Bu makalemizde tarafımızda bulunan domain adresinizi başka yerde bulunan yada tarafımızda bulunan hosting hesabınıza yönlendirmek için yapmanız gereken işlemlere değineceğiz.

Domain adresinizi hosting.com.tr de bulunan hosting hizmetinize yönlendirme.

1) Yönlendirme işlemi için öncelikle Hesabım bölümünden müşteri girişi yaprak Domainlerim -> Yönet diyoruz.

2) Sitenizi hosting.com.tr üzerinden bulunan bir hosting hizmetinize yönlendirecekseniz ” İnternet sitem hosting.com.tr üzerinde çalışıyor “ kutucuğunu işaretleyerek ” Nameserverları Değiştir “ butonuna basmanız yeterli olucaktır.

Yukarıda gösterilen işlemleri tamamladığınız da NS kayıtlarınız güncellenmiş olucaktır. Yapmış olduğunuz bu değişikliğin global sunuculara yayılması 2-24 saat sürebilmektedir. Bu süre zarfında ara ara kontrol gerçekleştirebilirsiniz.

 

Domain adresinizi farklı bir firmada bulunan hosting hizmetinize yönlendirme.

1) Yönlendirme işlemi için öncelikle Hesabım bölümünden müşteri girişi yaprak Domainlerim -> Yönet diyoruz.

2) Yönet ekranına giriş yaptıktan sonra ” İnternet sitem hosting.com.tr üzerinde çalışıyor ” kutucuğunun işaretini kaldırarak işlemlerimize devam ediyoruz.

3) Hosting hizmetinizin bulunduğu firma üzerinden edindiğiniz Nameserver adreslerini 2 tane ise ” + ” simgesine basmadan, 2 adetten fazla ise ” + “ simgesine basarak ilgili alanlara yazdıktan sonra ” Nameserverları Değiştir “ butonuna basarak işlemleri tamamlayabilirsiniz.

İlgili işlemleri tamamladığınız da NS kayıtlarınız güncellenmiş olucaktır. Yapmış olduğunuz bu değişikliğin global sunuculara yayılması 2-24 saat sürebilmektedir. Bu süre zarfında ara ara kontrol gerçekleştirebilirsiniz.

| Hosting.com.tr

guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments