Kullanıcılar bölümü, bir Alan Adı Yöneticisinin alan adındaki kullanıcı hesaplarını yönetebileceği, varsayılan kullanıcı ayarlarını belirleyeceği ve bu ayarları belirli kullanıcılara dağıttığı, kullanıcıları içe aktaracağı ve bir kullanıcının arama işlevlerini yeniden düzenleyerek hesabını yeniden düzenleyebildiği yerdir.

Kullanıcılar bölümüne erişmek için ProMail’e  giriş yapın ve Alan adı ayarları bölümüne gitmek için Menü çubuğunu kullanın. Ardından gezinme bölmesindeki Hesaplar’a tıklayınız. Kullanıcılar sekmesi varsayılan olarak yüklenir.

Kullanıcı Hesaplarını Yönetme

Alan adı yöneticileri, bir alandaki kullanıcı hesaplarını ekleyebilir, düzenleyebilir veya silebilir.

Kullanıcı Varsayılanları ve Yayılımı

Çok sayıda kullanıcısı olan alanlar için, kullanıcı izinlerinde değişiklik yapmak için zaman alıcı olabilir ve ardından doğru kullanıcıların posta kutularına aynı değişikliği uyguladıklarından emin olun. Ancak, Kullanıcı Varsayılanları ile Alan adı yöneticileri varsayılan kullanıcı ayarları için bir şablon oluşturabilir, böylece yalnızca bir konumda değişiklik yapmaları ve ardından bu ayarları birkaç kullanıcı veya alan adı alanındaki her bir kullanıcıya yaymaları gerekir. Bu, değişen ayarların hızlı ve kolay olmasını sağlar. Aynı zamanda her kullanıcının aynı izinlere ve ayarlara sahip olmasını sağlar.

Yeni kullanıcılar için varsayılan yapılandırmayı incelemek için Kullanıcı Varsayılanları’na tıklayınız. (Varsayılan kullanıcı ayarları, kullanıcı eklerken veya düzenlerken bulunanlarla aynıdır. Bu ayarlar hakkında daha fazla bilgi için, Kullanıcıları Yönetme sayfasına bakın.) Bu ayarları istediğiniz gibi değiştirin ve kaydedin.

Varsayılan kullanıcı ayarlarının bir kısmını veya tamamını etki alanındaki mevcut kullanıcılardan bazılarına veya tümüne uygulamak için Duyuru’ya tıklayınız. Yayınlanacak ayarları işaretleyin, ardından bu ayarları belirli kullanıcılara veya alandaki tüm kullanıcılara etki edip etmeyeceğini seçin. Ardından Duyuru’ya tıklayınız.

Not: Kullanıcı Varsayılanlarında bir değişiklik yapmak otomatik olarak yayılmaz, bu nedenle varsayılan ayarlardaki değişiklik, alan için zaten mevcut olan kullanıcıları değiştirmez.

Kullanıcıyı Yeniden İndeksleme

Bir kullanıcı, bir mesaj araması yaparken hataları veya sonuç eksikliğini bildirirse, kullanıcı hesaplarının yeniden indexlenmesi gerekebilir. Bir hesabı yeniden şifrelemek posta kutusu dizin dosyasını yeniden oluşturur. Bir veya daha fazla kullanıcıyı yeniden şifrelemek için, istenen kullanıcı hesaplarını işaretleyin ve Eylemler (…) düğmesine ardından da Yeniden İndexle’ye tıklayınız.

Kullanıcıları CSV’den İçe Aktar

Bir CSV e-tablosuyla yeni ProMail kullanıcılarını eklemek için, Eylemler (…) düğmesine ve ardından CSV’den İçe Aktar’a tıklayınız. Kullanıcı bilgilerini içeren CSV dosyalarını yükleyin ve İleri’ye tıklayın.

Kullanıcıları LDAP’den İçe Aktar

Basit Dizin Erişimi Protokolü (LDAP), sunuculara ve diğer programlara bağlanmak ve bir sunucudan bilgi aramak için kullanılan bir İnternet protokolüdür. ProMail’de, LDAP, ProMail’in Microsoft Active Directory ile tümleştirilmesinde kullanılır.

LDAP protokolü aracılığıyla yeni ProMail kullanıcılarını eklemek için, Eylemler (…) düğmesine ve ardından LDAP’den al düğmesine tıklayın. LDAP Bağlama Dizesi’ni girin . LDAP e- postasının hesap kullanıcı adı olarak kullanılmasını istiyorsanız, LDAP e-posta adresini kullanıcı adı olarak kullan seçeneğini etkinleştirin. İçe aktarılacak kullanıcıları önizlemek için Kullanıcıları Listele’ye tıklayınız. Daha sonra İçe Aktar’a tıklayınız.

Not: LDAP entegrasyonu, ProMail bağlanmaya çalıştığınız LDAP sunucusuyla aynı alanda bulunuyorsa çalışır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir