WordPress Hosting’te kuracağınız sitenizin temalarını karşıya yüklemek için öncelikle Plesk Panel’e giriş yapmanız gerekmektedir. Plesk Panel’e giriş yaparken takıldığınız veya sorun yaşadığınız herhangi bir durumda ilgili makalemizi inceleyebilirsiniz. Plesk Panel’e giriş yaptıktan sonra karşımıza gelen sayfada sağdaki menüde yer alan ve aşağıdaki resimde işaretlenmiş olan “WordPress” sekmesine girmeniz gerekmektedir.

“WordPress Yönetim” sayfasına girdiğiniz zaman açılan sayfadan başlığın altında yer alan ve aşağıdaki resimde de işaretlenmiş olan “Temalar” sekmesine girmeniz gerekmektedir.

“Temalar” sayfasına girdiğiniz zaman sayfada başlığın altında yer alan ve aşağıdaki resimde işaretlenmiş olan “Temayı Karşıya Yükle” butonuna tıklamanız gerekmektedir.

“Temayı Karşıya Yükle” ile daha öncesinde bilgisayarınıza indirmiş olduğunuz tema dosyasını yükleyebilmeniz için ” Dosya Seç “ butonu aracılığı ile cihazınızdan tema dosyasını seçebilirsiniz. Yüklemenin yapılacağı domain adresini seçerek ardından ” Yükle “ butonu ile işlemi tamamlayabilirsiniz. Otomatik olarak temanın etkinleştirilmesini isterseniz ilgili kutucuğu işaretleyerek işlemi tamamlayabilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir