Tsoft vs. Ideasoft? E-ticaret Web Siteniz İçin Hangisini Kullanmalısınız?

Tsoft vs. Ideasoft? E-ticaret Web Siteniz İçin Hangisini Kullanmalısınız?
Hosting Fiyatları

Pandemi sürecinde geleneksel fiziksel mağazaların kapanmasıyla birlikte, daha fazla tüketici hem rahatlık hem de güvenlik için çevrimiçi mağazalara yöneldi.

Shopify tarafından 11 pazarda yapılan küresel bir ankette, tüketicilerin %84’ünün pandemi sırasında çevrimiçi alışveriş yaptığı tespit edildi.

Bu yüzden işletmeler, COVID-19 nedeniyle oluşan tüketici davranış değişimleri yüzünden artık çevrimiçi pazar fırsatlarından kaçınamıyor.

Tam da bu noktada, işinizi online’a taşımak isterseniz, anahtar teslim e-ticaret yazılımları, hızlı ve kolay bir kurulum sağlar. Ancak, hem ilk kuruluma hem de uzun vadeli başarıya yardımcı olacak birkaç noktayı dikkate almak çok önemlidir.

Bu yüzden aşağıdaki listede e-ticaret yazılımınızı seçerken nelere dikkat etmeniz gerektiğini ele alacağız.

1. Fiyatlandırma ve Planlar

E-ticaret yazılımı planları, mağaza uygulamasının özelliklerine ve ölçeklenebilirliğine bağlı olarak değişkenlik gösterir. Bu yüzden ihtiyaçlarınıza en uygun planları sunan e-ticaret yazılımını seçebilirsiniz.

2. Entegrasyon

İş ihtiyaçlarına ve satış stratejisine bağlı olarak; satış, nakliye, pazarlama ve raporlama yetenekleri ekleyebileceğiniz yerleşik entegrasyonları olan bir yazılıma odaklanmanız gerekir.

3. Envanter Yönetimi

Bazı e-ticaret yazılımları, envanter yönetimine, çevrimiçi satılan ürün sayısına, nakliye uygulamaları ve ERP sistemleriyle entegrasyona yardımcı olan envanter izleme özellikleri içerir. Bu, muhasebe ve operasyon ekiplerinin doğru envanter sayımlarına ve maliyet kayıtlarına sahip olması için son derece yararlıdır.

4. Ödeme Seçenekleri

Ödeme seçeneği, dönüşümleri satışa dönüştürecek en önemli aşama olduğu için kurulum sürecinde çok önemli bir karardır. Çoğu e-ticaret yazılımı çeşitli seçenekler sunar ve farklı ödeme seçenekleriyle kolay bağlantı sağlar.

5. Kargo

E-ticaret yazılımlarında bulunan kargo seçenekleri, hem genel müşteri memnuniyetini hem de karınızı belirleyecek en önemli faktörlerden biridir. Farklı yazılımlar, çeşitli kargo seçenekleri ve kargo yönetimi araçlarıyla birlikte gelir. Bu yüzden tercihinizi yaparken en çok kargo firması ile anlaşması olan seçeceğe yönelmeniz, markanızı bir adım öne çıkaracaktır.

Artık bir e-ticaret yazılımında dikkat etmeniz gereken en önemli özellikleri ve markanızı büyütmenize yardımcı olabilecek temel yönleri biliyorsunuz. 

Şimdi hangisinin işinize en uygun olduğuna karar vermek zamanı!

Aşağıda sizin için T-Sof ve IdeaSoft’u karşılaştırdık.

Tsoft vs. Ideasoft? E-ticaret Web Siteniz İçin Hangisini Kullanmalısınız?

1. T-soft

T-soft da tıpkı Ticimax gibi Türkiye’nin en popüler e-ticaret yazılımlarından biridir. 18 yılı aşkın süredir 2.000 üzerinde müşteri, T-soft altyapısını kullanır. 

Ticari yazılım ve tedarikçi entegrasyonları, T-soft’u daha büyük perakende markaları için ideal hale getirir. Ayrıca, bir e-ticaret mağazası açmak isteyen veya gerçek bir mağazaya sahip olan ve operasyonlarını çevrimiçi siparişleri de içerecek şekilde genişletmek isteyen kişiler için iyi bir seçimdir. Mevcut araçları, herhangi bir niş veya endüstrinin başarılı olmasını mümkün kılar.

 • Şablonlar

T-soft’un şablonlara yaklaşma şekli, Ticimax’in stratejisinden farklıdır. T-soft’ta müşteriler isterler binlerce hazır şablondan bir seçim yapabilir isterlerse de tasarımlarını kendileri yapabilir. 

Bunlara seçeneklere ek olarak, T-soft tasarımcılarına kendilerine özel bir şablon hazırlatabilirler. Bu adımı tercih ederlerse, öncelikle müşterilere nasıl bir şablon istedikleri sorulur, sonra bu tasarım müşterinin beğenisine sunulur ve onay aldıktan sonra yazılıma geçilir. Tamamlanan çalışma, müşteriye bildirilir ve çalışmayı kontrol etmesi rica edilir. 

 • Kullanım kolaylığı

Birçok gelişmiş özelliği bünyesinde barındıra T-soft’un kullanımı oldukça kolaydır. Eğer yeni başlıyorsanız T-soft ekibinin eğitimleri ile bu kullanıcı arayüzü oldukça kolay olan e-ticaret yazılımına kısa sürede alışabilirsiniz.

 • Ödeme İşleme

Alternatif ödeme sistemlerinin sanal pos ve 3d sanal pos alt yapıları ile entegre olan T-soft, kapıda ödeme, havale ile ödeme, parçalı ödeme ve cari ödeme gibi alternatif ödeme seçenekleri sunar.

Türkiye’de yerleşik hizmet veren en popüler 18 bankanın sanal POS altyapıları ile entegre olan T-soft, ayrıca; Kuzey Kıbrıs, Azerbaycan ve İran gibi ülkelerdeki bazı bankalarla da işbirliği içindedir.

T-soft tüm bunlara ek olarak, Iyzico ya da PayTR gibi pek çok alternatif ödeme sistemini ve BKM Express gibi cüzdan çözümlerini de kullanmanıza izin verir.

 • Raporlama

Sektörde ilk defa T-Soft tarafından geliştirilen “Excel Rapor Sihirbazı” , bilgisayarınıza sabit bulunan bir excel programı sayesinde, tüm sipariş bilgilerinizi cihazınıza çekmenize, her güncellemede sadece yeni siparişlerin alınmasına ve ilave oluşturacağınız raporlar ile Excel imkanlarını kullanarak çok zengin rapor seçeneklerine kavuşmanızı sağlar.

 • SEO dostu

T-soft, sunduğu SEO özellikleriyle reklamlara servet harcamanıza gerek kalmadan organik aramalarda üst sıralara çıkmanızı sağlar. AR-GE gücünün önemli bir kısmını SEO üzerinde yoğunlaştıran şirket, kendi geliştirdiği “Link Yönetimi” mimarisi ile e-ticaret sitesinizin tüm sayfalarını tek bir panel üzerinde görüntülemenize, takip etmenize ve bu sayfalar üzerinde işlem yapmanıza olanak sağlar.

 • Mobil uyum

Mobil uyum, insanların sitenize erişmek için kullanabileceği çeşitli cihazların farklı boyutlarına uyacak şekilde ayarlanır. Bu, sayfalarınızın kaydırılmasını veya manuel olarak yeniden boyutlandırılmasını gerektirmez ve hatta web sitenizin aynı sürümünü çok sayıda cihazda kullanıcılara sunabileceğiniz anlamına gelir. T-soft, mobil dostudur ve tüm cihazlar için optimize edilmiş şablonlar sunar.

 • Entegrasyonlar

T-soft; lojistik entegrasyonları, tedarikçi entegrasyonları, ödeme entegrasyonları, pazaryeri entegrasyonları ve ticari yazılım entegrasyonlarını e-ticaret sitenize entegre eder.

 • Destek

T-soft 7/24 destek sunar ve onlarla iletişime geçmenin birkaç farklı yolu vardır:

Telefon

Ticket desteği

Müşteri yerinde destek

T-soft ayrıca e-ticaret sitenizdeki sorunlara çözüm bulabilmeniz için ayrıntılı bir bilgi tabanı sunar ve birçok eğitimle sizi destekler.

