ProMail, kullanıcılara takvimlerin nasıl görünmesini istedikleri için çeşitli özelleştirilmiş ayarlar sunar. Bu, gösterilecek varsayılan zaman çerçevesini, hava durumu tahminlerini görüntülemek için kullanılan konumu, takvim otomatik temizleme kurallarını ve daha fazlasını içerir.

Takvim ayarlarınızı görüntülemek için ProMail’e giriş yapın ve Ayarlar bölümüne gitmek için Menü simgesini kullanın. Ardından gezinme bölmesinde Takvim Ayarları’nı tıklayınız. Aşağıdaki seçenekler mevcut olacaktır:

Seçenekler

  • Takvim Otomatik Temizleme– ProMail, geçmiş takvim etkinliklerini takvim görünümlerinizi dağıtmalarına izin verir. Genellikle Alan adı yöneticileri, bu seçeneği alanın tüm kullanıcıları için ayarlayacaktır. Bununla birlikte, kendi otomatik temizleme parametrelerinizi ayarlama yeteneğiniz varsa, bunu bu ayarda yapabilirsiniz.
  • Hava Durumu için Posta Kodu– ABD kullanıcıları, bölgelerindeki 7 günlük hava durumunu veya seçtikleri herhangi bir alanı takviminde görebilir. Bu seçeneği etkinleştirmek için posta kodunuzu alana girin. Hava durumu tahminleri Ulusal Hava Durumu Servisi tarafından sağlanmaktadır.
  • Davetleri geçici randevular olarak ekle– Geçici randevuları etkinleştirmek için bu seçeneği seçin. Etkinleştirildiğinde, toplantı davetiyesi otomatik olarak noktalı bir taslak ile gösterilen takviminize geçici bir randevu ekler. Daha sonra daveti kabul edebilir veya reddedebilirsiniz. (Düzenleyici randevular, düzenleyici tarafından belirlenen hatırlatma bildirimini yine de tetikleyecektir.)
  • Hafta sonlarını görüntüle– Takviminizde hafta sonlarını eklemek için bu seçeneği belirleyin. Bazı kullanıcılar yalnızca “iş haftası” için takvimlerini kullandıklarından, hafta sonlarını devre dışı bırakmak bir takvimi temiz ve düzenli tutmaya yardımcı olabilir.
  • Takvim görünümünde görev başlangıç ​​zamanlarını görüntüle– Takvimde başlayacak bir görevin zamanlanmasını ve tarihini görüntülemek için bu seçeneği belirleyin.
  • Ajanda görüntüsünde görev zamanlarını görüntüle– Takvimde tamamlanacak bir görevin zamanlamasını ve tarihini görüntülemek için bu seçeneği belirleyin.
  • Tamamlanan görevleri gizle– Tamamlanmış görevleri takvim görünümünden kaldırmak için bu seçeneği belirleyin.

Not: Takviminizde görevler görüntülenebilse de takviminizi bir masaüstü ve / veya mobil e-posta istemcisiyle senkronize ediyorsanız, görev takviminizde görünmez. Bunun yerine, genellikle bildirimler olarak kabul edilir ve buna göre mobil ve / veya masaüstü istemcilerde gösterilir.

İş saatleri

ProMail, kullanıcıların tipik çalışma saatlerini göstermek için yeni takvim randevularını özelleştirmelerine olanak tanır. Örneğin, randevularınızı genellikle sabah 8 ile akşam 5 arasında planlıyorsanız, iş saatlerini o zamanlara karşılık gelecek şekilde yapılandırabilirsiniz. Böylece ProMail otomatik olarak takvim görünümünüzü bu saatlere kaydırır. Programınızda esneklik sağlamak için haftanın her günü için görünür saatleri yapılandırabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir