Hosting.com.tr olarak müşterilerimizin, güvenli bir şekilde E-mail alıp göndermesine önem veriyoruz. Bu kapsamda sizin adınıza gönderilebilecek, dolandırıcılık maillerini önlemek amacı ile bazı güvenlik önlemleri geliştirmiş bulunmaktayız. Geliştirilen bu güvenlik önlemleri, bir çok web yazılımlarının üzerinde bulunan güvenlik açığını engellemektedir.

WordPress üzerinde güvenlik açığı bulunan “mail()” fonksiyonu engellenmiştir. Bunun yerine daha güvenli olan SMTP üzerinden Auth olarak, mail gönderimini aşağıdaki adımları takip ederek gerçekleştirebilirsiniz.

Örneğin bir iletişim formu sayfanızdan formdaki verilerin mailinize gelmesini istediğinizde hatalarla karşılaşacaksınız. Bu hatalar “mail()” fonksiyonunun kapatılmasından kaynaklanmaktadır.

Bu gibi durumlarda, çözüm yolu için detaylıca açıklanmış aşağıda ki işlemleri sırasıyla uygulayın;

1) İlk olarak www.alanadınız.com/wp-admin üzerinden yönetim paneline giriş yaptıktan sonra Eklentiler bölümünden Yeni Ekle’ye tıklıyoruz.

2) Sağ tarafta yer alan arama bölümünden “Contact Form 7” yazarak eklentiyi aratıyoruz.

3) Karşımıza gelen ekran da Contact Form 7 eklentisini “Hemen Yükle” ile indiriyoruz.

4) Yükleme işlemi bittikten sonra “Hemen Yükle” ifadesi “Etkinleştir” butonuna dönücektir. Etkinleştir diyoruz.

5) Etkinleştir butonuna tıkladıktan sorna Contact Form 7 eklentimizin Ayarlar bölümüne giriyoruz.

6) Burada karşımıza çıkan Kısa Kod‘u kopyalıyoruz.

7) Kopyaladığımız Kısa Kod’u daha önce açmış olduğumuz İletişim sayfasına yapıştırıyoruz ve sağ tarafta yer alan “Güncelle” butonuna basıyoruz. (Sayfa açmak için : Sayfalar -> Yeni Ekle)

8) Daha önce eklentiler menüsünden Contact Form 7’yi arattığımız şekilde ” Easy WP SMTP ” eklentisini aratarak “Hemen Yükle” butonu ile yükleme işlemini gerçekleştiriyoruz.

9) Yükleme işlemi tamamlandıktan sorna “Etkinleştir” butonuna basarak devam ediyoruz.

10) Eklentiler bölümünde Easy WP SMTP eklentimiz de ” Settings ”  tıklayarak devam ediyoruz.

11) Bu adım da Mail bilgilerinizi kendi oluşturduğunuz şekilde doldurmanız gerekmektedir. Sonrasında aşağıda bulunan butondan “Save Changes” diyerek işlemi tamamlıyorsunuz.

12) İşlemlerinizi yukarıda ki şekilde tamamladıysanız ve doğru bilgileri kullandıysanız sitenizin iletişim bölümünden formu doldurup gönderdiğinizde aşağıdaki gibi ” Mesajınız için teşekkürler. Gönderildi. ” bildirimini alıcaksınız.

 13) Artık iletişim formunuz sorunsuzca çalışacaktır. İlk aşamadaki gibi İletişim bölümünden iletişim formları kısmından dilediğiniz gibi formunuzu düzenleyebilirsiniz. İşlem tamamlanmıştır.

|Hosting.com.tr

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir