Blog » Domain & Hosting » Doğru Hosting Paketi Nasıl Seçilir?
Domain & Hosting

Doğru Hosting Paketi Nasıl Seçilir?

Doğru Hosting Paketi Nasıl Seçilir?
Hosting Fiyatları

Mükemmel bir internet projeniz var veya hali hazırdaki işinizi internet ortamına taşımak istiyorsunuz. Peki, internet sitenizi kurmadan önce doğru hosting paketi nasıl seçilir biliyor musunuz? Bu konuyla ilgili herhangi bir fikriniz yoksa, lütfen üzülmeyin. Hazırladığımız bu yazımızda sizlere “Doğru Hosting Paketi Nasıl Seçilir?” sorusunun cevabını vereceğiz. Öncelikle belirtmek isteriz ki; hosting paket seçimi, projenizin başlangıcı ve devamlılığı için çok önemli bir yere sahiptir. Ayrıca sitenizin performansının da doğrudan seçeceğiniz hosting paketinin özellikleriyle bağlantılı olduğunu unutmayın. Bu nedenle hosting paket seçimi yaparken, ihtiyaçlarınızı tam olarak karşılayabilecek donanım ve teknik altyapıya sahip bir hosting paket seçimi yapmalısınız.

Hosting Paketlerinin Genel Özellikleri

Sınırsız Hosting Paketleri: Sınırsız hosting paketleri, günümüzde de en çok tercih edilen hosting paketidir. Bu paket, dilediğiniz kadar web sitesini tek bir web hosting paketi içerisinde barındırmanıza izin vermektedir. Ayrıca Disk, Trafik, Veritabanı ve E-Posta özellikleri de sınırsız olarak sunulmaktadır. Eğer sizinde birden fazla internet projeniz varsa, kesinlikle sınırsız hosting paketlerini tercih edebilirsiniz.

GÜÇLÜ VE SINIRSIZ HOSTİNG PAKETLERİ İÇİN TIKLAYIN!

WordPress Hosting Paketleri: WordPress hosting paketleri, adından da anlaşılacağı üzere sadece WordPress altyapısını kullanan internet siteleri tarafından tercih edilir. Ayrıca WordPress hosting paketleri, LiteSpeed LSCache eklentisini de kullanıcılarına ücretsiz olarak sunar. Bu eklenti, internet sitenizin içeriklerini ve yazılımını optimize eder ve kaynak kullanımlarınızı minimize eder.

10 KATA KADAR DAHA HIZLI WORDPRESS HOSTİNG PAKETLERİ İÇİN TIKLAYIN!

Kurumsal Hosting Paketleri: Kurumsal hosting paketleri, adından da anlaşılacağı üzere bireysel müşterilerin aksine kurumsal işletmeler tarafından tercih edilir. Bu paketin kurumsal işletmeler tarafından tercih edilmesinin en büyük sebebi; mail hesap adeti ve mail kotaları açısından geniş kaynaklara sahip olmasıdır.

YÖNETİM DESTEKLİ VE YÜKSEK KAYNAKLI KURUMSAL HOSTİNG PAKETLERİ İÇİN TIKLAYIN!

Bayi Hosting Paketleri: Bayi hosting paketler, genellikle freelance iş yapanlar, yazılımcılar, grafik tasarımcılar, dijital ajanslar ve webmaster’lar tarafından tercih edilmektedir. Bayi hosting paketleri, müşterilerinize tıpkı bir hosting firması gibi hizmet vermenize olanak sağlıyor.

HIZLI, GÜVENLİ VE EKONOMİK BAYİ HOSTİNG PAKETLERİ İÇİN TIKLAYIN!

Doğru Hosting Paketi Nasıl Seçilir?

Mükemmel bir internet projeniz var veya hali hazırdaki işinizi internet ortamına taşımak istiyorsunuz. Peki, internet sitenizi kurmadan önce doğru hosting paketi nasıl seçilir biliyor musunuz? Hosting paketinizi seçmeniz için öncelikle ihtiyaçlarınızı belirlemeniz gerekmektedir. Nedir bunlar;

  • İnternet projenizin amacı
  • İnternet projenizin yazılımı (PHP, .NET, .ASP, WordPress, Joomla..vb)
  • İnternet projenizin içerik türleri ve yoğunluğu
  • İnternet projenizin tahmini trafiği
  • Yayınlayacağınız internet sitesi adedi

Şimdi, geldik “Doğru Hosting Paketi Nasıl Seçilir?” yazımızın son kısmına. Eğer yazımızın tamamını okumuşsanız, hosting paketlerinin genel özelliklerini öğrenmişsiniz demektir. Bu harika! Şimdi tek yapmanız gereken; ihtiyaçlarınızı belirlemek. Bunun için yukarıda belirttiğimiz başlıkları kullanabilirsiniz.

Öncelikle internet projenizin amacını belirleyin. Siz ne yapmak istiyorsunuz? E-ticaret sitesi mi kuracaksınız yoksa bir blog mu? Daha sonra internet projenizin yazılım türünü seçin. Eğer yazılım ile ilgili herhangi bir bilginiz yoksa bizim önerimiz WordPress olacaktır. WordPress, kullanıcının herhangi bir yazılım bilgisine sahip olmaksınız, internet sitesini kolaylıkla kurup yönetmesine imkan sağlıyor.

Peki, aklımızda kaç internet projesi var ve bu internet sitelerinin tahmini trafik değeri nedir? Tüm bu sorulara cevap verdiğiniz otomatik olarak doğru hosting paketinizi seçmiş oluyorsunuz. Eğer kafanızda yine bir seçim yapamadıysanız; bizim önerimiz kesinlikle Sınırsız Hosting Paketi olacaktır. Sınırsız hosting paketleri, günümüzde de en çok tercih edilen hosting paketidir. Bu paket, dilediğiniz kadar web sitesini tek bir web hosting paketi içerisinde barındırmanıza izin vermektedir.

Domain Sorgulama