Mükemmel Logo Yapmak İçin En İyi 10 Online Ücretsiz Logo Tasarlama Aracı

Mükemmel Logo Yapmak İçin En İyi 10 Online Ücretsiz Logo Tasarlama Aracı
Hosting Fiyatları

Logo, bir firmanın imzası niteliği taşır ve bu sebeple çok önemlidir. İşletmenin akılda kalmasını sağlar. Bu sebeple iyi bir logo hazırlamak da büyük önem taşır. Logoyu hazırlamak için de iyi bir araç seçmek gerekir. Aksi takdirde görüntü kalitesi düşük, estetik görünüşü olmayan logolar ortaya çıkabilir. Hem kaliteli hem de ücretsiz bir şekilde logo yapmak istiyorsanız bu yazımız tam da sizlere göre. Markanız için iyi bir logo hazırlamak ve ücretsiz kaliteli bir program istiyorsanız sizler için mükemmel logolar yapabileceğiniz en iyi 10 logo tasarlama aracına bir göz atın.

Mükemmel Logo Yapmak İçin En İyi 10 Online Ücretsiz Logo Tasarlama Aracı

En İyi Logo Nasıl Olmalıdır?

Logolar, bir firmanın, şirketin ya da işletmenin imzası niteliğini taşır. Akılda kalmasını, dikkat çekmesi sağlar. Çoğu kişi işletmenin adını hatırlamasa bile logosunu hatırlar. Bu sebeple logonuz dikkat çekici olmalıdır. Logonuz dikkat çekici olduğu kadar sade, anlaşılır ve zamansız da olmalıdır. Sade tasarımlar her zaman daha akılda kalıcı olur. Tasarımınızı sade tutmaya özen gösterin ve karmaşık bir yapıya sahip olmamasına dikkat edin. 

Diğer markaların logolarına çok benzememesine dikkat edin. Logolar birbirine benzerse işletmeler de birbiri ile karıştırabilir. Logonuzu seçtikten sonra hemen değiştirmeniz de marka değerinizi sarsar. Bu sebeple sık sık logo değiştirmemenizi öneririz. Bunu göz önünde bulundurarak zamansız logolar seçmelisiniz. 

Yazı tipi de logolarda büyük önem taşır. Kelimelerin hızlıca okunduğu, markanızla bütünleşecek yazı tiplerini tercih etmelisiniz. 

En İyi 10 Online Ücretsiz Logo Tasarlama Aracı

  • Oberlo
  • Visme
  • Logaster
  • Canva
  • LogoMakr
  • FreeLogoDesign
  • DesignEvo
  • Ucraft
  • Logojoy
  • Hipster Logo Generator

Oberlo

Kullanıcı dostu arayüzü sayesinde en sevilen logo yapma araçlarından biri olan Oberlo, bu listede yer almayı hak ediyor. Bu araç ile çok kolay bir şekilde logonuzu hazırlayabilirsiniz. Aynı zamanda sezgisel ve kolay bir kullanıma sahip olan Oberlo, binlerce ikona sahip bir logo kütüphanesi desek abartmış olmayız. Dilerseniz logonuzu tamamen kendi zevkinize göre tasarlayabilir, dilerseniz de şablon halindeki logolardan seçebilirsiniz. Üstelik tüm bunları yapmak da tamamen ücretsiz. Markanız için logo oluştururken dilediğiniz şekillerden, boyutlardan ve renklerden faydalanabilirsiniz. 

Oberlo

Visme

Visme ile logolarınızı özelleştirebilir, bu logoları hazırlarken şablonlardan da faydalanabilirsiniz. Renkleri, şekilleri değiştirmek için birçok özelliği bünyesinde barındıran Visme, otomatik kaydetme seçeneğine sahip olması sebebiyle de çok seviliyor. Vismeye tamamen ücretsiz bir şekilde üye olabilir ve logo tasarlayabillirsiniz. Eğer premium özelliklerden faydalanmak isterseniz premium paketlerden birini satın almanız gerekiyor.

Logaster

Sade ve kullanışlı bir logo oluşturma aracı arıyorsanız Logaster sizin için tasarlanmış diyebiliriz. Sade ve kullanıcı dostu arayüzü sayesinde dilediğiniz şekilde logolarınızı tamamen ücretsiz bir biçimde tasarlayabilirsiniz. Yalnızca arama butonuna şirketin adını yazarak binlerce taslak logoyu karşınıza sunan bu araç ile logo tasarlama süreciniz çok kolay bir hal alacaktır. Logolardan dilediğinizi seçerek tamamen ücretsiz bir şekilde indirebilirsiniz. Eğer logonuzun daha özel olmasını isterseniz 8.99 dolar ödeyerek özel logolara da sahip olabilirsiniz. 

Canva

Tasarım denince akıllara gelen ilk isim olan Canva, logo tasarımında da sizlere fazlasıyla yardımcı olacaktır. Geniş yelpazeli şablonlardan size en uygun olanı seçerek logonuzu dakikalar içinde hazırlayabilirsiniz. Tasarımları gezerek fikir edinebilir, dilerseniz de tamamen sizin zevkinize göre bir logo oluşturabilirsiniz. Tamamen ücretsiz olan Canva ile logo tasarlamanız için öncelikle üye olmanız gerekir. Eğer çok daha fazla imkandan faydalanmak isterseniz Canva’nın ücretli paketlerine de geçiş yapabilirsiniz.

Canva

LogoMakr

Eğer logo konusunda kendinize güvenmiyorsanız ve logo yapmak için kendinizi acemi buluyorsanız LogoMakr sizin için doğru bir tercih olacaktır. Son derece kolay bir kullanımı olan LogoMakr ile yapmanız gereken tek şey arama butonuna logonuz için anahtar kelime yazmak olacaktır. Burada karşınıza çıkan binlerce logodan size ve şirketinize en uygun olanı seçebilirsiniz. 

FreeLogoDesign

Logo yapmak için fazla zamanı olmayanların tercih ettiği FreeLogoDesign de en sevilen logo yapma araçlarından biri olarak biliniyor. Bu logo yapma aracında da hayal gücünüzü devreye sokmaya ihtiyaç duymayacaksınız. Arama çubuğuna şirket isminizi yazmanız yeterli olacaktır. Burada karşınıza çıkan logolardan istediğinizi seçebilirsiniz. Beğendiğiniz bir logoda değiştirmek istediğiniz herhangi bir bölüm varsa bu değişikliği de tamamen zevkinize göre yapabilirsiniz. Eğer ücretsiz seçeneği kullanırsanız 200×200 çözünürlüğünde bir logoya sahip olabilirsiniz. 39 dolar ödeyerek 5000×5000 çözünürlüğünde bir logo elde edebilirsiniz.

DesignEvo

Hazır şablonlu logo tasarım araçlarından bir diğeri de DesignEvo oluyor. Hazır şablonlardan istediğinizin üzerine tıklayarak zevkinize ve markanıza göre değişimler yapabilirsiniz. Logolarınızı tasarladıktan sonra basit çözünürlüklü logonuzu ücretsiz bir şekilde indirebilirsiniz. Yüksek çözünürlüklü logolar için basit ya da plus planını tercih edebilirsiniz. Basit plan 24.99 dolar, plus plan ise 49.99 dolar ücretlidir.

Ucraft

Ucraft da logo tasarımı konusunda acemi olanlar için harika bir uygulama. Bu logo aracı sayesinde logolarınızı dakikalar içerisinde tasarlayabilir ve indirebilirsiniz. Uygulama sizlerin logo tasarlaması için çeşitli komutlar veriyor. Bu komutları takip ederek çok kolay bir şekilde logo tasarlayabilirsiniz. Logolarınızın biraz daha karikatürize olmasını isterseniz bu araç size yardımcı olacaktır.

Logojoy

Göz alıcı logolar isterseniz Logojoy sizin için tasarlanmış bir uygulama olacaktır. Markanız için dikkat çekici logoları Logojoy ile dakikalar içerisinde tasarlayabilir ve tamamen ücretsiz bir şekilde indirebilirsiniz. Uygulamanın size sunduğu beş farklı uygulamadan en uygun olanı seçebilirsiniz. Bu uygulamanın tek dezavantajı size yalnızca 5 şablon sunması olabilir. Ama bu beş şablonun da güzel ve etkileyici olacağını söylemeden geçmeyelim.

Hipster Logo Generator

Daha çok genç kuşağa hitap eden bir logo aracı olan Hipster Logo Generator, değişik ve ilgi çekici logolar isteyenler için ideal olacaktır. Eğer geç kuşağa hitap eden ya da etmek isteyen bir işletme iseniz bu logo aracı bu konuda da size yardımcı olacaktır. Çünkü bu uygulamadaki logolar diğerlerinden çok daha farklı. Tasarım bilgisine sahip olmadan da harika tasarımlar çıkarabileceğiniz bu uygulamadan faydalanabilirsiniz. 

Domain Sorgulama