Hesap Profili bölümü, bir kullanıcının adı, doğum günü, e-posta adresleri, çalışma bilgileri ve daha fazlası dahil olmak üzere temel bilgileri içerir. Bir Sistem Yöneticisi, Genel Adres Listesi’ni (GAL) etkinleştirmişse, bir kullanıcının hesap profilinde bulunan bilgiler, alandaki diğer tüm kullanıcılar tarafından herkese açık olarak kullanılabilir olacaktır. Kullanıcılar bu genel iletişim bilgilerine yalnızca GAL’i webmail veya LDAP aracılığıyla erişerek erişebilir.

Ayrıca, bir Kullanıcı Hesabı Profilinde yapılandırılan bilgilerin çoğu, Alan Adı Yöneticileri alan adı düzeyinde imza oluşturduğunda kullanılabilecek bir değişken olarak da kullanılabilir.

Hesap profil bilgilerinize erişmek için ProMail giriş yapın ve Ayarlar bölümüne gitmek için Menü simgesini kullanın. Ardından, gezinti bölmesinde Profili tıklayın. Aşağıdaki seçenekler mevcut olacaktır:

  • Kişisel Bilgi– Bir profil resmi yükleyin ve ekran adınızı, başlığınızı, adınızı, orta adınızı, soyadınızı, sonekinizi, ana sayfanızı, anlık mesaj kimliğinizi, doğum tarihinizi ve ek notlarınızı belirtin.
  • Telefon Numaraları– Ev, iş veya cep telefonu numaralarınızı, çağrı numaralarınızı ve kişisel veya şirket faks numaralarınızı belirtin.
  • E-posta Adresleri– Herhangi bir ek e-posta adresi belirtin.
  • Ev Adresi– Cadde adresiniz, şehriniz, eyaletiniz / eyaletiniz, posta kodunuz ve ülkeniz dahil olmak üzere ev adresinizi belirtin.
  • İş Adresi– Sokak adresi, şehir, eyalet / ilçe, posta kodu ve ülke dahil olmak üzere iş adresinizi belirtin.
  • İş Bilgisi– Şirketinizin adı, iş unvanı, departman, ofis ve web sitesi URL’si dahil olmak üzere çalışma bilgilerinizi belirtin.

Not: Yeni bir profil resmi yüklemek için avatara veya mevcut resme tıklayınız. Profil resmini yüklemek, avatarınızı web posta arayüzünde otomatik olarak günceller. Ancak, sohbet istemcisine girip durum değişikliğini zorlayana kadar profil resimleri, Adium veya Pidgin gibi üçüncü taraf sohbet istemcilerinde güncellenmez. Bu, ProMail’de web tabanlı sohbet istemcisini kullanırken, üçüncü taraf istemcilerdeki kullanıcıların güncellenmiş resminizi göremeyeceği anlamına gelir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir