E-posta klasörleri için otomatik temizleme kurallarının oluşturulması, alanın disk alanının ne kadarının kullanıcıların Önemsiz E-postası, Gönderilmiş Öğeler ve Silinen Öğeler klasörleri tarafından alındığını sınırlamak için basit ancak etkili bir yoldur. Bu klasörlerin boyutlarına sınırlar koyarak veya X sayısından daha eski postaları otomatik olarak silerek, disk alanınızın gereksiz yere doldurulmadığından emin olmanıza yardımcı olabilirsiniz. Ayrıca, kullanıcılar için bir klasörde boyut sınırı belirlemek isterseniz, iletileri, daha önce alınan eski iletilerin silinmesi için alındıkları sırayla silinmesini ayarlayabilirsiniz.

Bir alan adı için otomatik temizleme ayarlarını klasöre erişmek için, ProMail’e giriş yapın ve Ayarlar simgesini tıklayın. Ardından, Alan Ayarları bölümünde, Klasör Otomatik Temizlemesine tıkladığınızda Aşağıdaki seçenekler mevcut olacaktır:

Not: Sistem Yöneticisinin oluşturduğu ilkelere bağlı olarak, bir alan için otomatik temizleme ayarlarını ayarlayabilir veya ayarlamayabilir.

Ayarlar

  • Bu alan için otomatik temizleme ayarlarını geçersiz kıl– Sistem Yöneticisinin belirlediği ayarları geçersiz kılmak için butonu etkinleştirin. Bu alan ayarlarını geçersiz kılmalarını devre dışı bırakmadıkça, yöneticiniz politikalarını değiştirirse yaptığınız değişiklikler etkilenmez.
  • Kullanıcıların otomatik temizleme ayarlarını geçersiz kılmasına izin ver – Kullanıcıların alan politikasını geçersiz kılmasına ve kendi otomatik temizleme kurallarını oluşturmasına izin vermek için butonu etkinleştirin.

Kurallar

Yöneticiniz tarafından ayarlanan varsayılan otomatik temizleme ayarlarını kullanıyorsanız, bu sekmede görünürler. Otomatik temizleme kurallarını geçersiz kılarsanız, bu bölüm size kişisel otomatik temizleme politikasını görmenizi / oluşturmanızı sağlayacaktır.

Yeni bir otomatik temizleme kuralı oluşturmak için Yeni Kural’a tıklayınız.

Boyutuna göre otomatik temizleme

Kuralı Boyutuna göre ayarlarsanız bu seçenekler görünür olacaktır.

  • Klasör– Bu açılır menü, her kullanıcının sahip olduğu varsayılan e-posta klasörlerini gösterir: Silinmiş Öğeler, Önemsiz E-posta ve Gönderilmiş Öğeler.
  • Tip– Bu, Klasör Boyutuna veya Tarihine göre kurallar oluşturmanıza olanak tanır.
  • Boyut daha büyük olduğunda (MB) – Klasörün otomatik temizleme kuralının etkinleşmesi için gereken boyut.
  • Azalt (MB)– Otomatik temizleme kuralı bittiğinde klasörün boyutu küçülecektir.

Tarihe göre otomatik temizleme

Kuralı Tarihe göre ayarlarsanız bu seçenekler görünür olacaktır.

  • Klasör– Bu açılır menü, her kullanıcının sahip olduğu varsayılan e-posta klasörlerini gösterir: Silinmiş Öğeler, Önemsiz E-posta ve Gönderilmiş Öğeler.
  • Tip– Bu, Klasör Boyutuna veya Tarihine göre kurallar oluşturmanıza olanak tanır.
  • Günler– Bir e-postanın gün sayısı, klasörden otomatik olarak silinmeden önce olabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir