Trendyoldan ürünlerimizi çekebiliriz. Ürünlerimizi çekmeden önce mutlaka API bilgilerimizin tanımlı olması gerekmektedir. API  bilgileriniz tanımlı değil ise aşağıdaki linkteki adımları tamamladıktan sonra buradaki adımları takip edebilirsiniz.

1) Entegrasyonlar- Pazaryeri Entegrasyonu- Trendyol Sekmesine tıklıyoruz.

Entegrasyon ayarları sekmemize tıklıyoruz.  Sayfanın en sonunda olan “ Trendyoldan Ürünleri Çekerken Renk Varyantlı Mı Aktarılsın? “ seçeneğini seçmemiz gerekmektedir.

Trendyolda ürünlerinizi renk varyantlı ( seçenekli) olarak açıldı ise , ve bu ürünlerin e-ticaret panelinize renkleri ile birlikte gelmesini istiyorsanız “Evet” seçeneğini seçmelisiniz. Ürünlerinizin renkleri ile gelmesini istemiyorsanız “ Hayır” seçeneğini seçmelisiniz. ( En çok tercih edilen renk varyantlı bir şekilde açtıysanız “ Evet” demenizdir. Bu şekilde ürünlerinize bir daha renk varyantı eklemek zorunda kalmazsınız) Seçeneğimizi seçtikten sonra bilgileri kaydet butonuna basıyoruz.

Bilgileri Kaydet butonuna bastıktan sonra resimdeki ürünleri aktar butonu aktif hale gelmektedir. Ürünleri aktar butonuna basıyoruz.

Butonumuza bastıktan sonra yeni bir sayfamız açılmaktadır. Açılan bu sayfada son seçeneğimizi işaretliyoruz. “Aktarımda Kategorisiz Aktar” seçeneğinde eğer ürünlerinizin kategorisini gelmesini istemiyorsanız “Evet” seçeneğini seçmeniz gerekmektedir.

Eğer kategorilerinizin gelmesini istiyorsanız “ Hayır” seçeneğini seçmeniz gerekmektedir. (En çok tercih edilen “Hayır” seçeneğini seçmenizdir. Bu sayede kategorileriniz aktarılır. E-ticaret panelinizde bir daha kategori açmak zorunda kalmazsınız) Seçeneğimizi seçtikten sonra “ürünleri aktar” butonuna basarak işlemimizi sonlandırıyoruz.

İşleminiz bittikten sonra Ürün – Ürün Yönetimi sayfasından ürünlerinizi görüntüleyebilirsiniz. Ürünleriniz sıra ile gelir. Tüm ürünlerinizin yüklenmesi ürün fazlalığınıza göre 60 dakika ve üzeri sürebilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir