En İyi 15 ChatGPT Eklentileri

En İyi 15 ChatGPT Eklentileri
Hosting Fiyatları

OpenAI’nin ChatGPT’si eklentileri de desteklemeye başladı. Artık ChatGPT Plus aboneliği olan herkes Plugin Store’a erişebilir ve ChatGPT için eklentiler yükleyebilir. 

En İyi 15 ChatGPT Eklentileri

Şimdiye kadar, ChatGPT verilerle sınırlıydı ve sadece sorduğunuz sorulara yanıtlar veriyordu. Eklentilerin kullanıma sunulmasıyla, ChatGPT artık web’de arama yapabilir, diğer web dizileriyle etkileşim kurabilir ve her türlü hizmet için bir arayüz görevi görebilir. Artık restoranda bir masa ayırtmak, metin istemine dayalı bir video oluşturmak, metni konuşmaya dönüştürmek, tarif bulmak vb. birçok işlem için ChatGPT’yi kullanabilirsiniz. 

ChatGPT eklenti mağazasında zaten mevcut olan pek çok eklenti vardır ve bu eklentilerin tümü benzersiz yeteneklere sahiptir. 

İlgili İçerik: OpenAI ChatGPT Nedir, Nasıl Kullanılır? Yen Yapay Zeka Destekli Chatbot Uygulaması Google’ın Yerini Alabilir mi?

Bu eklentilerden en popülerlerini aşağıdaki listede bulabilirsiniz:

1. LinkReader

Web sayfalarını, belgeleri, PDF’leri, PPT’leri ve daha fazlasını özetlemek istiyorsanız LinkReader, tüm dosyayı gözden geçirmek zorunda kalmadan içeriği özetlemek ve hızlı bir şekilde analiz etmek için harika bir eklentidir ve size daha fazla zaman kazandırır.

İçeriği bulma ve analiz etme konusunda size zaman kazandırmakla kalmaz, aynı zamanda belirli konulara hızlı bir genel bakış sunar. Alternatif olarak, PDF’leri ve diğer belgeleri analiz etmek için başka bir harika ChatGPT eklentisi olan AskyourPDF’i de kullanabilirsiniz.

2. ChatWithVideo

Videoları özetlemek ve video içeriğini analiz etmek istiyorsanız, ChatWithVideo tam size göre bir eklentidir. ChatGPT üzerinden bir URL belirtip videonun içeriğini ayrıştırmak ve analiz etmek için ChatWithVideo eklentisini kullanabilirsiniz.

Eklenti ayrıca videodaki her noktadan bahseden ayrıntılı bir açıklama sağlar. Bu, özellikle öğrenciyseniz veya uzun videolar izlemek zorunda kalmadan hızlı bir şekilde bir yanıt bulmanız gerekiyorsa yararlı olabilir. 

3. Open Table

Open Table, ChatGPT’nin yeteneklerini kullanan ve OpenTable ChatGPT eklentisini tanıtan ilk şirketlerden biridir. Bu eklenti ile web sitesini ziyaret etmenize gerek kalmadan kolayca bir restoranda masa ayırtabilirsiniz. ChatGPT’nin kendisi bir arayüz görevi görür ve basit metin komutlarıyla istediğiniz masayı kolayca rezerve etmenize olanak tanır.

Eklenti sayesinde yer, kişi sayısı, saat, gün ve daha fazlası gibi ayrıntıları girebilirsiniz. Eklenti sizin için en iyi masaları otomatik olarak getirir ve bir masa ayırtabilmeniz için bağlantıyla birlikte gelir. Bağlantıya dokunup web sitesine gidebilir ve anında masanızı ayırtabilirsiniz.

OpenTable ChatGPT eklentisi, sizin için doğru masayı bulma süresini kısaltmada çok yardımcı olabilir. Basit metin komutlarıyla, yemeğiniz için doğru masa eşleşmesini bulmanızı sağlar.

4. Playlist AI

Playlist AI adlı yeni bir ChatGPT eklentisi, sadece basit talimatlarla sizin için bir Spotify çalma listesi oluşturabilir. Bunu yapmak için sadece eklentiyi kurmanız yeterlidir.

Eklentiyi yükledikten sonra Spotify hesabınızı bağlayın ve oluşturmak istediğiniz oynatma listesinin içeriğini girin. Örneğin, Dua Lipa şarkıları için bir Spotify çalma listesi oluşturmak isterseniz, eklenti otomatik olarak Dua Lipa’nın tüm şarkılarını içeren bir Spotify çalma listesi oluşturacaktır. Hatta şarkı sayısını, şarkıların süresini ve hatta uzunluğunu, türünü ve çok daha fazlasını özelleştirebilirsiniz. Kontrol tamamen sizin elinizdedir.

Eklenti, diğer popüler müzik akışı hizmetleri için de destek sağlar. Ancak şimdilik yalnızca Spotify çalma listeleri oluşturabilirsiniz. Oynatma listeleri oluşturmanın kolay bir yolunu arayan biriyseniz, bu eklenti tam size göre olabilir.

5. Ambition

İş arayan bir öğrenci veya profesyonelseniz, Ambition ChatGPT eklentisi, doğru işi birkaç dakika içinde bulmanıza yardımcı olabilir. Bu eklenti ile işleri konuma, iş unvanına, deneyim düzeyine ve daha fazlasına göre kolayca bulabilirsiniz.

Eklenti, doğru işi bulmak için ilgili ayrıntıları kullanır. İş listenizi oluşturulduktan sonra iş tanımı, şirket, konum, nasıl başvurulacağı ve daha fazlası hakkında ayrıntılı bilgi sağlar. Daha ayrıntılı öneriler almak için görüşmeyi daha da genişletebilirsiniz. Eklenti, bu özelliklere ek olarak, özgeçmişinizi nasıl iyileştireceğiniz konusunda tavsiyeler de sunar.

İşler hem liste biçiminde hem de başvurulacak bağlantılarla birlikte görüntülenir. Her iş hakkında daha fazla bilgi talep edebilir ve iş ilanı sayfasını ziyaret etmek için bağlantılara tıklayabilirsiniz.

Genel olarak, Ambition, iş arayan ve birden fazla iş ilanına bakmak zorunda kalmadan ilgili işleri bulmak için yardıma ihtiyacı olan biri için çok yardımcı olabilir.

6. Wolfram

Wolfram Alpha, matematik, bilim, teknoloji, mühendislik, ekonomi, coğrafya, dil bilimi vb. konularda çok çeşitli sorulara yanıtlar sağlayan bilgisayarlı bir bilgi arama motorudur. Öğrenciler, araştırmacılar, profesyoneller ve ayrıntılı kaliteli yanıtlar arayan herkes için popüler bir eklentidir.

Wolfram Alpha, ilk ChatGPT eklentilerinden biridir. Eklenti ile çoğu sorunun yanıtını ayrıntılı bir konuşma şeklinde alabilirsiniz. Hatta ChatGPT’den belirli terimler isteyebilir ve yanıtları genişletebilirsiniz. Bu, genellikle Wolfram web sitesinde kullandığımız geleneksel arama yönteminden çok daha yararlı olabilir.

Wolfram Alpha’yı sık kullanıyorsanız ve konuşma biçiminde ayrıntılı açıklamalarda cevaplar arıyorsanız, Wolfram Alpha ChatGPT eklentisi size harika şekilde katkı sağlayabilir.

7. Zapier

Zapier, çeşitli web uygulamalarını birbirine bağlayan ve kullanıcıların görevleri otomatikleştirmesine ve popüler olarak zap olarak bilinen iş akışları oluşturmasına olanak tanıyan popüler bir web tabanlı otomasyon aracıdır. Zapier, Gmail, Slack, Trello, Salesforce, Google Sheets ve daha fazlası gibi popüler web uygulamalarını entegre etmenize olanak tanır.

Örneğin, Gmail’de aldığınız ekleri otomatik olarak Dropbox’a kaydeden bir Zap (iş akışı) oluşturabilirsiniz. Zapier’in kullanımı kolaydır ve en yaygın görevleri herhangi bir programlama bilgisi olmadan otomatikleştirmenize izin verir.

Özel ChatGPT Zapier eklentisi ile sadece metin talimatları vermek daha da kolaydır. Örneğin, ChatGPT kullanıyorsanız, bir e-posta oluşturmanızı isteyebilir, bunu [email protected]’a gönderebilir ve aynı mesajı Slack grubunda bir bildirim olarak gönderebilirsiniz.

Zapier eklentisi ile ChatGPT, talebi analiz eder ve sizin için otomasyon oluşturur. Metin istemlerini sağlayarak daha fazla ayrıntı ve görev ekleyerek otomasyonu genişletebilirsiniz. ChatGPT’de kullanmak için sadece Zapier hesabınızla oturum açmanız gerekir.

8. Scraper

Web scraping, web sitelerinden veri çıkarmak için popüler bir tekniktir. Bu teknik genellikle pazar araştırması, bilgisayarlı analiz, trend izleme, pazarlama kampanyaları, duygu analizi ve daha fazlası için verileri ayıklamak ve belirli bir biçimde düzenlemek için kullanılır. Web kazıma için kullanılabilecek özel araçlar ve komut dosyaları vardır.

Web Scraper ChatGPT eklentisi ile bir web sayfasının içeriğini yalnızca bir URL belirterek çıkarabilirsiniz. Eklenti, web sitesini otomatik olarak tarar ve içeriği sizin için toplar. Ayrıca içerik analizi yapabilir ve web sitesindeki bilgiler hakkında daha detaylı sorular sorabilirsiniz. Hatta birden fazla kaynağı birleştirebilir ve içeriği analiz edebilirsiniz.

Çoğu durumda eklenti düzgün çalışır, ancak birkaç durumda eklenti hatalar görüntüler ve web içeriğini kazıyamaz. Bu can sıkıcı olabilir ancak birkaç sorun giderme yöntemiyle kolayca düzeltilebilir. Bu eklenti, web içeriğini araştırmak, analiz etmek ve gerekli bilgiler oluşturmak isteyen biri için harika bir araç olabilir. Eklenti ücretsiz olarak kullanılabilir. Eklentiyi kolayca etkinleştirebilir ve web içeriğini basit adımlarla kazımaya başlayabilirsiniz.

9. Plan-Fit 

ChatGPT Planfit eklentisinin yardımıyla daha kişiselleştirilmiş egzersiz rutinleri oluşturabilirsiniz. Örneğin, eklentiden fitness seviyesi 1 olan 25 yaşındaki biri için haftalık bir egzersiz planı oluşturmasını isteyebilirsiniz. Eklenti size Plan-Fit web sitesine bağlı egzersiz animasyonlarıyla birlikte bir haftalık ayrıntılı bir egzersiz planı oluşturacaktır.

Aynı zamanda birden fazla dili destekleyen uygulama, dünya çapında daha fazla kullanıcı tarafından erişilebilir olmayı amaçlar.

Eklentiyi yükleyip etkinleştirdikten sonra aramaya isteklerinizi yazmanız yeterlidir. Bir şeyi unutursanız, eklenti antrenmanlarınızı planlamak için gerekli bilgileri sizden tekrar isteyecektir.

10. ABCmouse

ABCmouse eklentisi, 2-8 yaş arası çocuklar için basit ve eğlenceli öğrenme aktiviteleri sağlar. Sadece çocuklar için eğlenceli öğrenme içeriği oluşturmanızı isteyen metin istemini girmeniz yeterlidir. Eklentinin yardımıyla ChatGPT, ABC platformu üzerinden erişilebilen etkinliklerin bir listesini oluşturur.

ABCmouse platformu, 2-8 yaş arası çocuklar için tasarlanmıştır. Eğitici oyunlar, kitaplar, şarkılar, bulmacalar ve çok daha fazlası gibi etkileşimli öğrenme etkinlikleri sunar. Okul öncesi, anaokulu, 1. ve 2. sınıflar için okuma, matematik, fen bilimleri, sosyal bilgiler, sanat ve daha pek çok alanda eksiksiz bir çevrimiçi müfredat sunar. Özel eklenti sayesinde artık ChatGPT çalışma alanındaki tüm bu etkinliklere basit metin komutlarıyla erişebilirsiniz.

Listelenen tüm etkinlikler ABCmouse web sitesine yönlendirilir ve genellikle ücretsiz olarak görüntülenir. 8 yaşından küçük çocuklara eğitim vermek istiyorsanız ve ChatGPT plus kullanıcısıysanız ABCmouse eklentisi iyi bir seçenek olabilir. Öğrenme deneyimini özelleştirebilir, kişiselleştirilmiş öneriler isteyebilir ve daha fazlasını yapabilirsiniz.

11. World News

Günlük olarak haber okuyan biriyseniz, World News sizin için en iyi ChatGPT eklentisi olabilir. Eklenti, çeşitli kaynaklardan haberleri almak için API’yi kullanır ve kullanıcının isteğine göre en son başlıkları özetler.

Kullanıcı, belirli haber kaynaklarından, teknoloji haberleri veya OpenAI’deki en son güncellemeler gibi belirli konulardan en son başlıkları talep edebilir. Ayrıca sağlık haberleri, spor haberleri ve daha fazlası gibi belirli konuları da sorgulayabilir. Eklenti ile ChatGPT, makale bağlantısıyla birlikte en son başlıkların bir özetini sunar. Ayrıca daha fazla haber isteyebilir, kategoriyi değiştirebilir ve sohbeti genişletebilirsiniz.

Sonuç olarak, belirli bir kişiselleştirilmiş sorguya dayalı olarak en son haber makalelerini almak isteyen biriyseniz, World News harika bir eklentidir. Ayrıca diğer eklentiler yardımıyla detaylı özet raporlar oluşturabilirsiniz.

12. Noteable

Noteable, veri güdümlü ekiplerin hareket halindeyken verileri kullanmasına ve görselleştirmesine olanak tanıyan, işbirliğine dayalı bir veri not defteridir. Gelişmiş özellik ve görselleştirme araçlarıyla ekipler, verileri tek bir platformda toplayabilir, paylaşabilir ve görselleştirebilir. ChatGPT için Notable eklentisi, verileri basit metin istemleriyle görselleştirmenize olanak tanır.

Kullanmadan önce Noteable hesabınızda oturum açmanız gerekir. Hesabı oluşturduğunuzda, eklenti otomatik olarak ChatGPT’nize yüklenir ve ana sayfaya yönlendirilirsiniz. Burada eklentiyi etkinleştirebilir ve Noteable eklentisini kullanmaya başlayabilirsiniz.

Daha önce oluşturmuş olduğunuz projenin verilerini yalnızca Noteable web sitesinde görselleştirebilirsiniz. Proje oluşturulduktan ve veriler projeye eklendikten sonra proje bağlantısını belirtebilirsiniz. Ayrıca, yeni bir proje oluşturabilir, API aracılığıyla verileri otomatik olarak alabilir ve aynı verilerin görselleştirmesini sağlayabilirsiniz.

13. Speak

Başka bir dilde bir şeyi nasıl söyleyeceğinizi öğrenmek istiyorsanız Speak harika bir eklentidir. Yapay zeka güdümlü dil öğretmeninin yardımıyla eklenti, bir şeyin başka bir dilde nasıl söyleneceğini de söyler. Speak, Google ve Apple uygulama mağazalarında bağımsız bir uygulama olarak zaten mevcuttur. ChatGPT eklentisinin yardımıyla konuşmaları genişletebilir ve bir şeyi başka bir dilde nasıl söyleyeceğiniz hakkında daha fazla ayrıntı alabilirsiniz.

Bu yöntemin dezavantajı, yalnızca metin çıktısı oluşturmasıdır. Metni sese dönüştüren ve sesli telaffuz sağlayan harici uygulamalara veya web sitelerine ihtiyacınız vardır. Genel olarak Speak, herhangi bir şeyi başka bir dilde hızlı bir şekilde söylemenizi sağlayan hızlı ve kolay bir eklentidir. Konuşmaları dönüştürmek için bu eklentiyi kullanabilirsiniz.

14. There is an AI for That

ChatGPT’nin “There is an AI for That” eklentisi, en iyi yapay zeka araçlarını bulmanıza yardımcı olur. Aracı kullanmak için metin istemini girmeniz yeterlidir. Eklenti sizin için en iyi yapay zeka araçlarını otomatik olarak oluşturacaktır.

Örneğin, “en iyi müzik oluşturma araçları” yazarsanız, eklenti, geniş AI araçlarından oluşan veri tabanını tarar ve sizin için en iyi AI müzik oluşturucuları bulur. Bu, kullanıcıları manuel olarak en iyi araçları arama ve bunları başkalarıyla karşılaştırma zahmetinden kurtarır.

15. Speechki

Metninizi kelimelere dönüştürmek istiyorsanız, bunu yapmak için Speechki ChatGPT eklentisini kullanabilirsiniz. ChatGPT metin girişini otomatik olarak üstlenir ve metni sadece birkaç dakika içinde konuşmaya dönüştürür.

Ses dosyasını doğrudan ChatGPT sayfasında dinleme seçeneği yoktur. Bağlantıya tıklarsanız, ses dosyasını dinleyebileceğiniz veya indirebileceğiniz Speecjki web sitesine yönlendirilirsiniz. Ses dosyasını MP3 formatında indirebilir ve videolar, podcast’ler için dış ses olarak veya başka herhangi bir yararlı şekilde kullanabilirsiniz.

Şu anda sesi düzenleme seçeneği yoktur ve çıktı sadece bir erkek robot sesine sahiptir. Genel olarak, Speechki, metninizi sese dönüştürmek için en iyi ve en kolay seçenektir.


İlgili İçerikler:

GPT-4 Nedir? GPT-3 vs. GPT-4 Arasındaki Farklar, GPT-4 Artık Görselleri de İşleyebiliyor

GPT-3 Nedir? Derin Öğrenmede Yapay Zeka Teknolojileri

SEO Çalışmalarında ChatGPT Kullanımının 16 Yolu

Google Search Generative Experience AI Nedir? Search Ekosistemi Tümden Değişiyor mu?

İşinizi Kolaylaştıracak En İyi 15 Yapay Zeka Aracı ve Web Sitesi

Midjourney Nedir? Yaratıcılığınızı Görsellere Çevirin – Yapay Zeka İle Mükemmel Görseller Oluşturma 

Google BARD: Google Yapay Zeka Güncellemeleri ve Search Ekosistemindeki Yeni AI Özellikleri 

Bing Chat: Web İçin Yardımcı Pilotunuzla Tanışın, Yapay Zeka Destekli Bing ve Microsoft Edge

BERT Algoritması Nedir? Yapay Zekanın Search Ekosistemindeki Hakimiyeti, Örneklerle BERT Algoritması

DALL-E 2 Nedir? Yazılan Yazıyı Görsele Çeviren Yapay Zeka Bir Devrin Başlangıcı Mı?

Code Interpreter Nedir? Yazılımcıların İşi Tehlikede mi?

Domain Sorgulama