile DNS sorunları nedeniyle site erişim problemleri ortadan kaldırılmıştır.
Ücretsiz yedekleme
Hosting.com.tr sunucuları haftalık olarak yedeklenir. Herhangi bir veri kaybında 1-7 gün arasında oluşturulmuş olan en son yedek ile siteniz tekrar aktif hale gelir.
Tek Tıkla Script Kurulumu
Wordpress, Joomla, Drupal ve benzeri onlarca hazır script son sürümleri ile kontrol panelinizde. Sadece bir kaç tık ile kolay script kurulumu yapabilirsiniz.
Anti Spam ve Anti Virüs Koruması
Tüm hosting paketleri ücretsiz olarak Anti Virüs ve Anti Spam koruması altında çalışmaktadır.Ücretsiz DNS
Dilerseniz ücretsiz DNS hizmetimizden online yönetim ile faydalanabilirsiniz.7/24 Teknik Destek
Ticket sistemimiz ile 7/24 kesintisiz destek hizmeti alabilirsiniz.

Bizi Yakından Tanıyın

Sizden aldığımız geri bildirimler ve sorular için bazı hazır yanıtlar hazırladık.

Sıkça Sorulan Sorular

Bu sunucular erişimin çok yüksek olduğu SSD disklerde çalışır. Ayrıca farklı Cache uygulamaları ile yanıt süreleri en üst düzeyde tutulmaktadır.

Evet. Eski sürümler her zaman web siteniz için risk oluşturur. Biz bunun farkındayız ve Wordpress Hosting paketlerimizde güncellemeleri biz takip ediyoruz. Son sürüm yayınlandıktan sonra 48 saat içerisinde sistem otomatik olarak Wordpress sürümünüzü güncelliyor.

Güçlü bir güvenlik algoritmasına sahibiz. Bunlardan bazıları

  • Kötü amaçlı yazılım taraması (Malware scanning)
  • Şifre kırma saldırısı (Brute force attack)
  • Ddos saldırısı

Tüm verilerinizi 3 günde bir yedekliyoruz. İstediğiniz zaman eski yedeklerinize ulaşabilirsiniz.

Bu işlemi biz yapabiliriz. Siz sadece Wordpress Hosting paketini satın alın ve eski şifreleriniz ile biz destek talebi açın.

Hayır. Eğer sipariş adımlarını eksiksiz olarak tamamladıysanız ve ekrana işlemin tamamlandığını belirten mesaj geldi ise .tr uzantılı domainler de dahil olmak üzere tüm domainler sizin için alınmıştır. Başka birinin bu domaini alması mümkün olmaz. Belge gerektiren bir .tr uzantılı domain aldı iseniz bu durumda belgelerinizin tamamlanması için gerekli olan süre içerisinde domain yine sizin adınıza rezerve edilmiş olur ve başkası alamaz.

Evet. .tr uzantılılar dahil olmak üzere tüm domainleri istediğiniz zaman istediğiniz firmaya transfer edebilirsiniz. Sadece .com,.net,org gibi uluslararası domainlerde ilk kez kaydedilmiş ve yenilemesi yapılmış domainlerde üzerinden 60 gün geçmeden başka bir yere transfer edilmesi uluslararası kurallar nedeniyle yapılamaz. Ancak ücret ödenmesinden 60 gün geçtikten sonra serbesttir. .tr domainlerde ise böyle bir durum yoktur, istediğiniz zaman istediğiniz yere taşıyabilirsiniz.

Evet, .tr uzantılı olanlar ve diğer tüm domainlerin yönetimi online olarak gerçekleşmektedir. Whois değişikliği ve name server değişikliği gibi işlemler kontrol panelden anında yapılmaktadır.

Evet. Domain siparişi verdiğiniz ve ödeme yaptığınız anda .tr uzantılı domainler anında satın alınır. Eğer belge gerektiğinde rezerve edilir ve belgeleriniz onaylığında aktif hale gelir.

Hayır. Binlerce farklı 3. Parti eklenti ve tema olduğu için bunlar sistem tarafından güncellenmez. Bu nedenle bu tür eklentilerinin güncellemesini siz takip etmelisiniz.

Güvenlik çok geniş bir alandır. Bir güvenlik açığı, sunucudan(yani hostingden), yazılımsal problemden veya kullanıcının bir açığından yararlanılarak oluşabilir. Bizim görevimiz sunucu tarafında güvenlik sağlamak sizin göreviniz ise güvenlik yazılım kullanmak ve hesap şifrelerinizin güvenliğini sağlamak. Hostinginizin bulunduğu sunucularımız 7/24 izlenmektedir. Yazılımlarımız sürekli güncellenmektedir ve sunucularımızda dünyanın en güvenli işletim sistemi olan CloudLinux 'u kullanmaktayız.

VDS sunucu fiziksel bir sunucunun sanallaştırılarak üzerinde çok sayıda oluşturulan sunuculardır. Örneğin bir fiziksel sunucuyu 10 farklı VDS sunucusuna veya donanım yeterliliğine paralel olarak çok daha fazla sayıda VDS sunucuya çevirebiliriz.

Elbette avantajlı. Örneğin 3 adet sunucuya ihtiyacınız var. Birini web server, birini kişisel serverınız, diğerini de mail server olarak kullanmak istiyorsunuz. Eğer fiziksel sunucu tercih ederseniz 3 adet fiziksel sunucuya ihtiyacınız olacak ve maliyet yükselecek.

VDS server işte tam burada işimize yarıyor. Bir adet fiziksel sunucuyu sanallaştırılarak 3 adet VDS sunucuya dönüştürüyoruz. Sonuç olarak 2 adet fiziksel sunucu maliyeti ödemenize gerek kalmıyor.

Sunucu güvenliği için güncel işletim sistemleri, yazılımlar ve güvenlik duvarları kullanmaktayız. Fakat sunucu güvenliği sadece kiralandığı firma tarafından değil büyük oranda kullanıcı tarafından sağlanmalıdır. Örneğin bilgisayarınızda bulunan trojan sayesinde sunucu root bilgileriniz çalınıp tüm sunucunuz, dosyalarınız çalınabilir, zarar görebilir ve geri alınamayacak şekilde kaybolabilir. Bu durum tamamen hackerın insiyatifine kalmış bir durum. Haliyle hackerın insifiyatine düşmemek de kullanıcıların elindedir.

VDS sunucu siparişlerinin onaylanmasının ardından maximum 60 dakikada kurulumları tamamlanıp müşterilerimize teslim edilmektedir.

SSL sertifikası web siteniz ile ziyaretçileriniz arasında güvenli bir iletişim kurmanızı sağlayan güvenlik yazılımıdır.

E-ticaret siteleri ve güvenlik düzeyini artırmak isteyen müşterilerimiz için SSL sertifikası almalarını mutlaka öneriyoruz. SSL sertifikaları ziyaretçinizin sitenizde yaptığı aktiviteleri şifreleyerek sunucuza iletir ve aynı şekilde sunucunuzdan şifreleyerek ziyaretçinize iletir. Örneğin e-ticaret sitelerinin ödeme sayfalarında ziyaretçilerinin banka bilgilerini korumak amacıyla SSL sertifikası kullandıklarını görebilirsiniz.

Sunucu destek hizmeti vermekteyiz. Bu hizmetimizle ilgili ayrıntılı bilgi için: http://hosting.com.tr/sunucu-destek linkini inceleyebilirsiniz.

Sunucunuzda oluşan güvenlik açığı, arıza, yavaşlama vb. sorunları gidermek ve optimizasyon, sunucu hızlandırma, bakım gibi ihtiyaçlarınızı karşılamak için verdiğimiz hizmetlerin genel adı sunucu destek hizmetidir.

Evet. Bu işlemi kontrol panelden yapabilirsiniz.

VDS sunucularımızın tümünde SSD disk kullanmaktayız. Diğer disk türlerine göre çok daha hızlıdır ve sunucu hızına doğrudan olumlu etki yapmaktadır.

Sunucu destek paketlerimizde bulunan hizmetlerimize örnek olarak;

Sunucuya yapılan saldırıyı tespit etme ve savunma,

E-mail ile ilgili problem tespiti,

Sıfırdan sunucu kurulumu,

İşletim sistemi güncelleme,

Sunucunuzda bulunan servislerin optimizasyonu gibi sıralayabiliriz.

Normal web hosting gibidir, farkı ise bayi hosting satışı yapabileceğiniz bir sistemdir. Örneğin Bayi Lite hosting paketimizi aldığınız takdirde bu hostinginizde 50 adet web sitesi barındırabilirsiniz.

Bu tamamen barındıracağınız web sitelerine bağlıdır. Eğer barındıracağınız siteler arasında yüksek trafikli site bulunuyorsa VDS sunucu tavsiye ederiz, çünkü VDS sunucunuzda bulunan donanımlar sadece sizin siteleriniz için çalışmaktadır. Bu yüzden bayi hesabınıza göre VDS sunucunuzda daha yüksek performansa sahip olursunuz.

Talep ederseniz elbette VDS sunucunuzun özelliklerini değiştirebilirsiniz. VDS sunucunuzda örneğin bazı sitelerinizin ziyaretçileri oldukça arttı. Sunucunuz yavaşlamaya başladığında ram, işlemci, disk gibi özelliklerinizi artırabilmekteyiz.

Domain Alias, Türkçesi takma(öteki) alan adı olarak çevirilen alan adları üzerinde yapılan normalden farklı bir yönlendirme biçimi olarak karşımıza çıkmaktadır.

Takma alan adı normal yönlendirmeden daha farklıdır. Tüm firmalarda bulabileceğiniz takma alan adı özelliğini herhangi bir ek ücret ödemeden sınırsız olarak kullanabilirsiniz. Takma alan adı teknolojisini örnekler üzerinden anlatalım:

Örneğin: “www.1site.com” diye bir alan adımız var ve üzerinde hosting kurulu ve verilerimizi sakladığımız aktif bir site diyelim.

Ek olarak “www.ikincisite.com” diye bir alan adı satın alıyoruz ve bunu takma alan adı ile “www.birincisite.com” alan adına yönlendiriyoruz. Bu aşamadan sonra www.2site.com alan adına giriş yapan ziyaretçiler otomatik olarak www.1site.com’a yönlendirilir.  Bu işlem yapıldığında site adresiniz www.birincisite.com değil www.ikincisite.com olarak kalması kullanıcılar için önemli bir durumdur.

Buraya kadar anlatılanların hepsi normal yönlendirme ile de yapılabilen işlemler olduğundan dolayı hala Domain Alias’ın özelliğini anlayamamış olabilirsiniz. www.ikincisite.com’a girdik ve aslında bize www.1site.com açıldı ama site adresi kısmında bir değişiklik yok. Ve biz örneğin hakkımızda sayfasına bastık. Hakkımızda sayfamıza ulaşabilmek için birincisite.com’daki hostumuza ulaşıp www.1site.com/hakkimizda.html sayfasına ulaşmalıyız ve buna ulaşıldığında artık ikincisite.com ismi görünmez. İşte eğer domainlerinizi alias ile yönlendirirseniz hakkımızda sayfasına girildiğinde 2site.com/hakkimizda.html sayfası olarak gözükür.

Sonuç olarak bir yönlendirme yapmak istiyorsunuz ve yönlendirme yapılan adres site adresi bölümünde görülmesin onun yerine yönlendirme yaptırdığınız adres görünsün istiyorsanız Alias kullanmanız sizin için çözüm olacaktır.

Hayır. Hosting alıp almamanız size bağlıdır. Özel anlaşmalarımız sayesinde Türkiye’de en ucuz .tr uzantılı domainleri biz satıyoruz.

Veri Merkezimiz