E-ticaret

Shopier Nedir? Shopier Komisyon Oranları, Shopier İle E-Ticarete Başlanır Mı?

Hosting Fiyatları

E-ticaret, özellikle son yıllarda adından sıkça söz ettiriyor. Birçok kişi artık online alışveriş yapmayı tercih ediyor. Özellikle teknoloji ile ilgili olan ve para kazanmak, iş kurmak isteyen kişiler de e-ticaret sitesi kurmak için farklı araştırmalar yapıyor. Bu durumda da en çok araştırılan konulardan biri Shopier oluyor. Biz de bu yazımızda sizler için Shopier ile ilgili merak edilen tüm detayları araştırdık.

Shopier Nedir?

Shopier, satıcılar ile müşteriler arasında bir köprü görevi gören, bireysel ya da ticari olarak e-ticaret sitesi üzerinden satış yapmayı sağlayan bir platformdur. İnternet üzerinden satış yapmak isteyenler için aracı bir kurum olarak da değerlendirilen Shopier, 2012 yılında Sabancı Üniversitesi öğrencileri tarafından geliştirilen bir yazılım olarak da biliniyor.

Shopier Nedir?

Shopier, ücretsiz bir şekilde üye olunarak, online satış yapılan nadir platformlardan biri. Shopier ile mağaza kuran kişiler, müşteriler ile direkt temasa geçebiliyor ve diledikleri gibi satış yapabiliyor.

Shopier Komisyon Oranları

Shopier de her platform gibi satılan ürün ya da hizmet başına bir komisyon alımı yapar. Yurt içi yapılan satışlarda %2,99 TL+ 0,49 TL komisyon uygular. Bu komisyon, yurt dışı satışlarda ise %3,99 + 0,49 TL olarak belirlenmiştir.

Shopier Nasıl Kullanılır? Nasıl Mağaza Açılır?

 • İlk olarak Shopier platformuna üye olmanın ücretsiz olduğunu hatırlatalım. Bu platformu kullanmak için üye olmak gerekiyor.
 • Üyelik için de yapmanız gereken Shopier sayfasına giriş yapmak ve üyelik kısmına tıklamak oluyor.
 • Daha sonra sizden belirli kişisel bilgiler istenecek. Bu bilgileri tek tek girmelisiniz.
 • Daha sonra banka bilgilerinizi girmeniz gerekiyor.
 • Başvurunuzu tamamladıktan sonra bir süre beklemelisiniz. Bu süre çok uzun olmayacaktır. Başvurunuz incelendikten ve onaylandıktan hemen sonra satış yapabilirsiniz. 
 • Burada dikkat etmeniz gereken durum, satacağınız ürünlerin fotoğrafları ve bilgileri olacaktır. Bu bilgilerin tümünü eksiksiz bir biçimde girdiğinizden emin olun.

Shopier Ürün Listeleme Nasıl Yapılır?

 • Shopier’de ürünleri listelemek için ilk olarak Ürünler > Ürün Listeleme bölümüne menüden ulaşmanız gerekir.
 • Giriş yaptıktan sonra + kısmına tıklayarak ürünleri yüklemeye başlarsınız.
 • Ürüne ait en az bir görsel eklemeniz gerekir. Ürünü tam olarak gösteren, net ve kaliteli bir görsel olmasına özen gösterin.
 • Ürünün adı ile birlikte ürünün açıklamasını da girin.
 • Ürünün hangi para birimi ile satılacağını ve fiyatını da girmeyi ihmal etmeyin.
 • Ürünün stok adetini ve anlaşmalı kargoyu da ekleyerek ürün listelemeyi bitirebilirsiniz.

Shopier ile Nasıl Satış Yapılır?

Shopier ile 3 farklı yöntemde satış yapabilirsiniz. Shopier, birbirinden farklı alanlarda satış yapmak isteyen hemen herkesin ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik bir platformdur. 

Shopier ile Sosyal Medya Üzerinden Satış Yapmak

Shopier platformunda ilk karşımıza çıkan satış yapma türü sosyal medya üzerinden satış yapmak oluyor. Sosyal medya hesapları aracılığıyla satış yapmak isteyen kişiler ilk olarak Shopier hesabı açarak işe başlıyor. Burada siparişlere ilişkin tüm süreçler inceleniyor ve platform, burada da hiçbir ücret talep etmiyor. Üyeler, Shopier hesaplarının linkini Facebook başta olmak üzere birçok farklı sosyal medya platformunda paylaşarak satışlarını artırmayı hedefliyor. 

Shopier dükkan linkini öğrenmek de oldukça kolay. Bunun için yapmanız gereken Shopier ana sayfasından ‘Dükkan Yönetimi>Dükkan Seçenekleri’ bölümünde yer alan dükkan adı bölümünü kopyalamak olacaktır. Sonrasında bu linki dilediğiniz her sosyal medya platformunda paylaşabilirsiniz.

Shopier ile İnternet Sitesinden Alışveriş Yapmak

Shopier, her e-ticaret sitesinden satış yapılmasını destekleyen bir alt yapıya sahiptir. Bu sebeple e-ticaret sitenizden de kolaylıkla Shopier ile satış yapabilirsiniz. Burada satıcılar, sipariş otomasyon ayrıcalığı, banka ve kredi kartı tahsilatı gibi ayrıcalıklardan da faydalanabilirler. Alıcılar için kullanım kolaylığı da sağlayan bu platform, e-ticaret yaparken size oldukça büyük kolaylıklar sağlayacaktır.

