Hesap Ayarları bölümü, bir kullanıcının hesabı için yönlendirme ve yanıtlama adresleri, web posta tercihleri ​​ve daha fazlası dahil olmak üzere temel yapılandırma seçeneklerini içerir.

Kişisel hesap ayarlarınıza erişmek için ProMail’e giriş yapın ve Ayarlar bölümüne gitmek için Menü simgesini kullanın. Ardından, gezinti bölmesindeki Hesabı tıklayın. Aşağıdaki seçenekler mevcut olacaktır:

Kullanıcı

 • Dil– Arayüzün görüntülendiği dil.
 • Saat Dilimi– Bulunduğunuz yerin saat dilimi. Bu alan, tarih ve saat mesajlarının alındığı veya bir Notun güncellendiği dahil, ara yüzdeki öğelerin zaman damgasını belirler.
 • Yanıtla-E-posta Adresi– Yanıt E-posta Adresi – Mesajlar için yanıtlama başlığında kullanılan e-posta adresi. Bu adres, alıcı web postası aracılığıyla gönderilen bir iletiyi yanıtladığında kullanılır. Not: Sadece web postası aracılığıyla gönderilen mesajlar, yanıt adresini içerir. Bir cevap adresini destekleyen bir e-posta istemcisi kullanıyorsanız, yapılandırma da orada yapılmalıdır.
 • Kurtarma E-posta Adresi– Hesap şifrenizi unutursanız, şifre sıfırlama talimatlarının gönderileceği e-posta adresi. Bu adres, Gmail veya Yahoo! gibi ProMail hesabından ayrı olmalıdır. Bir Domain Yöneticisinin adresi, hatta varsayılan e-posta adresi. Not: Yedek e-posta adresi yalnızca Sistem Yöneticisi giriş sayfası için şifre alımını etkinleştirmişse kullanılabilir.
 • Artı Adresleme– Artı adresleme, kullanıcıların önce içerik filtreleme kuralları oluşturmadan gelen e-postaları otomatik olarak sıralamasını sağlar. En önemli avantajlarından biri, kullanıcıların gerçek adreslerini vermek istememeleri durumunda özel e-posta adresleri oluşturmasına olanak tanımasıdır. Örneğin, kullanıcı@örnek.com’un bir bültene kaydolmak için geçerli bir e-posta adresi sağlaması gerekiyorsa, şu adresi kullanarak bülten için kaydolabilir: Kullanıcı+HaberKaynağı@örnek.com. Bülten teslim edildiğinde, otomatik olarak Teknik bülten klasörüne yönlendirilebilir. Klasör zaten mevcut değilse, otomatik olarak oluşturulabilir. Ayrıca, artı adresinize “/” karakterini eklerseniz, otomatik olarak alt klasörler oluşturabilirsiniz. Örneğin, isim+haberkaynağı/[email protected]örnek.com artı adresi, Bültenler adlı bir klasör oluşturacak, ardından bunun altında bir ACME klasörü oluşturacak ve bülteni ACME klasörüne bırakacaktır. Ek bir bonus olarak, artı adreslenmiş e-postaları kullanarak POP3’ü kullanarak e-postanızdaki klasörlere bağlanabilirsiniz. Yukarıdaki örnek, POP e-posta istemcinize giriş adınız olarak girdiğinizde, bu klasörün içeriğini döndürecektir. Not: Artı adresleme çalışması için, artı (+) işareti kullanıcı adından önce, ancak alan adından öncegereklidir. Örneğin, kullanıcıadı+dosyaadı@alanadı.com).
  • Devre Dışı– Hesabınız için artı adreslemeyi kapatmak için bu seçeneği belirleyin.
  • Klasöre Taşı– Hedef klasör zaten varsa, gelen mesaj buna yerleştirilir. Klasör yoksa, otomatik olarak oluşturulur. Not: Kötüye kullanımı önlemek için, altı saat içinde bu yöntemde en fazla 10 klasör otomatik olarak oluşturulabilir.
  • Klasöre Taşı (Varsa)– Hedef klasör zaten mevcutsa, gelen mesaj buna yerleştirilecektir. Klasör yoksa e-posta Gelen Kutusuna yerleştirilir.
  • Gelen Kutusunda Bırak– Gelen mesaj Gelen Kutusuna yerleştirilecektir.
 • Gri Kaydırmayı Devre Dışı Bırak – Gri liste , tanınmayan bir göndericiden gelen herhangi bir e-postayı geçici olarak reddeden bir spam önleme yöntemidir. Hesabınız için grileştirmeyi devre dışı bırakmak için bu seçeneği belirtin. Not: Bu seçenek yalnızca Sistem Yöneticisi, kullanıcıları grileştirmeyi geçersiz kılmak için etkinleştirdiyse kullanılabilir.

Bildirimler

Tarayıcı bildirimleri, tarayıcı pencerenizin simge durumuna küçültülmüş veya diğer ekranların arkasına gizlenmiş olsa bile, tarayıcınızın ProMail içindeki ortak etkinlik hakkında sizi uyarmasını sağlar. Not: Tarayıcı bildirimlerinin çalışabilmesi için tarayıcınızın bir ProMail sitesine bağlanıp oturum açmış olması gerekir.

Yeni bir tarayıcı kullanırken veya standart tarayıcı çerezlerinizi temizledikten sonra, ilk kez ProMail’e giriş yaptığınızda tarayıcı bildirimlerini etkinleştirmek için bir istek görünecektir. Hesap Ayarları sayfanız şu mesajı gösterirse: “Tarayıcı bildirimleri bu tarayıcıda devre dışı bırakıldı”, bu uyarıları gönderme isteğini reddettiğiniz anlamına gelir. Bir site için bildirimlerin nasıl etkinleştirileceğine ilişkin talimatlar her tarayıcıya göre değişir. Bu nedenle, kesin adımlar için tarayıcı belgelerinizi incelemenizi öneririz.

Aşağıdaki uyarılar tarayıcı bildirimleri için etkinleştirilebilir veya devre dışı bırakılabilir.

 • Takvim hatırlatıcıları– Hatırlatıcı etkinleştirilmiş takvim randevuları için bildirimleri etkinleştirin veya devre dışı bırakın.
 • Sohbet mesajları– ProMail’in standart Sohbet bölümünden veya Ekip Çalışma Alanından bir sohbet mesajı alındığında bildirimleri etkinleştirin veya devre dışı bırakın.
 • Yeni e-postalar– Gelen Kutunuzda bir e-posta alındığında bildirimleri etkinleştirin veya devre dışı bırakın.

Webmail

 • Tema– ProMail arayüzünün genel renk temasını belirtin: Açık veya Koyu.
 • Eylemi Sil– Silinen iletilerde gerçekleştirilen eylemi belirtmek için listeden uygun eylemi seçin.
  • Silinmiş Öğeler klasörüne taşı– Silinen öğeler, düzenli olarak boşaltılması gereken silinmiş öğeler klasöründe görünecektir.
  • Otomatik Temizleme Klasörü– Mesajı kalıcı olarak siler. Not: Silinen iletiler temizlendiğinde, eylem sondur. Bu mesajları daha sonra geri alamazsınız.
  • Silindi olarak işaretle– Silinecek mesajı işaretler, ancak iletileri Silinmiş Öğeler klasörüne taşımaz ve dosyalar klasör temizlenene kadar kalır.
  • Silinmiş Olarak işaretle ve Gizle– Silinecek mesajları işaretler ve onları gizler, ancak klasör temizlenene kadar kaldırılmazlar. Not: Bu seçenek kullanılırken disk alanı kullanımınızı izlemek için dikkatli olun, çünkü az sayıda mesaj göründüğü gibi doldurabilir.
 • Metin Kodlama– Web arayüzü ile oluşturulan mesajlarda kullanılan karakter setini belirlemek için listeden uygun seçeneği seçin. Varsayılan olarak ProMail, kodlamayı Batı Avrupa’ya (ISO) ayarlar. Bununla birlikte, ProMail, 35’in üzerinde farklı metin formatı için kodlamayı destekleyerek, dünyanın birçok yerinde kodlamayı desteklemektedir.
 • Yazı Tipi Oluştur– Listeden bir seçenek belirleyerek e-postalar için varsayılan yazı tipini belirtin.
 • Boyut Yaz– Listeden bir seçenek belirleyerek e-postalar için varsayılan yazı tipi boyutunu belirtin.
 • Varsayılan Adres– Webmail yoluyla gönderilen iletiler için varsayılan olarak yanıtladığınız e-posta adresini seçin. ProMail e-posta adresiniz ve hesabınız için yapılandırılmış tüm alan takma adları veya SMTP hesaplarınız bu listede gösterilecektir. (Bu ayar, mesaj oluştururken Gönderen Adresini manuel olarak değiştirmenizi engellemez.)
 • Önizleme Bölmesi– Önizleme bölmesinin web posta arayüzünde nerede görüntülendiğini belirlemek için, listeden uygun seçeneği seçin: Sağ, Alt veya Hiçbiri. Varsayılan olarak, önizleme bölmesi mesaj listesinin sağında görünür. Önizleme Bölmesinin Devre Dışı Bırakılması, içerik bölmesinde yalnızca bir mesajların listesi anlamına gelir ve içeriklerini görüntülemek için her mesajın ayrı ayrı açılması gerekir.
 • Şunun için kullanın: Yanıtlar için adres– Etkinleştirildiğinde, web postası aracılığıyla bir iletiye yanıt verilmesi, iletinin ProMail e-posta adresinize mi yoksa alan takma adına mı gönderildiğine bakılmaksızın, bu e-postanın Kime: alanını yanıtınızın Gönderen adresi olarak kullanır. takma ad, SMTP hesabı, tek adres veya artı adresi. Örneğin, bir e-postanın parçası olduğunuz bir takma adın bir parçasıysa, web postası aracılığıyla bu e-postaya yanıtlar otomatik olarak e-posta takma adresini Gönderen adresiniz olarak kullanacaktır. (Bu ayar, mesaj oluştururken Gönderen Adresini manuel olarak değiştirmenizi engellemez.)
 • Okundu bilgilerini varsayılan olarak iste– Tüm giden iletiler için okundu bilgisi oluşturmak için bu seçeneği etkinleştirin. Kullanıcılar bunu etkinleştirirken dikkatli olmalı ve yalnızca iş veya uyumluluk veya yasal gereklilikler için gerekiyorsa bunu yapmalıdır.
 • POP tarafından okunan iletileri okundu olarak işaretle – Bir POP3 bağlantısıyla indirilen tüm mesajları okumak için bu seçeneği etkinleştirin.
 • Uzak İçeriğe İzin Ver– E-posta görüntülendiğinde tüm çevrimiçi uzaktan içeriği otomatik olarak görüntülemek için bu seçeneği etkinleştirin. (Uzak içerik, harici bir kaynağa sahip ve mesajda yer alan herhangi bir resim, video, animasyonlu gif, vb. Olarak kabul edilir.) Bu özellik etkinleştirildiğinde, uzak içeriği aldığınız e-postalarda manuel olarak görüntülemeniz gerekmez; otomatik olarak görünecektir. Not: Güvenilir alanlardan ve gönderenlerden gelen e-postalar her zaman uzak içeriği otomatik olarak görüntüler.
 • Uzak İçerik İstisnaları– Uzak içerik, harici bir kaynağı olan ve mesajda bulunan herhangi bir resim, video, animasyonlu gif, vb. Uzak İçeriğe İzin Ver devre dışı bırakılırsa, çevrimiçi uzaktan içeriğin otomatik olarak görüntülenmesi gereken e-posta adreslerini veya etki alanlarını (her satırda bir giriş) girebilirsiniz. Bir e-posta adresi girilirse, bu adresten alınan e-postalar tüm uzak içeriği otomatik olarak görüntüler. Bir alan adı girilirse, o alanı içeren bir kaynaktan gelen uzak içerik otomatik olarak görüntülenir. Örneğin, bu alana “Hosting.com” girildiyse, “https://images.Hosting.com” kaynağından alınan uzak içerik, bu e-postanın kullanıcı@örnek.com adresinden gönderilse bile otomatik olarak görüntülenecektir. (Doğrudan bir e-posta adresinden bir e-posta adresi için bir istisna eklenirse, bu e-posta adresi burada listelenecektir.) Not: Güvenilir alanlardan ve gönderenlerden gelen e-postalar her zaman uzak içeriği otomatik olarak görüntüler.

Yönlendirme

 • Yönlendirme Adresi– Posta kutunuza gönderilen mesajların otomatik olarak iletileceği e-posta adresi. Not: İçerik filtreleri veya adresleme yoluyla diğer e-posta klasörlerine yönlendirilen mesajlar da bu adrese iletilecektir.
 • İletme Yöntemi– İletilerin yönlendirildiği yöntemi belirtmek için listeden uygun seçeneği belirleyin.
  • Normal– Yeni mesajın bir parçası olarak orijinal mesajın yazı tipi stillerini içeren orijinal içeriği içerir.
  • Metin– Orijinal mesajın düz metin sürümünü yeni mesaja ekler. Bağlantıları, yazı tiplerini veya diğer biçimlendirmeleri hariç tutmak istiyorsanız bu yararlıdır.
  • Ek Olarak Göm– Orijinal mesajı ek olarak yeni mesaja ekler. Mesaj, mesajınızın gövdesinde görünmeyecektir.
 • İletilen iletileri silme– İletildikten sonra ProMail posta kutunuzdaki mesajları silmek için bu seçeneği etkinleştirin.

Parolanızı Değiştirmek

ProMail hesabınıza giriş yapmak için kullanılan şifreyi değiştirmek için, Eylemler (…)düğmesine ve ardından Şifre Değiştir düğmesine tıklayın. Hesap güvenliğinizi korumak için, yeni hesaba girmeden önce mevcut hesap şifresini girmeniz istenecektir.

ProMail hesabı kimlik bilgileriniz aktif dizin’de işlenirse veya şifrenizi değiştirme izniniz yoksa, yardım için alan adınıza veya sistem yöneticinize başvurmanız gerekir. ProMail e-posta hizmetlerinizi kimin yönetildiğine bağlı olarak, bu sizin şirketinizin BT departmanı veya üçüncü taraf barındırma şirketi / ISS olabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir