En İyi 15 Satış Ortaklığı Sitesi

En İyi 15 Satış Ortaklığı Sitesi
Hosting Fiyatları

Satış ortaklığı yani affiliate marketing, başka birinin ürünlerini tanıtarak komisyon kazanılan bir tür internet pazarlaması türüdür. Satış ortaklığı aynı zamanda performansa dayalı pazarlama olarak da adlandırılır, çünkü birisi genellikle bir satın alma işlemi gerçekleştirdiğinde tanıtımı yapan kişiye ödeme yapılır.

Affiliate Marketing Nedir?

Affiliate pazarlama, web sitenizde ürün önermek için ödeme almanın bir yoludur. Birisi bağlantınız aracılığıyla bir şey satın alırsa size satış ortaklığı kurduğunuz marka tarafından bir komisyon ödenir.

Web sitenizde ürünler önererek para kazanmak için satış ortaklığını kullanabilirsiniz. Örneğin, bir blog yazarıysanız, diğer insanların ürünlerini tanıtmak blogdan ek gelir elde etmenin harika bir yolu olabilir.

Affiliate pazarlamanın referral marketing ile aynı olmadığını unutmamanız önemlidir. Viral pazarlama olarak da bilinen referral marketing, kendi web siteniz aracılığıyla ancak herhangi bir ücret beklentisi olmadan başka bir şirketin web sitesine trafik göndermeyi içerir. Buna karşılık, satış ortaklığı, başka bir şirketin web sitesine trafik göndermek karşılığında bir ödeme alır.

İlgili İçerik: Affiliate Nedir, Affiliate Marketing Nasıl Yapılır?

Satış Ortaklığı Pazarlaması Nasıl Çalışır?

Satış ortaklığı pazarlaması yapmak için ürünü tanıtabileceğiniz bir web sitesi veya blog oluşturmanız gerekir. Satış ortaklığı pazarlamasıyla, web sitenizde veya blogunuzda belirli bir ürünü veya teklifi tanıtmayı seçebilirsiniz. Satış yapma şansınızı artırmak için aynı ürünü birçok farklı web sitesi ve blogda tanıtabilirsiniz.

Burada unutulmaması gereken şey, sadece ürün hakkında bilgi vermenizin yeterli olmadığıdır. Ayrıca, insanları ürün veya hizmeti ekstra ücret ödemeden satın almaya yönlendirecek bir satış ortağı bağlantısı da eklemeniz gerekir.

Satış Ortaklığı Pazarlamasının Avantajları Nelerdir?

  • Başlaması oldukça kolaydır. Ziyaretçilerin ürün veya hizmeti doğrudan kendi sitelerinden satın alabilmeleri için web sitenize yerleştirmeniz için size bir bağlantı ve kod sağlayacak birçok şirket vardır.
  • Düşük maliyetlidir. Reklamlara çok para harcamanıza gerek yoktur, çünkü çoğu şirket bunu sizin için yerinize zaten yapacaktır.
  • Envanter, nakliye masrafları vb. hakkında endişelenmenize gerek yoktur, çünkü tüm bunlar tanıtımını yaptığınız şirket tarafından halledilir.
  • Özellikle henüz çok fazla deneyiminiz veya bağlantınız yoksa, evden para kazanmanın harika bir yoludur.
  • Beğendiğiniz herhangi bir ürün veya hizmeti tanıtabilirsiniz ve bu, niş veya sektörünüzdeki ürünlerle sınırlı değildir.

Affiliate Pazarlamacılar Nasıl Para Kazanır?

Satış ortaklığı pazarlaması sunan bir şirkete kaydolarak bu şirketin ürün ve hizmetlerini web sitenizde veya blogunuzda tanıtabilirsiniz. Birisi sizin bağlantılarınızdan birini kullanarak bir şey satın aldığında, bunun için şirket size bir komisyon öder.

İlgili İçerik: İnternette En Çok Satılan Ürünler Nelerdir?

Satış ortaklığı pazarlamasının en iyi yanı, bundan para kazanmak için herhangi bir sermaye yatırmanız gerekmemesidir. Tek yapmanız gereken ürün ve hizmetlerini sitenizde veya sosyal medya hesaplarınızda tanıtmaktır.

Satış Ortaklığı Pazarlamasına Nasıl Başlanır?

Satış ortaklığı pazarlamasına başlamak için bir niş bulmanız gerekir. Nişinizi bulduktan sonra, o nişle ilgili çevrimiçi veya mağazalarda satışa sunulan ürünleri bulun. Ardından, bu ürünler/hizmetler için bağlı kuruluş programları bulun ve bunlara kaydolun.

Satış ortağı bağlantılarınızı şu şekilde alacaksınız:

[product name].com/?affiliate_id=[affiliate ID number]&tracking_id=[tracking ID number]

Takip kimlik numarası, ürünü yapan veya hizmeti sağlayan şirketin, bağlantılarınızı tıkladıktan sonra kaç kişinin ürünlerini/hizmetlerini satın aldığını takip etmesine olanak tanır ve müşterilerinin harcadığı paraya göre komisyon öderler.

En İyi 15 Satış Ortaklığı Sitesi

Aşağıda satış ortaklığı yapabileceğiniz sitelerin bir listesini bulabilirsiniz:

1. eBay Partner Network

eBay, milyonlarca satıcının ürünlerini doğrudan dünyanın her yerindeki müşterilere satabileceği bir pazar yeri sağlar. Satış ortaklığı yapanlar, bu ürünleri kendi sitelerinde veya bloglarında tanıtarak komisyon kazanabilirler.

Reklam verenler (reklamlarının yerleştirilmesini isteyen) için ödeme çözümleri, satış ortaklığı için analiz araçları (kendi performanslarını izlemek isteyen) dahil olmak üzere birden fazla ürün sunar.

eBay Partner Network

2. Amazon Associates

Amazon, web sitesi ve mobil uygulamaları aracılığıyla 200 milyondan fazla ürün sunar ve Amerika’nın en güvenilir markalarından biridir. Satış ortakları, Amazon’un sitesine (veya mobil uygulamasına) geri bağlantılarla bu ürünleri kendi sitelerinde tanıtmak için Amazon’s affiliate program’ı kullanabilir.

Amazon’un kullanımı kolaydır ve büyük bir kullanıcı tabanına sahiptir. Ayrıca, bir Amazon ürün bağlantısı aracılığıyla web sitenizden siteye biri geldiğinde, Amazon’da satılan diğer ürünler için de komisyon kazanabilirsiniz.

Amazon Associates

İlgili İçerik: Amazonda Satış Yapmak İçin Bilmeniz Gereken Her Şey

3. Walmart Affiliates

Walmart‘ın ağı, en popüler ağlardan biridir ve satış ortaklarının, bağlantıları aracılığıyla yapılan herhangi bir satın alma işleminde %10’a kadar komisyon kazanmalarına olanak tanır. Tek dezavantajı, Walmart’ın küresel promosyonlar sunmamasıdır. (eBay’in yaptığı gibi), bu nedenle uluslararası fırsatlar arıyorsanız, bu sizin için en iyi seçenek olmayabilir.

Walmart, dünyanın en büyük perakendecilerinden biridir ve çok çeşitli ürün ve hizmetler sunar. Ayrıca Hızlı bir şekilde ödeme almayı kolaylaştıran kendi ödeme işleme sistemlerine sahiptir.

Walmart Affiliates

4. Semrush

Semrush, pazarlamacılara anahtar kelime araştırması, backlink denetimleri, rakip analizi ve daha fazlası söz konusu olduğunda çok sayıda seçenek sunan hepsi bir arada bir SEO aracıdır.

Şirketin affilate programı ile; kayıt başına 0,01 dolar, rezerve edilen deneme başına 10 dolar ve satın alma başına 200 dolar kazanabilirsiniz.

Ayrıca, bir aboneliğini iptal edilmesi ve gelecekte tekrar kaydolması durumunda, o ikinci abonelikten alınan komisyon hala geçerli olacaktır.

Semrush

5. Shopify

Shopify satış ortaklığından yararlanmak isteyen kullanıcıların bir takım kriterleri karşılaması gerekir. Örneğin, kullanıcıların aktif bir çevrimiçi mağazaya sahip olması, yerleşik bir izleyici kitlesine sahip olması, çevrimiçi kurslar, seminerler ve blog gönderileri gibi içerikler oluşturması beklenir. Bu, şirketin gelirlerini artırmak isteyen yüksek kaliteli yeni satış ortaklarıyla çalışmasını sağlar.

Shopify’da satış ortaklığı komisyonu, bir tavsiyenin 2 ay boyunca aktif abone olmasından sonra %200’dür.

Shopify

6. Fiverr

Fiverr, freelance çalışanların işletmelerle bağlantı kurabilecekleri ve hizmetlerini sunabilecekleri bir platformdur. Oldukça güvenilirdir, bu nedenle insanları içerikleri aracılığıyla web sitesine yönlendirerek para kazanmaları mantıklıdır. Komisyon oranı %10 ile %50 arasında değişir.

Fiverr

7. Payoneer

Payoneer, her türlü işletme sahibi için güvenli banka transferleri ve fon yönetimi sunan lider bir ödeme platformudur.

Bir satış ortağı olarak, şirketin ödeme hizmetlerini yayarak, yüksek komisyonlar kazanabilir ve performansınız hakkında ayrıntılı analizlere erişebilirsiniz.

Payoneer tarafından satış ortaklarına sunulan komisyonlar 27.04.2022 tarihinden itibaren halka açık değildir. Daha fazla bilgi almak için doğrudan Payoneer ile iletişime geçmeniz gerekir.

Payoneer

8. HubSpot

HubSpot, tamamen özelleştirilebilir bir müşteri ilişkileri yönetimi (CRM) hizmetidir. 

HubSpot ile iki komisyon ödeme planı arasından seçim yapabilirsiniz: Bir yıl boyunca tekrarlanan %15 veya ilk ay %100 sabit oran.

HubSpot

9. Etsy

Eski veya el yapımı ürünlere odaklanan Etsy, kendi satış ortaklığı programına sahip başka bir popüler e-ticaret ağıdır.

Komisyonlar %4 civarındadır. Bu oran küçük görünebilir ancak zamanla artabilir.

Etsy üyesi olmanın en büyük avantajı, dünyanın herhangi bir yerinden bu programa katılabilmeniz ve satın alımlar ülkenizde yapılmamış olsa bile ödemelerinizin size ödenmesidir.

Etsy

10. Binance

Crypto alanındaki en iyi satış ortaklığı programlarından biri Binance, en büyük kripto para borsası ağıdır.

Binance’te atış ortaklığı bağlantınız aracılığıyla yapılan her uygun ticaret için %50’ye kadar komisyon kazanırsınız. Ayrıca vadeli işlemlerde ve Binance havuzunda %30 daha kazanabilirsiniz. Daha da iyisi, komisyonlar yinelenir. Bu nedenle satış ortaklığı çerezleri sonsuza kadar sürer.

Binance

11. Coinbase

Coinbase, hem bireylere hem de işletmelere ticaret ve aracılık sunan güvenli bir kripto para birimi ticaret platformudur.

Coinbase, pazarlama çabalarınızı test edip takip edebilmeniz için özel satış ortaklığı yönetim araçları içerir. Yeni müşterileri platforma başarıyla yönlendirdiğinizde, komisyon olarak ilk 3 aylık ücretlerinin %50’sini kazanırsınız.

Coinbase

12. Tripadvisor

Tripadvisor, yerel veya uluslararası bir tatil yapmak isteyen herkes için tek noktadan seyahat çözümüdür. Kullanıcı tarafından oluşturulan içerik, incelemeler, konaklama, ulaşım, deneyim ve restoran rezervasyonlarını içerir.

Dünyanın en büyük seyahat web sitesiyle ortaklık yapmak size en az %50 komisyon kazandıracaktır.

Tripadvisor

13. Babbel

Babbel, yeni bir dil öğrenmenin en hızlı ve en iyi yollarından biridir, bu yüzden satması kolay bir uygulamadır.

Buradaki satış ortaklığı komisyonu satış başına 32 dolardır ve bağlı kuruluş çerezleri 45 gün sürer ve size olası satışları dönüştürmek için daha fazla zaman verir.

Babbel

14. Twitch

Oyuncular için şu anda en iyi akış platformu olan Twitch’te komisyon oranları %5 – %50 arasında değişir.

Twitch

İlgili İçerik: Twitch Nedir, Twitch Kanalı Nasıl Açılır?

15. Wix

Wix, ücretsiz bir web sitesi oluşturucudur. Bu platform, en yüksek komisyon oranlarına sahiptir. Tavsiyeleriniz Wix’in Premium planını seçerse, satış başına 100 dolar kazanabilirsiniz.

Satış ortaklığı çerezleri 30 gün sonra sona erer, bu nedenle anlaşmayı imzalamak için çok fazla zamanınız olmaz.

Wix

İlgili İçerik: Wix vs. WordPress

Domain Sorgulama