Blog » Teknoloji » 2019 Biterken En İyi 5 Antivirüs Programı
Startup/KOBİ Teknoloji

2019 Biterken En İyi 5 Antivirüs Programı

Antivirüs programı nedir? Siber saldırı türleri nelerdir? 2019 en iyi antivirüs programları hangileri? Ücretsiz antivirüs programı önerileri...
Hosting Fiyatları

Antivirüs programı ya da antivirüs yazılımı; birden fazla koruma katmanı ile hem bilgisayarları hem de mobil cihazları potansiyel tehditlere karşı koruyan bir yazılımdır. Anti malware olarak da bilinen antivirüs programları, sadece virüsleri değil, genel anlamda tüm zararlı yazılımları tespit ederek siler, engeller ve kullanıcıları siber tehditlere karşı oluşturduğu güvenlik katmanı ile korur.

Günümüzde sniffing, hizmet dışı bırakma (DDoS), IP spoofing, SQL enjeksiyonu, backdoors, spyware (casus yazılım), virüsler, truva atları, solucanlar, botlar, zombi ordular (botnet), bukalemun, klavye işlemi kaydedici keyloggerlar ve sosyal mühendislik gibi pek çok farklı siber saldırı türü vardır.

Son zamanlarda özellikle fidye yazılımlar ile dosya şifreleme, kimlik bilgisi çalma, izinsiz kripto para madenciliği, spam mailler ve dolandırıcılık gibi kullanıcıları tehdit eden girişimlerin sayısı oldukça arttı. Modern siber güvenlik çözümü olan antivirüs programları ile kullanıcılar, kendilerini koruma altına alarak bu ciddi sorunlarla karşılaşmadan önlem alabilirler. Bu listede 2019’un en iyi 5 antivirüs programını inceleyebilirsiniz.

2019 yılının en iyi antivirüs programları

1. Bitdefender Antivirus Plus 2020

Windows işletim sistemli bilgisayarlar için gerçek zamanlı tam koruma sağlayan Bitdefender Antivirüs programı, birçok teknoloji platformu tarafından dünyanın en iyi antivirüs yazılımı olarak kabul ediliyor. Bağımsız Bilgi Teknolojisi Güvenliği Enstitüsü olan AV-Test’in 2019 raporuna göre Bitdefender, sıfırıncı gün zararlısı saldırılarını %98.8 oranla tespit ederek engelliyor. Performans ve kullanılabilirlik açısından ise tam puan almış durumda. Dilerseniz bilgisayarınız (Windows, macOS) veya Android telefonunuz için ücretsiz versiyonunu da deneyebilirsiniz.

antivirüs programı

2. Norton Antivirus Premium

Siber güvenlik sektörünün liderlerinden biri olan Symantec Norton, sıfırıncı gün ataklarına karşı PEP (Proactive Exploit Protection) özelliği ile diğer antivirüs programlarındaki gibi sistemdeki açıklar bulut sisteminde fark edildiğinde devreye girmek yerine, zararlı yazılımlar çalıştırıldığı anda devreye girerek koruma sağlıyor. Aynı zamanda akıllı güvenlik duvarı ile iki yönlü trafik koruması sunuyor. Norton Antivirüs programının ücretsiz versiyonu olmasa da, deneme sürümü ile yazılımı test etmeniz mümkün.

norton antivirüs

3. Webroot SecureAnywhere Antivirus

Windows ve macOS bilgisayarlar ile Android ve iOS işletim sistemli telefonlar için antivirüs hizmeti sunan Webroot, sabit diske sahip olmayan cihazlar için de hızlı ve kolay kurulumuyla dikkat çekiyor. MBR (master boot record), PUA engelleme (potansiyel olarak istenmeyen uygulamalar), otomatik web kalkanı filtresi, güvenlik duvarı yönetim aracı, web tabanlı bilgi bankasına sahip müşteri desteği, ekstra güvenlik araç çubukları, kapsamlı yedekleme ve senkronizasyon ile sadece 20 saniyede güvenlik taramasını tamamlayabilmesi, Webroot Antivirüs programının dikkat çeken özellikleri arasında yer alıyor.

antivirüs programı eset nod32

4. ESET NOD32 Antivirus

Eset Antivirüs programı; ransomware (fidye yazılımlar) kalkanı, UEFI (Birleşik Genişletilebilir Ürün Yazılımı Arayüzü) tarama, sistem açıklarını bularak bilgi hırsızlığı yapılan exploit saldırılarını engelleme ve bulut tabanlı tarama özellikleri ile öne çıkıyor. Eset Nod32, üst seviye internet güvenliği araçları ile zararlı yazılımlara karşı korumada AV-Test tarafından %100 etkili skoruna da sahip durumda.

antivirüs programı kaspersky lab

5. Kaspersky Anti-Virus

5 cihaza kadar koruma sağlayan Kaspersky Antivirüs programı, potansiyel tehlike ipuçlarını toplayarak yeni çıkan siber güvenlik tehlikelerine karşı kullanıcıyı uyarıyor. Dosya temizleme, veri şifreleme, Privacy Cleaner (etkinlik, indirilmiş ön bellek ve log girişlerini temizleme), dahili ağ etkinlikleri kontrolü, Safe Money, farklı tarama seçenekleri ve kullanım kolaylığı ile Kaspersky, 2019’un en iyi antivirüs programlarından biri.

antivirüs programı kaspersky

Tüm bunların yanı sıra en iyi ücretsiz antivirüs programı arayanlar aşağıdaki önerilerimize de göz atabilirler.

Domain Sorgulama