Blog » Teknoloji » AdBlock Nedir? AdBlocker Reklam Engelleyici Ne İşe Yarar?
Teknoloji

AdBlock Nedir? AdBlocker Reklam Engelleyici Ne İşe Yarar?

Hosting Fiyatları

AdBlock, Türkçe karşılığı ile reklam engelleme anlamına gelen, internet üzerinde gezinirken karşınıza çıkan reklamların kontrollerinin tamamen size ait olmasını sağlayan bir tarayıcı eklentisidir.  Reklamların ne zaman karşınıza çıkacağını belirleyebilir, engellediğiniz reklamları daha sonra isterseniz tekrar açabilirsiniz. Reklamların engellenmesi, bu açıdan kullanıcılara oldukça avantaj sağlamaktadır.

AdBlock Nedir? AdBlock Ne İşe Yarar?

AdBlock Ne İşe Yarar?

Öncelikli olarak, en önemli avantajı internette gezinirken size daha iyi bir internet deneyimi sunmasıdır.  Web sayfalarında yer alan reklamlar, özellikle pop-up olarak sayfada istenmeden açılan reklam alanları, web sitenin hızını ve kalitesini oldukça düşürmektedir. Bu sayede reklamların açılması engellenir ve gezinmek istediğiniz sayfanın hızı da otomatik olarak artar. İstenmeyen reklamların engellenmesi, sizi 3. parti yazılımların zararlı içeriklerinde de korur. Bu kullandığınız mobil cihaz veya bilgisayarınız için de güvenlik sağlar. Üstelik tüm bunları yaparken bu uzantı için herhangi bir ücret ödemeniz gerekmez.

AdBlock Hangi Reklamları Engeller?

Tüm hareketli reklamlar, otomatik oynayan video reklamları, açılır pencere reklamları, sayfanın önüne çıkan reklamlar, Facebook ve YouTube reklamları dahil olmak üzere tüm reklamları engeller.

Google Chrome ve Mozilla FireFox tarayıcılarınıza uzantı olarak rahatlıkla indirebileceğiniz uzantının kurulumu da oldukça basit ve kısa bir işlemden geçmektedir. Google Chrome için AdBlock uzantısını buradan indirebilirsiniz.

Reklam engelleyicinin gizlilik politikasını incelemek isterseniz buradan inceleyebilirsiniz.

Google Chrome’un sağ üst köşede bulunan 3 noktaya tıkladığınıza ulaşabileceğiniz ayarlar kısmında, Uzantılar sekmesine tıkladığınızda uzantınızın detaylarına ulaşabilirsiniz. Buradan dilediğiniz zaman reklamların görünümünü açıp kapama şansınız bulunmaktadır.

AdBlocker Hangi Reklamları Engeller?
Domain Sorgulama