Hosting

Reseller Hosting Nedir?

Reseller hosting nedir? Reseller hosting ile normal web hosting arasındaki fark nedir? Kimler reseller hosting tercih etmeli? Avantajları nelerdir?
Hosting Fiyatları

Barındırma anlamına gelen hosting; web site içeriklerinin web server’larda (internet sunucuları) saklanması işlemidir. Reseller hosting; shared hosting (paylaşımlı), co-location hosting (sunucu bulundurma) ve dedicated hosting (kiralık sunucu) gibi hosting hizmeti türlerinden biridir. (Bkz: Hosting Paketi Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler)

Reseller; alıp satan, tekrar pazarlayan, bayi ve aracı gibi anlamlara gelir. Bayi tipi barındırma anlamına gelen reseller hosting; kişinin sahip olduğu depolama alanını ve bant genişliğini kullanarak çok fazla sayıda web sitesi barındırmasına veya hosting pazarlaması yapmasına imkân veren bir hosting hizmetidir.

Bayi hosting, aynı bir hosting şirketi gibi kendi müşterilerinize barındırma hizmeti sunmanızı ve müşteri panelinizden belli bir limit dahilinde birden fazla hosting hesabı açmanıza olanak verir.

reseller hosting

Reseller Hosting ile Normal Web Hosting Arasındaki Fark Nedir?

Normal web hosting hizmetinde genellikle en fazla 1 domain eklenebilirken, reseller hosting ile birden fazla domain ekleyebilir ve her bir domain için hosting hesabı açabilirsiniz. Hosting.com.tr’nin normal web hosting paketlerinden biri olan Sınırsız Performans Plus paketinde sınırsız site bulundurma hakkı vardır. Fakat bu fırsatı her hosting şirketinde bulamazsınız.

Normal web hosting hizmetinde addon özelliği ile birden fazla domain ekleyebilirsiniz ama bu sefer de CPU aşımı ve yetersiz kaynak kullanımı hatası uyarısı alabilirsiniz. Ayrıca açtığınız domainler aynı dizinde yer alacağı için herhangi bir virüs sorunu karşısında tüm domainleriniz etkilenir. Reseller hosting hizmetinde ise, domainleriniz farklı hosting hesaplarına sahip olduğu için birbirlerinden etkilenmezler. Bu yüzden de daha güvenlidir.

reseller hosting

Bayi hosting ile kendi küçük girişiminizi kurabilir ve satış yapmaya başlayarak hosting pazarlaması konusunda kendinizi geliştirebilirsiniz. Hosting.com.tr’den satın aldığınız reseller hosting paketleri, ihtiyacınız olan tüm teknik özelliklere ve güvenlik önlemlerine sahiptir. Dilerseniz özel DNS yapılanması da kullanabilirsiniz.

Reseller hosting hizmetinde ve sunucularında hosting.com.tr ibaresi geçmez, markasızdır (white label). Hosting satışı yaptığınız müşterileriniz fiyat karşılaştırması yapamazlar, bu sayede pazarlama faaliyetlerinizi istediğiniz gibi yürütebilirsiniz. Kendi özel logo ve banner’ınızla markanızı inşa edebilirsiniz.

Bayi hosting ile satış yaptığınız son kullanıcıya kendi hosting paketini yönetebileceği ayrı bir kontrol paneli de sunabilirsiniz. Hızlı, güvenli, ekonomik ve hepsinde sınırsız domain ekleme özelliği bulunan reseller hosting paketlerini incelemek ve tüm sorularınıza cevap bulmak için buraya tıklayabilirsiniz.

reseller hosting

Reseller Hosting Paketini Kimler Tercih Etmeli?

Teknik bilgi ve donanıma sahip olmayan kişiler, hosting hizmeti veren firmalardan bayi hosting satın alarak barındırma, alan adı, veri tabanı, e-mail, SSL sertifikası ve web tasarım gibi hizmetler sunabilir ve çapraz satış gerçekleştirebilirler. Peki reseller hosting paketi kimler için uygundur?

  • Girişimciler ve küçük çaplı yeni web hosting şirketleri, reseller hosting paketi seçerek düşük maliyetle kazanç elde edebilirler.
  • Birden fazla alan adına ve web sitesine sahip olan kişiler, reseller hosting satın alarak her bir domain için hosting hizmeti satın almak yerine tek bir hosting paketi ile barındırma ihtiyaçlarını en ekonomik şekilde karşılayabilirler.
  • Web site tasarımcıları, müşterileri için tasarladıkları web sitelerinin veya bu sitelere özel temaların yanında hosting hizmeti de sunarak hem prestijlerini hem de kazançlarını arttırabilirler.
  • Web uygulaması veya web sitesi geliştiren yazılımcılar, farklı web geliştirme süreçlerinde dosyalarını rahatlıkla barındırabilir veya geliştirdikleri web tabanlı yazılım ve uygulamalarla birlikte hosting hizmetini satabilirler.
reseller hosting avantajları

Reseller Hosting Hizmetinin Avantajları Nelerdir?

Normal web hosting paketlerine kıyasla reseller (bayi) hosting hizmeti satın almak pek çok açıdan daha avantajlıdır.

  • Uygun fiyat: Birden fazla web sitesi barındırmak isteyenler için yönetim, donanım ve lisans maliyetlerinin olmadığı en ekonomik çözümdür.
  • Kullanım kolaylığı: WHM panel, DirectAdmin, cPanel veya Plesk panel üzerinden reseller hosting hesabınızı web tabanlı olarak kolaylıkla yönetebilirsiniz. Müşteri alan adı tanımlama, erişim izinleri, NS yönetimi, bant genişliği ve FTP bilgileri gibi birçok işlemi rahatlıkla yönetebilir ve istediğiniz zaman değişiklik yapabilirsiniz.
  • Paket yükseltme: İş planınıza uygun olarak reseller hosting paketinizi istediğiniz zaman yükseltebilir ve barındırılan alan boyutunu arttırabilirsiniz.
reseller hosting
  • Limitsiz seçenekler: Hosting.com.tr’ye özel reseller hosting paketlerinde; özel site trafiği, veritabanı sayısı, mail hesabı sayısı, FTP hesabı sayısı ve subdomain sayısı gibi bir çok özellikten sınırsız olarak faydalanabilirsiniz.
  • Hazır scriptler: Hosting.com.tr reseller hosting paketi alan müşterilerine WordPress, Opencart ve Laravel gibi onlarca hazır scripti tek tıkla kurulum kolaylığı ile sunmaktadır.
  • İş tecrübesi: Kendi web hosting şirketini kurmak isteyen girişimciler, reseller hosting paketi satın alarak hosting satışı ve pazarlamasında bilgi ve deneyim elde edebilirler.

Teknik ekibimizin gözetimi altında güvenli disk yapısı ile bulut platformunda ücretsiz olarak yedeklenen, LiteSpeed Web sunucusu ile güçlendirilmiş, 7/24 ürün desteği ve ücretsiz SSL sertifikasına sahip reseller (bayi) hosting paketlerini hosting.com.tr güvencesiyle buraya tıklayarak inceleyebilirsiniz.

reseller hosting sağlayıcı seçimi
Domain Sorgulama