Blog » Teknoloji » macOS Catalina`nin Çıkış Tarihi Belli Oldu!
Teknoloji

macOS Catalina`nin Çıkış Tarihi Belli Oldu!

Hosting Fiyatları

ABD merkezli teknoloji devi Apple, sınırsız oyun deneyimi için yepyeni bir yol sunan Apple Arcade hizmetinin 4 Ekim 2019 itibariyle Mac App Store`da kullanıma sunulacağını açıkladı. Daha önce yaptığı bir açıklama ile Apple Arcade`nin iOS 13 ve macOS Catalina ile kullanıma sunulacağını belirten Apple`ın bu tarihte macOS Catalina işletim sistemini de yayınlaması bekleniyor.

Daha önce yaptığı bir açıklama ile sınırsız oyun deneyimi için yepyeni bir yol sunan Apple Arcade hizmetinin iOS 13 ve macOS Catalina işletim sistemi geleceğini açıklayan Apple, bu hizmetin 4 Ekim 2019 itibariyle Mac App Store`da kullanıma sunulacağını belirtti. Apple tarafından açıklanan bu tarih, aynı zamanda merakla beklenen macOS Catalina işletim sisteminin çıkış tarihini de ortaya çıkardı.

4 Ekim 2019 itibariyle yayınlanması beklenen macOS Catalina, yeni özellikler, yepyeni uygulamalar ve geliştiricilere yönelik güçlü teknolojilere ev sahipliği yapıyor. iTunes’un yerine popüler eğlence uygulamaları Apple Music, Apple Podcasts ve Apple TV uygulamalarını Mac platformuna getiren bu güncelleme, aynı zamanda yeni Sidecar özelliği ile kullanıcıların iPad’lerini ikinci bir ekran gibi kullanarak Mac masaüstlerini genişletmelerine veya Mac’teki yaratıcılık uygulamalarında iPad’i hassas bir giriş cihazı olarak kullanmalarına olanak sağlıyor.

MacOS Catalina ile güvenlik tarafındaki iyileştirmelerine devam eden Apple, bu güncelleme ile Gatekeeper özelliğini de kullanıma sunuyor. Gatekeeper, tüm uygulamaları bilinen güvenlik sorunlarına karşı kontrol ediyor ve tüm uygulamaların kullanıcı belgelerine erişmeden önce izin istemesini zorunlu tutuyor.

Kullanıcılar, yukarıda belirttiğimiz özelliklere ve daha nicesine 4 Ekim 2019 tarihi itibariyle erişebilecek. Ayrıca hali hazırda macOS Catalina`nın Beta sürümünü yükleyen kullanıcıların yukarıda belirttiğimiz özellikleri aktif olarak kullanabildiğini de belirtelim.

Domain Sorgulama