Shopier ile Online Pazar Yerinden Satış Yapmak

Global pazar yerlerinde satış yapmak isteyen kullanıcılar için de büyük kolaylık sağlayan Shopier, yurt içi ve yurt dışı e-ticareti destekliyor. Online pazar yerlerindeki mağazalarınızı Shopier’e  yönlendirerek siz de birçok farklı ülkede satış yapabilirsiniz. 

Shopier’in Avantajları Nedir?

 • Shopier, ücretsiz üyelik imkanı sunar. Bireysel ya da ticari üyelik seçeneklerinden dilediğinizi seçebilirsiniz. Düşük komisyon oranları da büyük bir avantajdır.
 • Shopier, zengin bir ödeme seçeneğine sahiptir. Banka ya da kredi kartı ile ödeme yapan müşteriler, taksit imkanlarından da faydalanma şansına sahip olur.
 • Bu platformda yapılan herhangi bir satışın tahsilatı için uzun süreler beklenmesi gerekmez. Her hafta çarşamba günleri düzenli bir şekilde tahsilat gerçekleşir.
 • Ödeme işlemleri son derece hızlıdır. Bu sayede de donan, takılan sayfalar sebebiyle müşteri kaybetmek gibi bir durumla karşı karşıya kalmazsınız.
 • Shopier, hangi e-ticaret yapısı olursa olsun çok kolay bir biçimde entegre olur. Bu sayede hiçbir entegrasyon sorunu da çekmezsiniz.
 • E-ticaretin sınırlarını genişletmenize olanak sağlar. İnternet siteniz ile dilediğiniz her yerde satış imkanı sağlanır.
 • Shopier ile daha geniş bir hedef kitleye ulaşma şansı yakalarsınız. 
 • Bu platforma isterseniz masaüstü cihazınızdan isterseniz de mobil cihazınızdan kolaylıkla erişim sağlayabilirsiniz.
 • Shopier, kargo konusunda da müşterilere ve size kolaylık sağlar. Siparişlerin teslimatı için uygun firmalarla anlaşma sağlayabilirsiniz.

Shopier’de Satışları Nasıl Arttırırsınız?

 • Ürününüzü doğru bir şekilde konumlandırdığınıza emin olun. Bunun için de doğru bir hedef kitle seçmeniz gerekiyor. Pazar araştırması yaparak hedef kitlenizi  doğru seçin ve bu sayede ürünlerin doğru kişilerin karşısına çıktığına emin olun.
 • Fotoğraflar, müşteriler için büyük önem taşır. Bu sebeple her zaman kaliteli ve özenli fotoğraflar yükleyin. Görsellerde her detayın net biçimde göründüğüne emin olun. Hiç kimse kalitesiz bir fotoğrafa bakarak alışveriş yapmaz. Bu yüzden fotoğrafların ilgi çekici olmasına önem verin.
 • Hedef kitlenize yönelik olarak ürünlerin kullanımına ilişkin örnekler sunun. Bu örnekler, müşterilerin hoşuna gidecektir.
 • Google, dünyanın en çok kullanılan arama motoru olarak biliniyor. Google’a vereceğiniz reklam, sizi diğer mağazalardan yukarı taşıyacaktır. Bu sebeple Google reklamlarını kullanın ve rekabet alanında öne geçme fırsatı yakalayın.
 • Müşteri sadakati, her zaman çok önemlidir. Müşterilerinize atacağınız olumlu adımlar, sunduğunuz iyi imkanlar size her zaman olumlu dönüş sağlayacaktır.
 • Sosyal medya reklamları, hedef kitleniz ile buluşmanız için en faydalı yollardan biridir. Instagram, Twitter, Facebook gibi alanlarda reklamlardan faydalanın.
 • Müşteriler ile her zaman iletişim halinde olun. Müşteriler, kendileri ile iletişim halinde olan mağazalara karşı çok daha pozitif tutumlar sergiler. Bu sebeple yapılan yorumlar kısa süre içinde ve özenli cevaplar vermeyi ihmal etmeyin. 

Shopier ile Fatura Nasıl Kesilir? Şirket Kurmak Gerekli Midir?

Shopier ilk olarak sizin bir şirket kurmanızı beklemez. Fakat her platform gibi bir fatura kesmenizi isteyecektir. Bu sebeple Shopier hesabınızla birlikte bir şirket kurmanız gerekir. Güvenlik ve yasal mevzuat gereği internet üzerinden satışı yapılan ürünler ya da hizmetler için fatura kesmek gerekir. Fatura kesmek için de şirket kurma zorunluluğu bulunur.


İlgili İçerikler:

E-ticaret’e Nasıl Başlanır?

Shopify Nedir? E-Ticaret Web Sitenizi Nasıl Oluşturursunuz?

WordPress E-ticaret Sitesi Kurmak

10 Adımda E-Ticaret Sitesi Nasıl Kurulur?

E-Ticaret Sitelerine XML Veren Firmalar

Tsoft vs. Ideasoft? E-ticaret Web Siteniz İçin Hangisini Kullanmalısınız?

Ticimax vs. Tsoft? E-ticaret Web Siteniz İçin Hangisini Kullanmalısınız?

Ticimax vs. Ideasoft? E-ticaret Web Siteniz İçin Hangisini Kullanmalısınız?

E-Ticaret Sitesi Altyapı Seçimi: Performanslı E-ticaret Altyapı Seçme Rehberi

Domain Sorgulama