 • Fiyatlandırma

T-soft, müşterilerine 4 farklı plan sunar:

Starter: 4.500 TL

Plus: 5.500 TL

Active: 6.500 TL

Clever: 10.500 TL

Profesyonel Çözüm Paketleri’inden yararlanmak isteyenler için ise, 5 farklı plan bulunur:

Clever: 10.500 TL

Real: 18.000 TL 

Business: 30.000 TL

World: 45.000 TL

Ultimate: 80.000 TL

2. Ideasoft

Ideasoft da tıpkı Ticimax gibi Türkiye’nin en popüler e-ticaret yazılımlarından biridir. 12.000+ e-ticaret sitesi Ideasoft altyapısını kullanır. 

Domain, web barındırma, e-posta, ödeme altyapıları, güvenlik, yedekleme vb. tüm yazılım özelliklerini e-ticaret paketlerinde kullanıcılarına sunar.

 • Kullanım kolaylığı

Ideasoft, kullanımı kolay başka bir e-ticaret yazılımıdır. Kullanımı kolay arayüzü ile e-ticaret sitenizi kurmanız için gereken tüm gelişmiş özelliklere sahiptir.

 • Ödeme İşleme

Ideasoft, kredi kartı dışında alternatif ödeme seçenekleri (kapıda, banka ve hesap numaralarınızı tanımlayarak) ile de ödeme almanıza izin verir. 

Türkiye’deki tüm banka sanal POS altyapıları ile engtegre olan IdeaSoft, Müşterilerinizden ödeme almak için dilediğiniz banka ile çalışabilirsiniz. Iyzico ya da Wirecard gibi pek çok alternatif ödeme sistemini de kullanmanıza izin verir.

 • Raporlama

Ideasoft; ürün, satış ve ziyaretçi istatistiklerini günlük veya aylık olarak takip etmenize izin verir. 

 • SEO dostu

IdeaSoft’un gelişmiş SEO özellikleri ile e-ticaret sitenizi açtığınız anda birçok SEO ayarınız otomatik şekilde yapılır. Bu sayede arama motorlarında üst sıralarda çıkabilir, e-ticaret web sitenize gelen kullanıcı sayısını organik olarak artırabilirsiniz.

Ayrıca markanıza rakip olan 3 adet markayı IdeaSoft SEO ekibine bildirirseniz, SEO ekibi size özel rakip SEO performans karşılaştırma raporu sunar.

 • Mobil uyum

Ideasoft, mobil dostudur ve seçtiğiniz tema ne olursa olsun, mağazanızın ana sayfasından ödeme aşamasına kadar mobil cihazlar için optimize edilmiştir.

 • Entegrasyonlar

Aşağıdaki listelediğimiz Ideasoft entegrasyon çözümleri ile e-ticaret süreçlerinizi otomatikleştirebilirsiniz:

 • Muhasebe – Erp Entegrasyonları
 • Pazaryeri Entegrasyonları
 • Xml Tedarikçi Entegrasyonları
 • Santral Entegrasyonları
 • Ödeme Sistemi Entegrasyonları
 • Kargo Entegrasyonları
 • Destek

Ideasoft alanında uzman destek ekibi ile 7/24 telefon ve ticket desteği sağlar. Ayrıca ücretsiz e-ticaret paneli eğitimleri ile gelişiminize katkı sağlayarak destek almadan önce bilmeniz gerekenleri size temel ve ileri düzey seviyelerde öğretir.

 • Fiyatlandırma

Ideasoft 5 plan sunar:

Lite: 1900 TL

Pro: 3950 TL 

Entegre: 4500 TL

Enterprise: 5900 TL

Platinium: 7750 TL

Bu yazıda ele aldığımız e-ticaret yazılımları, Türkiye’deki en iyi e-ticaret platformlarından kabul edilir. Fakat hangisini seçmeliyim diyorsanız, bu tamamen ihtiyaçlarınıza bağlıdır. Her iki seçeceğin de yüklemesi hızlı ve kurulumu kolaydır. E-ticaret’e yeni girecek bir markaysanız, Ideasoft T-soft’tan daha düşük bir temel fiyat sunar. Ideasoft, ayrıca mükemmel SEO ile sağlam ve zengin özelliklere sahiptir. T-soft ise, profesyonel çözüm paketleri, işletmenize özel hazırlatabileceğini şablonlar ve farklı ülkelerle ödeme işbirlikleri ile rakiplerinden ayrılır.

Her 2 yazılımı da ücretsiz deneyerek kendinize en uygun olan e-ticaret yazılımını bulabilirsiniz.

Domain Sorgulama